Wanna z prysznicem - idealne rozwiązanie do małej łazienki

Wanna z prysznicem to połączenie, które świetnie sprawdzi się w wielu łazienkach. Szczególnie polecana jest do pomieszczeń o niewielkim metrażu. Mała łazienka z wanną i prysznicem to idealny pomysł dla właścicieli mieszkań w blokach, w których liczy się przede wszystkim oszczędność miejsca i funkcjonalność. Jednak wanna z prysznicem zda także egzamin w większych łazienkach.

Wanny z prysznicem i ich zalety

Wanna z prysznicem to rozwiązanie, które ma swoje zalety. Przede wszystkim, łączy ona w sobie funkcje wanny i prysznica, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo miejsca w łazience lub nie rezygnować z jednej opcji kosztem drugiej. Ta kwestia może być bardzo istotna w mieszkaniach i domach, w których każdy domownik ma inne upodobania kąpielowe.

Co więcej, wanna z prysznicem będzie dobrą opcją tam, gdzie potrzebne są udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W takim przypadku warto dodatkowo zamontować drzwi, które umożliwią wygodne i bezpieczne korzystanie z takiej wanny.

Wanna z prysznicem w jednym, odpowiednio dobrana do stylu, wielkości i kształtu łazienki, to także niezwykle estetyczny element tego pomieszczenia. Taka wanna jest rozwiązaniem nowoczesnym i funkcjonalnym, a jednocześnie uniwersalnym, dlatego świetnie sprawdzi się w każdej łazience.

Przytulna łazienka z wanną i prysznicemPrzytulna łazienka z wanną i prysznicem fot. IKEA

Wanna narożna z prysznicem i inne rodzaje

Wanna z prysznicem to element armatury łazienkowej, który można z łatwością dopasować względem własnych potrzeb. Wystarczy zdecydować się na jedną z kilku możliwych opcji aranżacyjnych. Do najczęściej wybieranych należy wanna z prysznicem z parawanem dwu lub trzyskrzydłowym. Takie wanny dostępne są w różnych kształtach, jednak najbardziej popularne są wanny stacjonarne, montowane przy ścianie. Bardziej oryginalna jest jednak wanna narożna z prysznicem (można uzupełnić ją również o parawan skrzydłowy).

Ciekawym rozwiązaniem jest na pewno asymetryczna wanna z prysznicem, którą uzupełnia jednoskrzydłowy parawan. Tegu typu wanny świetnie się prezentują, choć ich parawan nie jest aż tak funkcjonalny, jak parawany dwuskrzydłowe i trzyskrzydłowe.

Ci, którzy szukają bardziej eleganckiej propozycji, nie muszą wcale rezygnować z wanny z prysznicem. Istnieje bowiem takie rozwiązanie, jak wolnostojąca wanna z prysznicem, często ze specjalnie skonstruowanym stelażem ze stali nierdzewnej i umieszczonym w ramie szkłem hartowanym. Taka wanna robi ogromne wrażenie, jednak jej cena jest wyższa od ceny wanny z prysznicem w bardziej standardowej formie.

Łazienka z wanną i prysznicem: możliwości aranżacyjne

Wanna z prysznicem to taki element wyposażenia, który nie przynosi zbyt wielu problemów aranżacyjnych. To, gdzie ją zamontować uzależnione powinno być nie tylko od kształtu i wielkości samej wanny, ale też od wymiarów łazienki. Co więcej, wybierając wannę z prysznicem trzeba brać pod uwagę estetykę pomieszczenia, w którym się znajdzie. Warto stawiać na wanny o uniwersalnej, neutralnej formie, które pasują do wnętrza w każdym stylu. Jeśli jednak zależy wam na tym, aby wanna z prysznicem stanowiła uzupełnienie wystroju utrzymanego w konkretnej stylistyce, powinniście postawić na bardziej designerski element, wpisujący się w klimat wnętrza waszej łazienki.

Wanna z prysznicem nie powinna przytłaczać wnętrza, dlatego w małej łazience lepiej postawić na niewielką wannę z parawanem o geometrycznej formie. Na większą dowolność w kwestii wyboru tego elementu mogą pozwolić sobie właściciele większych łazienek, w których można stworzyć prawdziwy pokój kąpielowy.

Jak widać, wanna z prysznicem w jednym to rozwiązanie, które sprawdzi się w prawie każdej łazience. Najważniejszy jest jej właściwy wybór, aby w taka wanna nie była tylko funkcjonalnym elementem armatury, ale także stanowiła ozdobę łazienki.

Aranżacja jasnej łazienki z wanną z prysznicemAranżacja jasnej łazienki z wanną z prysznicem fot. CASTORAMA

Więcej o: