Kosz na pranie: jaki wybrać? Nasze propozycje

Kosz na pranie to pozornie niezbyt ważny element wyposażenia łazienki lub pralni, do którego zwykle nie przywiązuje się większej wagi. Jednak tak naprawdę kosz na pranie ma o wiele większe znaczenie i jego wybór powinien być dobrze przemyślany - musi w końcu nie tylko spełniać określone funkcje, ale też wyglądać odpowiednio dobrze. Radzimy, jaki kosz na pranie wybrać.

Kosz wiklinowy na pranie – czy to dobry wybór?

Kosze na pranie występują w wielu rodzajach, kształtach i rozmiarach. Różnią się różnymi szczegółami, w tym materiałem z jakiego zostały wykonane. Jest to dość istotne zarówno dla jego wytrzymałości, jak i funkcjonalności. W sklepach z wyposażeniem wnętrz znaleźć można między innymi kosze na pranie z plastiku i metalu, jednak do tych najładniejszych i najchętniej wybieranych należą te wykonane z wikliny.

Wiklinowy kosz na pranie to propozycja dla tych, którzy zwracają szczególną uwagę na jakość przedmiotów znajdujących się we wnętrzach ich domów i mieszkań. Jak wiadomo, kosze na pranie z wikliny to produkty stworzone z naturalnego tworzywa i doskonale sprawdzą się w zasadzie w każdym wnętrzu. Wiklina to surowiec nadający pomieszczeniom przytulnego, ciepłego  charakteru.

Co ważne, kosz na pranie z wikliny musi przede wszystkim spełniać swoją funkcję, jaką jest przechowywanie brudnej bielizny. Dobrze więc, kiedy posiada zamknięcie (dzięki niemu części garderoby oczekujące na pranie są ukryte i nie piętrzą się stosami, wypadając na podłogę).

Stylowy kosz na pranieStylowy kosz na pranie fot. IKEA

Kosz na pranie IKEA – do mniejszych i większych mieszkań

Kosz na pranie to przedmiot, który zazwyczaj ma swoje miejsce w łazience – to tam najczęściej składuje się brudne rzeczy. Jak wiadomo, łazienki to pomieszczenia, których metraż często nie jest zbyt imponujący. Niewielkie łazienki są przede wszystkim domeną mieszkań w blokach. Zazwyczaj w ich przypadku mamy do czynienia z małymi, ciemnymi pomieszczeniami, w których każdy centymetr jest na wagę złota. W tego typu wnętrzach potrzebne są jak najbardziej funkcjonalne rozwiązania, także jeśli chodzi o kosze na pranie.

Kosze na pranie do małych łazienek można znaleźć chociażby w sklepach sieci IKEA, znanej z produktów idealnie dopasowanych do niewielkich przestrzeni. Kosz na pranie z IKEA jest więc najbezpieczniejszym wyborem – w ofercie sieci znajdziecie różne rodzaje koszy na pranie, z których z pewnością wybierzecie model spełniający wasze wymagania.

Kosz na pranie JYSK: idealny do skandynawskiej łazienki

Kosz na pranie powinien być nie tylko praktyczny, ale też dopasowany stylistycznie do wystroju łazienki. Od kilku lat panuje moda na aranżowanie łazienek w stylu skandynawskim, który rządzi się swoimi prawami. Takie łazienki lubią drewno i dość minimalistyczne, choć jednocześnie przytulne kolory i dodatki. W taką stylistykę powinien też wpisywać się kosz na pranie.

Kosze na pranie utrzymane w stylistyce skandynawskiej znaleźć można chociażby w sklepach JYSK, znanej z mebli i dodatków idealnych do skandynawskich wnętrz. Oczywiście, tego typu dodatków szukać można także u innych producentów, w tym na aukcjach internetowych i w sklepach online. Na szczęście, moda na styl skandynawski we wnętrzach jest wciąż na topie, dlatego znalezienie idealnego kosza na pranie do skandynawskiej łazienki nie powinno być zbyt trudne.

Kosz na pranie to przede wszystkim praktyczny element, którego nie może zabraknąć w żadnej łazience. Nie oznacza to jednak, że nie może być też ładny – dobrze dobrany stanie się ozdobą wnętrza lub jego idealnym uzupełnieniem. Warto więc szukać jak najbardziej oryginalnych i jednocześnie funkcjonalnych modeli, najlepiej wykonanych z solidnych materiałów.

Bambusowy kosz na pranieBambusowy kosz na pranie fot. Tchibo

Więcej o: