Lustra łazienkowe - najbardziej funkcjonalne rozwiązania

Lustra łazienkowe muszą spełniać pewne warunki. Przede wszystkim, powinny mieć odpowiednie rozmiary i idealnie wpasowywać się w aranżację pomieszczenia. Jednak to nie wszystko - lustra łazienkowe mogą też optycznie powiększać łazienkę oraz zapewniać dodatkowe miejsca do przechowywania. Sprawdźcie, jakie lustro łazienkowe wybrać.

Lustra łazienkowe: z oświetleniem, czy bez?

Lustra łazienkowe należą do podstawowych elementów wyposażenia tego wnętrza. Bez lustra w łazience nie da się wykonywać codziennych zabiegów pielęgnacji twarzy. Bez lustra trudno byłoby także myć zęby. Jednak, aby lustro łazienkowe było funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu, powinno spełniać określone funkcje.

Kiedy poszukujemy lustra łazienkowego, podstawowym kryterium jego wyboru jest m.in. oświetlenie. Choć można oczywiście z niego zrezygnować, to jednak nie da się ukryć, że oświetlenie lustra niesie pewne korzyści. Przede wszystkim, tworzy komfortowe warunki do wykonywania makijażu lub golenia się.

Inną zaletą lustra łazienkowego z oświetleniem są także jego walory estetyczne – ładnie oświetlone lustro może idealnie uzupełniać aranżację wnętrza, podkreślając jego najlepsze cechy. Nie możemy zapominać także o tym, że lustro łazienkowe z oświetleniem zapewnia też dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu.

Lampy łazienkowe nad lustro: jakie wybrać?

Oświetlenie lustra jest bardzo przydatne, jednak musi być odpowiednio zamontowane. Przede wszystkim trzeba umieścić lampy tak, aby światło padało na twarz osoby przeglądającej się w lustrze. Najlepiej jako oświetlenie luster łazienkowych sprawdzają się kinkiety, świetlówki liniowe lub, wiszące po obu stronach lustra, lampy wiszące. Oprawy powinny być montowane na wysokości wzroku (ok. 160 cm od podłogi).

Lustro łazienkowe z oświetleniemLustro łazienkowe z oświetleniem fot. Castorama

Szafka łazienkowa z lustrem – funkcjonalne rozwiązanie do każdej łazienki

Nie da się ukryć, że najbardziej praktycznym rozwiązaniem na jakie można się zdecydować, jest lustro łazienkowe połączone z szafką. Wbrew pozorom, opcja ta nadaje się nie tylko do małych łazienek. Szafka łazienkowa z lustrem pozwala na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w łazience oraz daje dodatkowe możliwości aranżacyjne wnętrza.

Lustra łazienkowe z szafkami znaleźć można nie tylko w różnych rozmiarach i kolorach, ale też w różnych formach, dlatego z łatwością można dopasować je do stylu łazienki i własnych upodobań. Warto wybierać takie szafki łazienkowe z lustrem, które są funkcjonalne a jednocześnie estetyczne.

Lustra łazienkowe: Castorama i inne markety budowlane

Lustra łazienkowe znaleźć można zarówno w sklepach z artykułami łazienkowymi, jak również w marketach budowlanych, takich jak Castorama, OBI czy Leroy Merlin. W ofertach tych sklepów dostępnych jest wiele ciekawych propozycji, z których każdy wybierze coś dla siebie.

Lustro łazienkowe z marketu budowlanego to produkt uniwersalny, ale mimo wszystko wpisujący się swoją estetyką w aktualnie panujące trendy.

IKEA: lustra łazienkowe w modnym stylu

Lustra łazienkowe znajdziemy także w sklepach sieci IKEA. Warto zapoznać się z dostępnym asortymentem, ponieważ jest niezwykle różnorodny. Choć IKEA specjalizuje się w meblach i dodatkach utrzymanych w stylu skandynawskim, to jednak lustra te są dość uniwersalne, toteż będą świetnie wyglądać w każdej łazience.

Lustra łazienkowe IKEA są nie tylko ładne i stylowe, ale przede wszystkim funkcjonalne. Ponadto, cechują się bardzo korzystnymi cenami i praktycznymi rozwiązaniami, które pozwolą na komfortowe korzystanie z tych elementów wyposażenia łazienki.

Minimalistyczne lustro łazienkoweMinimalistyczne lustro łazienkowe fot. Castorama

Więcej o: