Wanna narożna - jaka sprawdzi się najlepiej?

Wanna narożna to idealne rozwiązanie dla łazienek o większym metrażu. Jest ona nie tylko wygodna, ale i dość efektowna. Istnieją różne rodzaje wanien narożnych oraz różne rozwiązania, które czynią je bardziej funkcjonalnymi. Sprawdźcie, jaka wanna narożna sprawdzi się u was najlepiej.

Wanna narożna – wymiary standardowej wanny

Wanna narożna, jak sama nazwa wskazuje, to wanna przeznaczona do montażu w rogu pomieszczenia. Ma ona charakterystyczny kształt, który pozwala na idealne dopasowanie jej do wybranego kąta łazienki. Wanna narożna największą popularnością cieszyła się w latach 90., kiedy to stanowiła wręcz synonim luksusu. Wszystko przez duże gabaryty tego typu wanien, które sprawiały, że sprawdzały się one raczej w większych łazienkach.

Współczesne wanny narożne mają różne wymiary. Mogą też nieco różnić się kształtem, formą i zastosowanymi w nich funkcjami. Najkrótsza wanna narożna powinna mieć nie mniej, niż 140 cm długości i 75 cm szerokości, jednak – jak można się domyślić – im większa jest wanna, tym bardziej komfortowe jest korzystanie z niej. Na szczęście, wanny narożne dostępne są w wymiarach sięgających 180 cm długości, dlatego każdy może znaleźć propozycję idealnie pasującą do jego łazienki.

Nowoczesna wanna narożnaNowoczesna wanna narożna fot. Castorama

Wanna narożna z prysznicem i wanna narożna z parawanem: idealne połączenie

Wanna narożna może z powodzeniem pełnić także funkcję prysznica. Wystarczy zamontować przy niej odpowiedni rodzaj baterii, która pozwoli na rozszerzenie funkcjonalności tego elementu. Wanna narożna z prysznicem powinna też być wyposażona w specjalny parawan. Jego obecność będzie zapobiegać rozlewania się wody po całej łazience, do czego mogłoby dojść podczas korzystania z wanny narożnej jak z kabiny prysznicowej.

Parawan można montować także w tych wannach, które nie będą pełnić funkcji prysznica, jednak nie jest to aż tak konieczna opcja. Jeśli zostanie dobrze dobrany pod względem estetyki, może natomiast być ozdobą łazienki lub idealnym uzupełnieniem aranżacji jej wnętrza.

Wanna narożna z hydromasażem – miejsce na wieczorny relaks

Nie da się ukryć, że łazienka to miejsce idealnie stworzone do relaksowania się. Nie ma chyba niczego bardziej odprężającego od leżenia w dużej, wygodnej wannie. A jeśli dodatkowo posiada ona funkcję hydromasażu, to wieczór w łazience może być lepszy od wizyty w dobrym hotelu ze strefą SPA.

Także wanna narożna może być wyposażona w hydromasaż. Jest z resztą do niego po prostu stworzona, ze względu na kształt umożliwiający bardzo komfortowe ułożenie się w niej. Wanna narożna z hydromasażem to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują maksymalnego poziomu odprężenia oraz dla tych, którym zaleca się korzystanie z wodolecznictwa . Wanna narożna z hydromasażem nie będzie jednak służyć osobom z nadciśnieniem i schorzeniami skóry.

Więcej o: