Komoda do łazienki - jaką wybrać?

Dobrze dopasowana komoda do łazienki pomoże nam zawalczyć z chaosem w przestrzeni kąpielowej. Ważne, aby pomieściła wszystkie potrzebne elementy. Wybierzmy komodę do łazienki, która spełni również nasze oczekiwania estetyczne. Podpowiadamy, jak dopasować ją do stylu pomieszczenia, aby stworzyć harmonijny zestaw.

Komoda do łazienki - na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Nawet najpiękniejsza komoda do łazienki nie spełni naszych oczekiwań, jeśli mebel nie zda egzaminu pod względem wygody. W pierwszej kolejności warto zmierzyć przestrzeń, w której chcemy umieścić komodę. Ważne, aby nie zajmowała ona zbyt dużo miejsca, szczególnie jeśli pomieszczenie jest niewielkie. Warto rozważyć wybór komody do łazienki, która posiada przestrzeń otwartą - najlepiej w górnej partii. Będziemy mogli umieścić tam najpotrzebniejsze przedmioty, po które sięgamy najczęściej lub wyeksponować stylowe detale. Oprócz półek, przyda się również zamykana szafka lub kosze, gdzie znajdą się rzeczy, które nie są na tyle atrakcyjne wizualnie, aby je eksponować. Niewielkie szufladki pomogą nam z kolei umieścić w jednym miejscu wszystkie drobiazgi, które łatwo jest zgubić, np. ozdoby do włosów. Starajmy się wybrać komodę do łazienki, dzięki której łatwiej nam będzie zachować ład i szybko znaleźć wszystko, co potrzebne.

Stylowa komoda do łazienki - nowoczesna czy klasyczna?

Komoda do łazienki powinna być oczywiście nie tylko praktyczna, ale również stylowa i piękna - dopasowana do stylu wnętrza. Możemy postawić na nowoczesną wersję - proste formy i gładkie fronty albo zdecydować się na klasyczne kształty w mniej lub bardziej dekoracyjnym wydaniu. Jeśli mamy słabość do mebli, które nawiązują do przeszłości, możemy wybrać komodę do łazienki z wygiętymi nóżkami w stylu ludwikowskim. Takie formy kojarzą się raczej z salonem, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten stylowy mebel stał się również ozdobą naszej kąpielowej przestrzeni, o ile tylko wpisuje się on odpowiednio w styl całej aranżacji.

Komoda rattanowa i wiklinowa do łazienki

Bardzo urokliwie prezentują się także komody do łazienki w stylu prowansalskim - postarzane elementy, stylowe uchwyty i naturalne materiały świetnie wkomponują się w przestrzeń, gdzie króluje jasna kolorystyka i stylowe detale. Warto rozważyć wybór mebla wykonanego z dwóch różnych materiałów, np. drewna i wikliny lub rattanu. Świetnie sprawdzi się tutaj duet dwóch różnych odcieni, np. bieli drewnianej konstrukcji i naturalnego odcienia brązu w postaci wikliny. Alternatywą dla klasycznych szuflad są wysuwane kosze wiklinowe, które w zależności od rozmiaru, pomieszczą kosmetyki, ręczniki oraz inne akcesoria kąpielowe. Prowansalską komodę do łazienki możemy dodatkowo ozdobić stylowymi dodatkami, podkreślającymi klimat wnętrza. Mogą to być np. zapachowe świece, które pomogą się zrelaksować w trackie wieczornej kąpieli.

Wiklinowa komoda do łazienkiWiklinowa komoda do łazienki Fot. wiklinowy.sklep.pl

Więcej o: