Wanna wolnostojąca - w jakiej łazience sprawdzi się najlepiej?

Wanna wolnostojąca to teraz najmodniejszy typ wanny, jaki można posiadać w swojej łazience. Takie wanny świetnie wyglądają w dużych łazienkach, zarówno tych nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzą się w łazienkach o mniejszym metrażu. Sprawdźcie, jaka wanna wolnostojąca najlepiej pasuje do waszej łazienki.

Wanna wolnostojąca to element wyposażenia łazienki, o którym marzy wielu miłośników designu. Nic dziwnego, ponieważ taka wanna jest niezwykle efektowna, przez co może nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Ponadto, wanna wolnostojąca może być wyposażona w takie udogodnienia, jak hydromasaż czy bicze wodne.

Wanna wolnostojąca, poza swoim estetycznym wyglądem, ma także inne plusy. Przede wszystkim, jest niezwykle wygodna w użytkowaniu, ponieważ można podejść do niej z każdej strony, co docenić można szczególnie podczas jej czyszczenia.

Wanna wolnostojąca w małej łazience: mała wanna wolnostojąca

Wanna wolnostojąca zazwyczaj polecana jest do łazienek o większym metrażu. To niezbędny element w pokoju kąpielowym, w którym często stanowi główny punkt. Wbrew pozorom, taką wannę można z powodzeniem wstawić także do mniejszej łazienki, jednak warto w jej przypadku postawić na wannę wolnostojącą o niewielkich rozmiarach.

Wanna wolnostojąca w małej łazience nie może stać na środku pomieszczenia, ponieważ zabierałaby zbyt wiele cennego miejsca, a nawet mogłaby zupełnie uniemożliwić poruszanie się. Warto jednak wiedzieć, że większość modeli wanien wolnostojących posiada chociaż jedną prostą krawędź, która pozwala na dosunięcie jej bezpośrednio do ściany. W takim przypadku wanna wolnostojąca zajmuje dokładnie tyle samo miejsca, co wanna bez zabudowy.

Wanna wolnostojąca sprawdzi się dobrze w rogu łazienki oraz w jej wnęce. Takie umiejscowienie pozwala na zaoszczędzenie i zoptymalizowanie wolnego miejsca. Ponadto, wannę wolnostojącą można montować pod dowolnym kątem.

Elegancka wanna wolnostojącaElegancka wanna wolnostojąca fot. Beliani

Wanna wolnostojąca z prysznicem: czy to rozwiązanie jest możliwe?

Niektórzy od swojej łazienki oczekują przede wszystkim wielofunkcyjności, toteż chętnie decydują się na wannę połączoną z kabiną prysznicową. Wydawać by się mogło, że takie rozwiązanie nie jest możliwe w przypadku wanny wolnostojącej. Nic bardziej mylnego – niektórzy producenci posiadają w swoich ofertach wanny wolnostojące wyposażone w specjalnie skonstruowany stelaż wykonany ze stali nierdzewnej, w którego ramie znajduje się szkło hartowane. Taki stelaż może zabezpieczać wannę wolnostojącą z trzech stron. Istnieją też takie modele, które posiadają specjalne otwierane drzwiczki.

Wanna wolnostojąca: koło jako najmodniejszy kształt wanny

Wanna wolnostojąca, bez względu na jej kształt, robi niesamowite wrażenie. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej efektownym, a w związku z tym również najpopularniejszym, modelem jest wanna okrągła. Wanna wolnostojąca w kształcie koła jest nie tylko elegancka, ale także bardzo wygodna. Niestety, pozwolić sobie mogą na nią jedynie posiadacze dużych łazienek, gdyż szerokość tego typu wanien wynosi blisko 2 metry.

Wanna wolnostojąca w kształcie koła nie należy do najtańszych rodzajów wanien. Cena poszczególnych modeli zależy przede wszystkim od materiału z jakiego są wykonane, wielkości oraz producenta.

Nowoczesna wanna wolnostojącaNowoczesna wanna wolnostojąca fot. OBI

Więcej o: