Wagi łazienkowe - na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Wagi łazienkowe to element, który przyda się w każdym domu. Dzięki nim dowiemy się, jakie są efekty naszej najnowszej diety i treningów. Waga łazienkowa powinna również pasować do wystroju pomieszczenia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę dokonując tego praktycznego zakupu.

Wagi łazienkowe elektroniczne i mechaniczne

Elektroniczne wagi łazienkowe są precyzyjne i estetyczne - dopasowane do potrzeb osób, które chcą otrzymać bardzo dokładny wynik. Zdecydowanie różnią się od zapomnianych już nieco wag mechanicznych, które trzeba było ręcznie ustawiać i które nie zawsze prezentowały się najlepiej. Wagi łazienkowe elektroniczne są efektowne i proste w obsłudze, nie są niestety niezawodne. Mechaniczne modele z przeszłości rzadko ulegały uszkodzeniom, często służyły nam przez lata. Elektroniczne wagi łazienkowe bywają wadliwe, dlatego szczególnie ważny jest wybór modeli z gwarancją na co najmniej dwa lata. Bądźmy także ostrożni przy zakupie wag, które mają bardzo niską cenę. Często są to modele wadliwe, które mogą się doskonale prezentować na półce sklepowej i rozczarować nas w pierwszym miesiącu użytkowania. Jeśli szukamy wagi łazienkowej, która będzie nam służyć każdego dnia, wybierzmy model, który pomoże nam utrzymać nasze ciało w zdrowiu i dobrej kondycji.

Nowoczesne wagi łazienkowe z pomiarem tkanki tłuszczowej

Dziś nasze wymagania wzrastają i chcemy znać nie tylko dokładną wagę naszego ciała, ale również ilość tkanki tłuszczowej i mięśniowej czy stan wody w organizmie. Takie dane otrzymamy, wybierając nowoczesne wagi łazienkowe, które dokonują analizy składu ciała. Dzięki nim poznamy nasze zapotrzebowanie kaloryczne i dowiemy się czy waga naszego ciała jest prawidłowa, czy mamy już może nadwagę albo niedowagę. Nowoczesne wagi łazienkowe są coraz bardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Warto jednak zdecydować przed zakupem, które funkcje są nam najbardziej potrzebne - im więcej funkcji, tym wyższa cena.

Waga łazienkowa dla sportowców

Profesjonalne wagi łazienkowe dla sportowców to sprzęt, który musi spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania. Osoby związane ze światem sportu potrzebują znacznie bardziej precyzyjnych danych niż ci, którzy zwyczajnie dbają o swoje zdrowie, kondycję, dobre samopoczucie i wygląd. Waga łazienkowa sportowa pokazuje wynik z dokładnością do 0.1 kg i dokonuje analizy składu poszczególnych segmentów ciała. Możemy w ten sposób poznać masę mięśniową i procentowy poziom tkanki tłuszczowej obszaru ciała, nad którym pracujemy, np.rąk, nóg czy korpusu . Tak precyzyjne wagi łazienkowe mają zazwyczaj znacznie wyższą cenę od zwykłych wag elektronicznych, jednak jest to sprzęt, na który możemy liczyć.

Waga łazienkowa dla sportowcówWaga łazienkowa dla sportowców Fot. eazymut.pl

Więcej o: