Mydelniczka: ładny i praktyczny element wyposażenia łazienki

Mydelniczka to przedmiot, który pozornie może wydawać się mało istotny. W rzeczywistości, jest on niezwykle praktyczny, a wręcz niezbędny w każdej łazience. Mydelniczka to najlepszy sposób na wygodne i efektowne przechowywanie mydła. W sklepach znajdziecie wiele rodzajów mydelniczek. Sprawdźcie, jaka mydelniczka powinna znaleźć się w waszej łazience.

Mydelniczka ceramiczna czy dozownik na mydło?

Mydelniczka, jak sama nazwa wskazuje, służy do przechowywania mydła. Przedmiot ten od lat gości w naszych łazienkach, choć z czasem przechodził ewolucję, dostosowując się do zmieniających się trendów. Aktualnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz znaleźć można mnóstwo różnych modeli mydelniczek, z których każdy pasuje do innego stylu aranżacji wnętrz oraz przeznaczony jest do innego typu mydła.

Najczęściej spotykaną jest mydelniczka ceramiczna. Idealnie nadaje się ona do przechowywania mydła w kostce. Jeśli jest do tego efektowna i wpisuje się w wygląd łazienki, może stać się również dodatkiem dekoracyjnym. Ceramiczna mydelniczka jest trwała i bardzo stylowa, dlatego jest najbardziej polecanym rodzajem mydelniczek na mydła w kostce.

Mydelniczka ceramiczna to produkt dla osób korzystających z mydeł w kostce. Jednak w dzisiejszych czasach ich zwolenników jest coraz mniej. Zamiast tradycyjnych mydeł decydują się na te w płynie. Choć wiele z nich posiada całkiem ładnie wyglądające opakowania, to jednak warto przelewać je do bardziej estetycznych dozowników do mydła w płynie – w ten sposób sprawimy, że wnętrze łazienki będzie wyglądać na bardziej uporządkowane i spójne.

Mydelniczka pod prysznicMydelniczka pod prysznic fot. Sfmeble

Mydelniczka pod prysznic: mydelniczka z magnesem i inne

Mydelniczka to także element, o który warto zadbać w kabinie prysznicowej. Jeśli chcecie umieścić tam mydelniczkę na mydło w kostce, warto zdecydować się na taką, która wyposażona jest w magnes. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wygodnie przymocować ją do prysznica i komfortowo korzystać z mydła.
Dobrą opcją są także koszyczki na kosmetyki oraz różnego rodzaju półeczki, które mocuje się za pomocą przyssawek. Warto jednak wybierać te bardziej porządne – słabej jakości przyssawki nie utrzymają ciężaru kosmetyków i po prostu będą spadać ze ściany, czego każdy wolałby uniknąć.

Mydelniczka z ociekaczem i mydelniczka zamykana: dla kogo?

Wśród różnych rodzajów mydelniczek znaleźć można też te, które wyposażone są w bardzo przydatne udogodnienia. Dobrym przykładem może być mydelniczka zamykana, idealnie sprawdzająca się w podróży. Z kolei mydelniczka z ociekaczem ułatwia utrzymywanie porządku na umywalce – dzięki niej na armaturze nie zostają nieestetyczne zacieki i plamy z mydła.

Mydelniczka - dozownik na mydło w płynieMydelniczka - dozownik na mydło w płynie fot. JYSK

Więcej o: