Szafki łazienkowe - uporządkuj małą przestrzeń

Praktyczne szafki łazienkowe pomagają zachować ład i estetyczny wygląd pomieszczenia, szczególnie tego o niewielkim metrażu. Zmieszczą wszystko, co niezbędne - kosmetyki, ręczniki oraz wszelkie drobiazgi, które chcemy mieć zawsze pod ręką. Wybór odpowiednich szafek łazienkowych to pierwszy krok w stronę dobrze zorganizowanej przestrzeni kąpielowej.

Szafki łazienkowe pod umywalkę nablatową

Praktyczne szafki łazienkowe pod umywalkę mogą rozwiązać problem z porządkiem u osób, które decydują się na wybór umywalki nablatowej. Doskonale sprawdzą się one w małych pomieszczeniach, gdzie nie mamy dwóch oddzielnych miejsc na szafkę i umywalkę. Ten duet dwóch niezbędnych w łazience elementów ma również swoje zalety wizualne. Umywalki nablatowe to coraz bardziej popularny wybór ze względów praktycznych i estetycznych - zaaranżowana w ten sposób łazienka prezentuje się bardzo nowocześnie. W przypadku małego metrażu, szafka łazienkowa pod umywalkę może być jedynym miejscem, gdzie będziemy przechowywać niezbędne rzeczy. Zadbajmy o to, aby była ona pojemna. Warto zdecydować się na model z szufladami. Jeśli schowamy część przedmiotów, pomieszczenie wyda się bardziej uporządkowane. Otwarte półki mogą natomiast służyć jako miejsce, w którym znajdują się najbardziej estetyczne rzeczy - czyste ręczniki, świece zapachowe czy olejki do kąpieli.

Szafka łazienkowa - idealna pod umywalkęSzafka łazienkowa - idealna pod umywalkę Fot. Homebook

Szafki łazienkowe wiszące z lustrem

Kolejnym sposobem na uporządkowanie małej łazienki jest wybór odpowiedniej szafki łazienkowej z lustrem, najlepiej wiszącej. Odbicie lustrzane to najlepszy sposób na optyczne powiększenie pomieszczenia. To również bardzo praktyczne rozwiązanie, które pomoże w wykonaniu precyzyjnego makijażu i ułatwi poranne golenie. Dodatkowym atutem szafki łazienkowej wiszącej jest fakt, że nie zabiera ona tak ważnej w przypadku małych pomieszczeń przestrzeni. Najlepiej zawiesić ją nad zlewem - dzięki temu będziemy mieli szybki dostęp do wszystkich środków higienicznych.

Szafki łazienkowe stojące z szufladami

Pakowne szafki łazienkowe z szufladami to dobry wybór dla tych, którzy muszą pomieścić sporo rzeczy na małym metrażu. Możemy zdecydować się na komodę lub na wąski, wysoki słupek, który ustawimy w rogu, aby nie zajmował zbyt dużo miejsca. Szafka łazienkowa z szufladami pomoże nam dokonać odpowiedniej segregacji naszych przedmiotów - mniej potrzebne rzeczy umieśćmy na górze lub na samym dole, a te, które są nam niezbędne - w zasięgu wzroku.

Więcej o: