Dorota Gardias urządziła pokój córki. Efekt? Jest dziewczęco i elegancko

Dorota Gardias, popularna prezenterka TVN, urządziła pokój swojej trzyletniej córce Hani. Pastelowy pokoik w stylu prowansalskim jest elegancki i dziewczęcy.

Córka Doroty Gardias jest w wieku przedszkolnym. Jej pokój musiał zatem zostać dostosowany do nowych potrzeb dziewczynki. Prezenterka zdecydowała się pomalować pokój córki na jasny beżowy odcień, który jest dobrym tłem dla najróżniejszych dodatków. Kolorystykę ścian dopełniają drewniane podłogi w odcieniu jasnego brązu.

Meble dla dziewczynki

W pokoju małej Hani pojawiły się białe meble stylizowane na francuskie domki plażowe. Są to meble polskiej marki Pinio z kolekcji Marsylia, które na frontach szafek mają napisy w języku francuskim "La mer" - morze i "La plage" - plaża. Uzupełnieniem prowansalskiego stylu wnętrza i jednocześnie jego ożywieniem jest naklejka ścienna przedstawiająca francuską kamienicę.

Oświetlenie w pokoju dziecięcym

Istotnym elementem wystroju jest oświetlenie. Prezenterka oprócz lampy wiszącej wprowadziła do pokoju córki także kinkiet nad łóżkiem (do czytania) i lampę, którą ustawiła na komodzie (do tworzenia nastroju). Za oświetlenie odpowiada kolejna polska marka Lamps&Company, która tworzy nie tylko lampy, lecz także tekstylia. Prezenterka zestawiła ze sobą kilka kolekcji marki - Chevron Mint i gwiazdki w kolorach Pink&Mint oraz Mint&Grey.

Ponadczasowy styl prowansalski

Dobrym rozwiązaniem jest urządzenie pokoju dziecka w stylu prowansalskim. Takie eleganckie wnętrze łatwo z czasem przearanżować, zachowując ponadczasowy charakter. Naśladując pokój córki Doroty Gardias, łatwo będzie nam się wystrzec podstawowych błędów popełnianych przy urządzaniu wnętrza dla dziecka. W erze kiczowatych różowych i niebieskich pokoików dziecięcych warto postawić na prostotę i ponadczasowość.

Grzegorz Krychowiak pokazał swoje mieszkanie w Hiszpanii. Garderoba robi wrażenie!

Więcej o: