Pokój dla dziewczynki: pomysły na aranżacje

Pokój dla dziewczynki to już nie tylko kwiaty i różowy kolor. Zebraliśmy najciekawsze aranżacje, które zrywają z tym schematem. Zobacz, jak można urządzić pokój dla dziewczynki w różnych stylach i kolorach.

Czarno-biały pokój dla dziewczynki

Ten pokój dla dziewczynki zrywa ze stereotypami. Zamiast pastelowej, infantylnej aranżacji jest tu klasyczne zestawienie czerni i bieli. Mimo takiego zawężenia kolorystycznego pokój wcale nie jest smutny ani nudny. Wręcz przeciwnie - przykuwa uwagę.

Pokój dorastającej dziewczynki wcześniej był pomalowany na intensywnie żółty kolor. Jedna ze ścian była pokryta biało-żółtymi pasami. Jednak, gdy dziewczynka wkroczyła w wiek szkolny jej i mamie taka aranżacja już nie odpowiadała. Tym razem wybór padł na czerń i biel. Przy czym pasy na jednej ścianie miały pozostać, jednak także miały zmienić barwy. Do malowania użyto farb ściennych Annie Sloan. Po przemalowaniu efekt był zdumiewający. Pokój zyskał na oryginalności i wyrazie. Jednocześnie odpowiadał gustom dorastającej dziewczynki. Pozostałe elementy wystroju także dobrano według czarno-białego klucza kolorystycznego.

Pokój choć jest monochromatyczny, wygląda interesująco - nie sposób się w nim nudzić. Szczególną w tym rolę odgrywają wspomniane pasy na ścianie, ale też odpowiednio dobrane dodatki i elementy wyposażenia. Taki pokój z pewnością jest marzeniem nie jednej nastolatki.

Czarno-biała aranżacja pokoju dla dziewczynkiCzarno-biała aranżacja pokoju dla dziewczynki Fot. omakotivalkoinen.casablogit.fi

Pokój dla dziewczynki na poddaszu

Skosy w pomieszczeniu na poddaszu narzucają pewne ograniczenia w aranżacji. Ale nie oznacza to, że pokój dla dziewczynki w tym miejscu nie może być ładny i funkcjonalny. Przeważnie pod skosem ustawiamy łóżko - również w tym przypadku będzie to dobre rozwiązanie. A jeśli dodamy baldachim lub zasłonę na szynie, którą będzie można łóżko zasłonić, dziecko będzie mogło się całkowicie za nią schować - jak w kryjówce. A jeśli metraż pomieszczenia na to pozwala, zbudujmy "domek" pod skosem - z wejściem i oknem, w którym znajdą się zasłonki i sztuczne kwiatki. Nie musi być duży - wystarczy 1,2 x 1,2 m. Pozostałe miejsce pod skosami (lub takie, przy którym nie da się postawić nawet łózka) warto wykorzystać do zabudowania półkami na zabawki. Mała dziewczynka i tak nie sięgnęłaby do wyższych partii tradycyjnego regału, gdybyśmy taki postawili w jej pokoju - w przypadku półek pod skosem będzie w stanie samodzielnie zdejmować i ustawiać na miejsce wszystko, co się tam znajdzie. A jeśli z jakiegoś powodu nie możemy zabudować przestrzeni pod skosem, postawmy tam kosze lub skrzynie na kółkach z zabawkami.

Pokój dla dziewczynkiPokój dla dziewczynki Fot. Homebook

Pokój dla dziewczynki - aranżacja w stylu skandynawskim

Styl skandynawskim zawojował naszą wyobraźnią i niewielu było w stanie się mu oprzeć. Początkowo pochodziliśmy z dystansem do aranżowania pokoi dla dzieci zgodnie z wytycznymi tego stylu, obawiając się, czy nie będą zbyt surowe i chłodne. Szybko jednak okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Styl skandynawski to jasne kolory - nie tylko biel i szarości, jest tu miejsce również na pastele, które pięknie ozdobią pokój dla dziewczynki. To również drewno, najlepiej w litej formie i naturalnym kolorze lub bielone - możemy zatem wyciągnąć ze strychu lub piwnicy: starą komodę, półki ścienne, skrzynię, stolik kawowy, który posłuży dziecku do rysowania. Meble mogą być nieco drapane i porysowane (byle nie wystawały z nich drzazgi) - a jeśli staną się takie na skutek użytkowania przez dziecko, tym lepiej - styl skandynawski "lubi" meble w takim stanie. Możemy też śmiało wykorzystać drewniane skrzynki, z których zrobimy pojemniki na zabawki (najlepiej na kółkach) lub regał na zabawki, kiedy zestawimy ze sobą kilka skrzynek (dla bezpieczeństwa skręcamy je ze sobą przy pomocy śrub oraz mocujemy do ściany).

Pokój dziecka w stylu skandynawskimPokój dziecka w stylu skandynawskim Fot. Pixers

Pokój dla dziewczynki - inspiracje

Pastele to zawsze dobry wybór do pokoju dla dziewczynki. Dekorują wnętrze, ale w bardzo subtelny sposób, nie drażnią, nie pobudzają niepotrzebnie, kiedy przyszedł czas na zasypianie, sprawiają też, że pokój wydaje się większy. Do tego są obecnie bardzo modne - i świetnie komponują się z szarym kolorem, po który tak chętnie sięgamy.

Pastelowy pokój dla dziewczynkiPastelowy pokój dla dziewczynki Fot. Dekoria

Pokój dla dziewczynki hand made - DIY

Piękna aranżacja to nie tylko meble i ciekawe wykończenie ścian - to również dekoracje. Mimo szerokiej oferty w sklepach nie zawsze udaje się znaleźć dokładnie to, czego szukamy - kolory, kształt i rozmiar dostępnych akcesoriów często nie są w stanie wpisać się w pomysł na aranżację, jaką sobie wymyśliliśmy. W takiej sytuacji możemy wykonać potrzebne ozdoby samodzielnie. Zebraliśmy dla was ciekawe tutoriale pokazujące, jak wykonać krok po kroku dekoracje do pokoju dla dziewczynki:

Pokój dla dziewczynki - dekoracje hand madePokój dla dziewczynki - dekoracje hand made Fot. czerwonamaszyna.pl, homeonthehill.pl

Więcej o: