Białe meble do pokoju dziecięcego - połącz je z kolorem

Szukając odpowiednich mebli do pokoju dziecięcego, zawsze warto mieć na uwadze cały wystrój wnętrza. Biały kolor pozwala na dużą dowolność. Sprawdzi się świetnie w połączeniu z pastelami, stworzy również zgrany duet z intensywnym kolorem. Ważne, aby nie przesadzić z liczbą odcieni. Podpowiadamy, jak wybrać meble do pokoju dziecięcego i zestawić je z nasyconymi barwami, aby tworzyły harmonijną całość.

Pokój dziecięcy - meble białe

Większość dzieci uwielbia kolory. Jednak barwne meble do pokoju dziecięcego nie zawsze nas zachwycają. Często trudno stworzyć z nimi udaną aranżację. Nie musimy na szczęście rezygnować z ulubionych barw naszych pociech. Postawmy na białe meble do pokoju dziecięcego - będą się świetnie komponować z kolorową ścianą i barwnymi dodatkami.

Ważne, aby zachować odpowiednie proporcje - najlepiej ograniczyć się do jednego, góra dwóch kolorów, które mają dominować w pomieszczeniu. Na przykład turkus. Meble do pokoju dziecięcego w bieli będą doskonale wyglądać na tle ściany w zgaszonym odcieniu turkusowego błękitu i otoczeniu dodatków w tym samym kolorze, ale o nieco bardziej nasyconym odcieniu. Unikniemy dzięki temu barwnego chaosu i przesycenia. Jeśli natomiast decydujemy się na jeden, zdecydowany kolor ścian, np. słoneczny żółty, cała reszta powinna być stonowana - zgaszone barwy dodatków i, obowiązkowo - meble do pokoju dziecięcego w białym kolorze!

Meble. Pokój dziecięcy w stylowym wydaniu

Białe meble do pokoju dziecięcego ułatwiają nam stworzenie udanego połączenia kolorystycznego. Jaki styl powinniśmy wybrać, aby całość była spójna i efektowna? Możemy zdecydować się na meble do pokoju dziecięcego o prostym, nowoczesnym kroju albo postawić na łóżka i kredens o nieco bardziej klasycznych formach. Błękitne królestwo małej dziewczynki będzie wymagało innego wyposażenia niż baza zbuntowanego trzynastolatka. Białe meble do pokoju dziecięcego z rzeźbionymi frontami i drewnianymi gzymsami świetnie odnajdą się w stonowanym, nieco sentymentalnym wnętrzu, a dodatki o nasyconych odcieniach sprawią, że aranżacja nie będzie zbyt mdła. Proste formy sprawdzą się świetnie w nowoczesnym lub skandynawskim wnętrzu. Białe meble do pokoju dziecięcego to wybór ponadczasowy. Nawet jeśli kupujemy zestaw dla małego dziecka, sprawdzi się on po kilku latach w nowej aranżacji, gdy nasz urwis będzie miał inne potrzeby i własny pomysł na aranżację.

Pokój dziecięcy. Meble białe - pomaluj je samodzielnie

Jeśli do tej pory w naszym domu królowały meble do pokoju dziecięcego w barwnych odcieniach, możemy sami dokonać zmian! Wystarczy kupić puszkę białej farby. Wybierzmy taką, która będzie odpowiednia dla mebli do pokoju dziecięcego. Sprawdźmy, czy posiada ona certyfikat zgodności z normą EN71-3. Będziemy mieć gwarancję, że jest ona bezpieczna dla dzieci. Dobrym rozwiązaniem są farby kredowe z naturalnymi pigmentami. Zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane nasze meble do pokoju dziecięcego oraz jaki stopień krycia chcemy osiągnąć. Możemy uzyskać jednolitą, białą powierzchnię albo półprzezroczysty efekt, który osiągniemy np. z pomocą ekologicznej bejcy wodnej. Drewniane meble do pokoju dziecięcego w rustykalnym stylu będą świetnie wyglądać w nowej, białej odsłonie. Widoczne pod białą farbą słoje drewna dodadzą im oryginalnego wyglądu, bliskiego naturze.

Białe meble do pokoju dziecięcego w połączeniu z wyrazistymi barwami pozwalają stworzyć bardzo efektowną aranżację, która na pewno przypadnie do gustu naszym dzieciom. Wiosna to dobry moment, aby sięgnąć po kolor! Jeśli znudziły ci się zachowawcze szarości i pastele, pomaluj ścianę na ulubiony odcień twojego malucha i wybierz białe meble do pokoju twojego dziecka. Nieważne, czy kupisz je w sklepie, czy przemalujesz samodzielnie - na pewno odnajdą się doskonale w barwnym zestawieniu!

Więcej o: