Urządzamy pokój dla chłopca: biel i szarość w roli głównej

Pokój dla chłopca, w którym biel i szarość grają pierwsze skrzypce to propozycja, która przypadnie do gustu nie tylko fanom stylu skandynawskiego. Taki dobór kolorów sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej uporządkowane i pozostawia wiele możliwości aranżacyjnych. Ta uniwersalna i spójna koncepcja sprawdzi się zarówno w pokoju dla chłopca, jak i nastolatka. Sprawdźcie nasze propozycje w szarościach i bielach.

Pomysł na pokój dla chłopca - biel, szarość i kolorowe dodatki

Urządzając pokój dla chłopca, warto obrać na początku dobry plan. Dzięki temu nasz pomysł będzie dopracowany, a my nie pogubimy się w różnych koncepcjach. Istnieją popularne kolory, które często pojawiają się w aranżacjach pokoju dla chłopca - zwykle są to różne odcienie błękitów. Nie musimy jednak podążać tą drogą - niebieski może być dodatkiem do bieli i szarości, które będą stanowiły podstawę wystroju wnętrza. Ograniczenie kolorów wcale nie zamyka nam drogi, wręcz przeciwnie - pozostawia większą dowolność w doborze dodatków, które możemy wymieniać wraz ze zmieniającymi się upodobaniami naszego urwisa. Pokój dla chłopca, w którym królują biele i szarości możemy uzupełnić meblami i dodatkami w naturalnym odcieniu drewna, tworząc klimat skandynawskiego wnętrza lub postawić na nowoczesny wystrój - geometryczne formy i kolorowe dodatki.

Pokój dziecięcy dla chłopca - biel i szarość niejedno ma imię

Najczęstszym dylematem rodziców urządzających pokój dziecięcy dla chłopca jest wybór kolorystyki i stylu. Trudno się dziwić - nasz maluch lada moment podrośnie i cały dopracowany w szczegółach plan okaże się nieaktualny. Aranżując pokój dla małego chłopca, często zastanawiamy się nad wyborem pasteli, które prezentują się naprawdę uroczo, jednak nie są one najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem i za jakiś czas ta koncepcja może być daleka od chłopięcych oczekiwań. Biel i szarość to dobre sąsiedztwo dla czerni, którą możemy przemycać w różnych ilościach - zamalować fragment ściany, dobrać odpowiednie dodatki albo same uchwyty do mebli - dzięki temu aranżacja nabierze bardziej konkretnego charakteru. Możemy także postawić na oryginalny wzór - pasy, nowoczesne, zgeometryzowane formy, sylwety zwierząt. Sprawdzą się jako deseń tapety do pokoju dziecięcego dla chłopca czy efektowna naklejka na ścianę.

Tapeta do pokoju chłopca - jaki wzór wybrać?

Chętnie wybieraną dekoracją do pokoju chłopca jest tapeta. Tworzy przytulny klimat, często pomaga ożywić wnętrze i nadaje mu niepowtarzalny charakter. Szukając odpowiedniego wzoru, ponownie zadajemy sobie pytanie o ponadczasowość danego motywu. Tapetę możemy wprawdzie zmienić, jednak uniwersalność jest zawsze w cenie, a my coraz chętniej decydujemy się na wzory, które cechuje ponadczasowy urok. Jednym z nich są wspomniane wcześniej pasy, które świetnie sprawdzą się w pokoju dla chłopca. Możemy wybrać wersję biało- szarą lub połączenie bieli z beżem. Ciekawie prezentują się również wszelkie zgeometryzowane formy, np. małe trójkąciki. Efektowne będą także błękitne kropelki lub nieregularne, czarne kropki.

Zmieniamy pokój dziecięcy w pokój młodzieżowy dla chłopca

Pokój dziecięcy w wersji biało-szarej możemy bez trudu zamienić w pokój młodzieżowy dla chłopca. Uniwersalne kolory i wzory nie stwarzają nam wielu ograniczeń. Pierwszym elementem do wymiany będzie prawdopodobnie łóżko. Chyba, że wcześniej wybraliśmy model rozsuwany, który możemy dopasowywać do zmieniającej się sylwetki dziecka. W przeciwnym wypadku warto rozważyć wybór łóżka z antresolą, która pozostawia sporo wolnego miejsca w dolnej partii - możemy tam postawić biurko lub kanapę. Zadbajmy także o odpowiednie dodatki do pokoju młodzieżowego dla chłopca - mile widziane będą graficzne, czarno-białe wzory, oryginalne plakaty i intrygujące naklejki na ścianach. Możemy także zdecydować się pomalowanie jednej ściany intensywnym kolorem - na przykład słonecznym odcieniem żółtego, który tworzy nowoczesne i intrygujące połączenie z szarością.

Pokój młodzieżowy dla chłopca - obok bieli i szarości pojawia się słoneczny, żółty kolorPokój młodzieżowy dla chłopca - obok bieli i szarości pojawia się słoneczny, żółty kolor Fot. AGATA

Więcej o: