Namiot dla dzieci - kreatywna przestrzeń do zabawy

Namiot dla dzieci to przenośna kryjówka, o której z całą pewnością marzy niejeden maluch. Własna przestrzeń na pewno uszczęśliwi nasze pociechy i pobudzi ich wyobraźnię do wymyślania jeszcze bardziej kreatywnych scenariuszy zabaw. Sprawmy im odrobinę frajdy i wybierzmy namiot dla dzieci, który pomoże im realizować najbardziej twórcze pomysły.

Namiot dla dzieci do pokoju - jaki wybrać?

Oryginalnie wyglądający namiot dla dzieci do pokoju to wymarzony element każdej twórczej zabawy. Wystarczy wrócić na moment myślami do czasów dzieciństwa, aby przypomnieć sobie, jak bardzo upragnionym elementem były wówczas wszelkie skrytki, schowki, domki i namioty. Często budowało się je z elementów kanap, poduszek, prześcieradeł i wszystkiego, co akurat było pod ręką. Dziś możemy dostać piękny namiot dla dzieci do pokoju, który będzie lekki, praktyczny - idealny do zabaw w domu lub ogrodzie. Dopasujmy go do zainteresowań naszego malucha. Bez większego trudu znajdziemy namiot dla dzieci w formie indiańskiego tipi, królewskiego mini - zamku, nowoczesnej stacji kosmicznej z tunelem lub domku z okiennicami, które można dowolnie regulować. Taki schowek to również świetny pomysł na prezent urodzinowy. Ważne, aby jak najlepiej odpowiadał upodobaniom solenizanta. Wybierzmy namiot dla dzieci, na którym widnieje podobizna ulubionego bohatera z bajki lub ukochanego zwierzaka. Możemy też wyhaftować przy wejściu imię malucha. Dzięki temu prezent będzie bardziej spersonalizowany i na pewno zachwyci obdarowanego.

Namiot dla dzieci w stylowej formie - idealny do skandynawskiego wnętrzaNamiot dla dzieci w stylowej formie - idealny do skandynawskiego wnętrza Fot. Smyk

Namiot tipi dla dzieci - dekoracja w stylu boho

Niebanalny namiot dla dzieci tipi to świetna kryjówka i efektowna dekoracja w modnym stylu boho. Indiańskie atrybuty, takie jak pióropusze, łapacze snów czy namioty o charakterystycznej formie to atrakcyjne elementy wystroju i zarazem doskonały punkt wyjścia do zabaw. Nasze dzieci będą miały okazję przeżyć niezapomnianą przygodę rodem z popularnych filmów i książek. Indiański namiot dla dzieci będzie wspaniałą i bardzo stylową ozdobą pokoju. Możemy również zabrać go na wyprawę do lasu lub na rodzinny piknik. Stworzy przytulną przestrzeń, w której dziecko będzie mogło odpocząć, a nawet uciąć sobie krótką drzemkę. Świetnym pomysłem będzie również urodzinowe przyjęcie w indiańskim stylu, a namiot dla dzieci tipi będzie elementem obowiązkowym takiej imprezy!

Namiot dla dzieci Ikea - do domu i na zewnątrz

W ofercie sklepów Ikea znajdziemy propozycje namiotów dla dzieci, które sprawdzą się zarówno podczas zabaw domowych, jak i plenerowych. Większość z nich przeznaczona jest dla dzieci powyżej osiemnastego miesiąca życia. BUSA to namiot dla dzieci z licznymi, mniejszymi i większymi okienkami, który będzie świetnym punktem obserwacji. Może być uzupełniony o tunel, który dodatkowo urozmaici zabawę. HEMMAHOS to namiot dla dzieci w formie przyczepy kempingowej. Dzięki niemu nasz urwis będzie mógł wybrać się na wakacje nawet w środku roku szkolnego! Na uwagę zasługuje także kolorowy model  CIRKUSTÄLT, czyli cyrkowy namiot dla dzieci. Może dzięki niemu nasz maluch nauczy się ciekawych sztuczek zręcznościowych albo przygotuje dla nas mini spektakl? SUFFLETT to z kolei namiot dla dzieci, który stworzy miły kącik do odpoczynku. Ten model jest przeznaczony na łóżko - tworzy przytulne zadaszenie, pozwala naszym dzieciom spędzić chwilę w samotności, jeśli mają akurat chwilę zadumy. Stwarza poczucie bezpieczeństwa, zadba o spokojny sen naszych pociech. Jest dostępny w kolorze różowym i zielonym.

Więcej o: