Najpiękniejsze dywany dla dzieci

Dywany dla dzieci muszą spełniać kilka różnych funkcji. Powinny tworzyć przytulną przestrzeń dziecięcych zabaw, zapewniać naszym pociechom ciepło, bezpieczeństwo i wygodę. Muszą też zachwycić nas ciekawą kolorystyką i kształtem. Jakie dywany dla dzieci będą odpowiednie do pokoju naszego szkraba? Sprawdźcie wybrane przez nas propozycje.

Dywany dla dzieci bawełniane

Bawełniane dywany dla dzieci świetnie sprawdzą się w pokoju malucha. Małe, raczkujące dzieci uwielbiają spędzać czas na podłodze, ucząc się samodzielnego poruszania po mieszkaniu. Bawełniany dywan stworzy bezpieczną wyspę, na której dziecko będzie mogło się położyć i odpocząć lub spędzić czas na zabawie. Naturalny materiał będzie najlepszy dla delikatnej skóry maluszka. Urządzając pokój małego dziecka, możemy zdecydować się na dywan w formie bawełnianej maty, która spełni funkcję przewijaka, miejsca do zabawy i pięknej dekoracji. Wybierzmy przyjemną kolorystykę i motyw, który spodoba się naszym pociechom. Może to być np. sympatyczny niedźwiadek w pastelowych odcieniach błękitu, który przypadnie do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Dywany dla dzieci antyalergiczne

Wybór antyalergicznego dywanu dla dzieci może znacząco zmniejszyć dolegliwości naszego urwisa. Podstawą jet dobór odpowiedniego materiału, który nie stanie się siedliskiem kurzu i roztoczy. Na szczególną uwagę zasługują dywany dla dzieci wykonane z włókien syntetycznych o właściwościach elektrostatycznych, które bez większego trudu utrzymamy w czystości. Włókna są również odporne na działanie wilgoci, tworzącej najlepsze środowisko do namnażania się roztoczy.

Szukając odpowiedniego dywanu dla dzieci, cierpiących na alergię, unikajmy długiego, gęstego włosia, które znacznie trudniej jest doczyścić. Nietrafionym pomysłem będzie wybór wełnianego dywanu dla dzieci, którego włókna sprzyjają gromadzeniu się grzybów, drobnoustrojów i roztoczy. Zwróćmy także szczególną uwagę na sposób i częstotliwość czyszczenia dywanów dziecięcych. Warto pomyśleć o zastosowaniu ekstrakcyjnej metody prania, która pozwala wniknąć gorącej wodzie i środkom piorącym głęboko we włókna dywanu, usuwając z nich zanieczyszczenia.

Dywany dla dzieci z włókien syntetycznych - idealne dla alergikówDywany dla dzieci z włókien syntetycznych - idealne dla alergików Fot. carpetforyou.pl

Dywany dla dzieci - droga dla małych pojazdów

Pomysłowy dywan dla dzieci, na którym widnieje droga dla małych samochodów lub tory dla mini - ciuchci na pewno przypadnie do gustu naszym pociechom. Możemy wybrać motyw małego miasteczka z krętymi ulicami lub zdecydować się na podmiejską kolej, jeśli nasz maluch kocha podróże pociągiem. Dywan dla dzieci w formie drogi to wstęp do wielu zabaw, które pozwolą rozwijać wyobraźnię małego kierowcy. To także świetna lekcja z zasad ruchu drogowego. Dzięki niej opowiemy naszemu dziecku o tym, jaki pojazd ma pierwszeństwo w danej sytuacji i kiedy bezwzględnie należy się zatrzymać.

Dywany dla dzieci do prania w pralce

Dokonując zakupu dywanu dla naszych dzieci, warto zwrócić uwagę na wytyczne, dotyczące prania. Bardziej praktyczne będą oczywiście te, które będziemy mogli łatwo utrzymać w czystości. Bardzo popularne są dywany dla dzieci do prania w pralce wykonane z bawełny. Sprawdźmy jednak, jaką temperaturę i program powinniśmy ustawić oraz w jaki sposób suszyć dywanik. Dzięki temu unikniemy przykrej niespodzianki po wyjęciu z pralki czy suszarki.

Więcej o: