Praktyczne pojemniki na zabawki

Pojemniki na zabawki to praktyczny element, który pomoże zachować porządek nie tylko w pokoju naszego dziecka, ale w całym domu. Wszechobecne drobiazgi, które nie mają wyznaczonego miejsca tworzą chaos, nad którym ciężko zapanować. Wybraliśmy pojemniki na zabawki, które pomogą to zmienić. Może zachęcą również wasze pociechy do sprzątania?

Pojemniki na zabawki dla dzieci - lekcja porządku

Praktyczne i estetyczne pojemniki na zabawki to dobry punkt wyjścia do tego, aby nauczyć nasze dzieci dbania o przestrzeń, w której mieszkają. Pokażmy dziecku, jak sprytnie posegregować zabawki, aby sprzątanie nie było żmudnym i męczącym zajęciem. Ciekawe, nietypowe formy koszy i pojemników na zabawki na pewno zachęcą nasze pociechy do domowych porządków. Ustawmy je w wygodnym dla dziecka miejscu tak, aby miało do nich swobodny dostęp i nie musiało czekać na naszą pomoc przy sprzątaniu.

Kosze i pojemnik na zabawki w gwiazdki

Szukając odpowiednich koszy i pojemników na zabawki, warto przede wszystkim kierować się upodobaniami naszego dziecka. Wybierzmy ulubiony kolor i wzór, który ucieszy naszego szkraba i zachęci go do wykonywania codziennego obowiązku porządkowania. Modnym wzorem, który często zdobi kosze i pojemniki na zabawki są gwiazdki. W skandynawskich wnętrzach sprawdzą się kosze, wykonane z naturalnego materiału, np. z bawełny. Wybierzmy gwiezdny wzór w jasnej tonacji, np, z szarym tłem i białymi gwiazdkami. Możemy także wybrać pojemnik na zabawki w pastelowej wersji, np. w delikatnym, miętowym odcieniu.

Pojemniki na zabawki do łazienki

Nawet jeśli dokładamy wszelkich starań, aby zabawki naszego dziecka znajdowały się w jego pokoju, na pewno w każdej łazience znajdzie się kilka małych ludzików, lalek czy samochodów, które towarzyszą dziecku w trakcie kąpieli, dlatego odpowiedni pojemnik na zabawki na pewno się przyda. Jeśli chcemy go umieścić blisko wanny tak, aby dziecko miało do niego swobodny dostęp, najlepszy będzie wybór plastikowego pojemnika, który nie ulegnie zawilgoceniu. Takie rozwiązanie na pewno pomoże nam utrzymać ład w kąpielowej przestrzeni szczególnie, jeśli nasza łazienka jest mała i z trudem mieści niezbędne akcesoria codziennego użytku.

Pojemnik na zabawki z kółkami

Pomysłowy i wygodny pojemnik na zabawki z kółkami spodoba się nie tylko małym miłośnikom motoryzacji. To świetny sposób na zebranie zabawek, które zawieruszyły się w różnych częściach pokoju, a nawet domu. Pomieści klocki, lalki, misie i piłeczki. Możemy zakupić kilka pojemników na zabawki i ustawić je jeden na drugim. W plastikowej wersji będą lekkie i poręczne. Jeśli jednak jesteśmy fanami naturalnych materiałów, rozważamy zakup pojemników lub skrzyń na zabawki z drewna. Warto zadbać o to, aby pojawił się na niej napis z imieniem naszego dziecka - możemy w tym celu zamówić samoprzylepne literki lub szablon, który pomoże nam stworzyć spersonalizowaną dekorację.

Pojemniki na zabawki w pokoju dziennym

Pojemnik na zabawki bywa przydatny także w pokoju dziennym. Najczęściej zdarza się tak wówczas, gdy nasze mieszkanie jest niewielkie i dziecięca strefa zabaw połączona jest z dużym pokojem. Wtedy szczególnie warto zadbać o odpowiedni pojemnik na zabawki. Ważne, aby był on jak najbardziej estetyczny, pasujący do wystroju całego pomieszczenia. Dobrym pomysłem może być np. zastąpienie go wiklinowym koszem z uszami. Efektowna będzie również drewniana, dekoracyjna skrzynia.

Więcej o: