Inspiracje marki Dekoral: kameralny pokój dziecięcy.

Zastanawiasz się, jak urządzić przytulny a zarazem bardzo wesoły pokój dla twojego dziecka? Przyjrzyj się naszym wskazówkom i zobacz, jak sprawić, by dziecko czuło się w nim naprawdę komfortowo.

Dziecięcy pokój to miejsce zabaw i wypoczynku, dlatego niezbędna jest właściwa aranżacja przestrzeni. Pierwszym krokiem jest odpowiedni dobór kolorów. Dla maluchów najlepsze będą ciepłe, wesołe barwy, jak np. pomarańczowe "Indiańskie Lato" z linii Bukiet emocji Akrylit W, marki Dekoral. Intensywny kolor sprawi, że przebywanie we własnym pokoju będzie sprawiało dziecku ogromną przyjemność. Aby dodatkowo rozjaśnić wnętrze dla kontrastu możemy użyć też farby "Bita śmietana" Akrotix o białym ciepłym, jasnym odcieniu. Dzięki temu pokój optycznie się powiększy (co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkiego metrażu). Dlatego również sufit powinniśmy pomalować jasnym, najlepiej białym kolorem.

Następnym etapem jest wybór mebli oraz dekoracji, które będą współgrały z kolorystyką pokoju. Interesująco może wyglądać kontrastowe zestawienie: np. połączmy białe półki na pomarańczowej ścianie. To znacznie ożywi pomieszczenie. Pozostałe meble możemy dobrać w takich samych lub podobnych barwach. Aby przełamać mocny pomarańcz, dopasujmy stoliki lub dekoracje w równie ciepłych kolorach śliwki, bordo lub czerwieni. Przydatne okaże się też barwne biurko i pudełka na zabawki. Ciekawym akcentem będzie kolorowy, np. ciemnoczerwony dywan. Łóżko i szafa mogą pozostać jaśniejsze, aby odróżnić tym część wypoczynkową. No i oczywiście pamiętajmy o miejscu dla ulubionych zabawek.

Więcej o: