Jesienne dodatki do sypialni

Przytulna sypialnia pomoże przetrwać jesienne szarugi. Jesienną aranżacje można wykreować dzięki dodatkom. W sypialni powinny się pojawić ciepłe koce, pledy, świece - obowiązkowo w barwach jesieni.

Jak urządzić przytulną sypialnię?

Żeby aranżacja sypialni nabrała przytulnego charakteru warto skupić się na dodatkach. Stonowane kolory, subtelne dekoracje i przyjemne, miękkie posłanie pozwolą na komfortowy wypoczynek oraz relaks, które dodadzą energii i pozwolą codziennie budzić się z uśmiechem.

Idealny materac: Komfort w jesiennym łóżku

Najważniejszym elementem każdej sypialni jest łóżko. To w nim szukamy wytchnienia po ciężkim dniu, a w weekendy jest miejscem, w którym możemy pozwolić sobie na słodkie lenistwo. Żeby móc w pełni korzystać z komfortowego snu, warto zaopatrzyć się w wysoki i dopasowujący się do kształtów ciała materac. Wysoki na 26 cm i wykonany z połączenia pianki termoelastycznej, pianki wysokoelastycznej typu HR oraz lateksu, np. materac Harmonia z Fabryki Materacy Janpol. Dlaczego? Obecność pianki termoelastycznej powoduje, że pod wpływem ciepła ciała zwiększa się jej elastyczność. Ciało idealnie "zatapia" się w podłożu, a materac dopasowuje się do jego kształtu.

Aby nadać łóżku jesiennego, przytulnego klimatu wystarczy kapa w ciepłych kolorach oraz poduszki w tej samej gamie kolorystycznej. Szkocka krata i czerwone akcenty nadadzą wnętrzu wyrazistości.

Dodatki do sypialni pełne ciepła

Uzupełnieniem jesiennej dekoracji sypialni będą stylowe i nietuzinkowe ozdoby. Świeczki w szarym lub kremowym kolorze, ułożone na drewnie, świetnie sprawdzą się podczas chłodnych wieczorów. Możemy użyć, znalezionych podczas spaceru, liści jako dopełnienia naszej kompozycji. Światło świec ma działanie uspokajające, dlatego relaks w takim miejscu będzie niezapomniany. Popularne jesienią wrzosy wystarczy opakować w naturalny lub kolorowy papier, aby nadać im niepowtarzalny wygląd i tym samym dopasować do wnętrza. Bardzo modnym obecnie akcentem są robione ręcznie poszewki oraz kapy. Oryginalny dodatek, robiony ręcznie będzie świetnym uzupełnieniem naszego wnętrza.

Ostatnią rzeczą, o jakiej marzy się jesienią, jest kominek. Choć nie zawsze mamy możliwości techniczne na zainstalowanie takiego rozwiązania, to na rynku dostępne są przenośne piecyki. Wystarczy tylko podłączyć go do prądu i raczyć się przyjemnym ciepłem.

Stosując powyższe rady, można w prosty i nie drogi sposób urządzić stylowe wnętrze sypialni, które będzie spełniało swoją regenerującą rolę przez całą zimę.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Więcej o: