Jakie kolory do sypialni wybierają najczęściej Polacy?

Stonowane i jasne kolory - Polacy w swoich sypialniach od lat preferują bezpieczne barwy. Sprawdzamy, jakie kolory królują w polskich sypialniach, a w jakim kierunku zmierzają najnowsze trendy?

Polacy w swoich sypialniach stawiają na jasne i ciepłe odcienie - kolory ziemi, beże oraz brązy. Te kolory dają wrażenie ciepła i przytulności pomieszczenia, dlatego są tak chętnie wybierane do sypialni. Człowiek otoczony takimi stonowanymi odcieniami jest spokojniejszy i zdecydowanie szybciej się regeneruje. Rodacy nie stronią również w sypialniach od zimnych barw – delikatne szarości oraz biel to barwy, w które można wkomponować wyraziste dodatki.

Jak rozkłada się procentowy podział najczęściej spotykanych w polskich sypialniach kolorów? W miejscu snu zdecydowanie dominuje kolor biały. Ma go w swojej sypialni aż  27% badanych, w drugiej kolejności najchętniej wybierany jest kolor beżowy, z 18% udziałem. A trzecie miejsce zajmuje kolor szary – wybrało go 15% respondentów. W dalszej kolejności uplasowały się pastele: róż oraz pomarańczowy kolor zebrały 9% zwolenników. Wśród mocnych barw w rankingu znalazła się barwa granatowa oraz czarna (2%).

Kolory w sypialniKolory w sypialni Fabryka Materacy Janpol

Więcej o: