Łóżko jednoosobowe do pokoju nastolatka. Wybieramy najlepsze

Łóżko jednoosobowe najczęściej wybierane jest do pokoju najmłodszego domownika. Bardzo istotną rolę pełni z pewnością w pokoju nastolatka. W tym pomieszczeniu łóżko jednoosobowe zwykle służy zarówno do spania, jak i do oglądania filmów oraz. czytania książek. Czasem zamienia się też w kanapę, na której podejmowani są goście. Radzimy, jakie łóżka jednoosobowe sprawdzą się w pokoju nastolatka.

Łóżko jednoosobowe z pojemnikiem na pościel: zalety tego rozwiązania

Łóżko jednoosobowe to mebel, który idealnie nadaje się do sypialni zajmowanej przez jedną osobę. Najczęściej wybierane jest jako łóżko dla dziecka lub nastolatka, choć pojawia się także w pokojach wynajmowanych przez studentów na stancjach. Łóżka jednoosobowe, jak sama ich nazwa wskazuje, są przeznaczone dla jednej osoby. W sklepach z wyposażeniem wnętrz znaleźć można wiele modeli łóżek jednoosobowych, różniących się od siebie zarówno estetyką, jak i rozmiarami oraz jakością wykonania.

Jednym z popularniejszych typów jest łóżko jednoosobowe z pojemnikiem na pościel. To najbardziej komfortowa opcja, która jednak wymaga odpowiedniej ilości miejsca. Z tego powodu, łóżka jednoosobowe z pojemnikiem polecane są raczej do pomieszczeń o większym metrażu, w których spokojnie zmieszczą się także inne niezbędne w pokoju nastolatka meble, takie jak biurko, szafa oraz różne inne meble służące do przechowywania.

Łóżko jednoosobowe z pojemnikiem ma jedną bardzo ważną zaletę: posiada pojemne schowki, w których można schować pościel lub inne przedmioty, na które nie ma już miejsca w komodach i szafkach. W takim pojemniku nastolatek może więc trzymać bieliznę lub po prostu najpotrzebniejsze rzeczy.

Rozkładane łóżko jednoosoboweRozkładane łóżko jednoosobowe fot. AGATA MEBLE

Łóżko jednoosobowe rozkładane – praktyczne łóżko do niewielkiego pokoju

Łóżko jednoosobowe charakteryzuje się zazwyczaj dość dużymi gabarytami, dlatego nie będzie pasowało do każdego pomieszczenia. W niewielkich pokojach nastolatków niejednokrotnie lepiej zdadzą egzamin łóżka jednoosobowe rozkładane. Tego typu meble mogą mieć różne formy: od rozkładanych foteli, przez wąskie kanapy aż po łóżka z wysuwanym miejscem do spania. Każda opcja ma swoje zalety, ale łączy je funkcjonalność i rozmiar odpowiedni dla mniejszych wnętrz.

Szukając rozkładanego łóżka jednoosobowego dla nastolatka warto wziąć pod uwagę jego styl życia, gust, sposób spędzania wolnego czasu oraz styl i wielkość pokoju.

Łóżko jednoosobowe z materacem: w zestawie, czy osobno?

Aby łóżko jednoosobowe mogło służyć właścicielowi pokoju, musi posiadać wygodny materac. Najczęściej sklepy z wyposażeniem wnętrz rozdzielają te dwa produkty i materac trzeba dokupić osobno. Czasem zdarzają się oferty łóżek sprzedawanych w zestawach z materacami, jednak nie jest to często stosowana praktyka.

Kupując materac do łóżka jednoosobowego trzeba kierować się rozmiarem łóżka oraz własnymi upodobaniami. Najlepiej kupować materace w sklepach stacjonarnych, w których można na własnej skórze przekonać się o ich wygodzie. Warto przetestować w sklepie każdy materac, zanim zdecydujecie się na jego zakup. To w końcu inwestycja na lata, która będzie miała wpływ na zdrowie i samopoczucie właściciela łóżka.

Łóżko jednoosobowe IKEA - oferta dla nastolatków

Idealne łóżko jednoosobowe do pokoju nastolatka powinno pełnić określone funkcje, a jego styl musi być na tyle ponadczasowy, aby szybko nie znudził się młodemu domownikowi. Wygodne i funkcjonalne łóżka jednoosobowe dla nastolatków znaleźć można m.in. w ofercie sieci IKEA znanej z modnego designu, praktycznych rozwiązań i przystępnych cen.

Łóżka jednoosobowe IKEA występują w różnych modelach, dlatego każdy, nawet najbardziej zbuntowany i wybredny nastolatek, znajdzie propozycję idealną dla siebie.

Wygodne łóżko jednoosoboweWygodne łóżko jednoosobowe fot. Black Red White

Więcej o: