Serwis obiadowy - tradycyjny czy nowoczesny?

Elegancki serwis obiadowy to zestaw obowiązkowy każdej jadalni. Trudno wyobrazić sobie bez niego elegancką, świąteczną kolację, uroczyste śniadanie czy choćby niedzielny obiad w gronie rodzinnym. Możemy wybrać tradycyjny serwis obiadowy, który będzie stylowy i ponadczasowy lub nowoczesny, który zachwyci nas uproszczoną formą. Podpowiadamy, jak dokonać słusznego wyboru w tej kwestii.

Serwis obiadowy na 12 osób - idealny na rodzinny obiad i małe przyjęcie

Duży serwis obiadowy, który zdoła ugościć aż 12 osób to wybór na lata. Nie jest to mały wydatek, dlatego większość z nas nieczęsto może sobie pozwolić na jego wymianę. Serwis obiadowy na 12 osób zajmuje także całkiem sporo miejsca - potrzebujemy pojemnej szafki, gdzie będziemy mogli go przechowywać. Tak duże zestawy często przechodzą z pokolenia na pokolenie i przypominają nam wspólnie spędzone z rodziną chwile. Wybierając serwis obiadowy dla 12 osób, warto więc mieć na uwadze także jego ponadczasowość, co nie oznacza, że powinniśmy zdecydować się na zestaw pozbawiony dekoracji czy jakichkolwiek cech charakterystycznych.

Dobrym rozwiązaniem jest zawsze nieśmiertelna biel. Niezależnie od tego, jaki krój talerzy i półmisków wybierzemy, biały serwis obiadowy będzie zachwycał nas ponadczasowym urokiem elegancji. Sprawdzi się przy każdej okazji - na domowym przyjęciu, podczas świąt, a także na niedzielnym obiedzie rodzinnym. W zależności od tego, jaka jest potrzeba chwili, możemy dobrać do niego różne dekoracje stołu. Wykwintna kolacja będzie wymagała specjalnej oprawy - w duecie z bielą sprawdzi się więc złoto lub srebro. Mniej zobowiązujące okazje możemy nieco ubarwić kolorową dekoracją stołu, na przykład obrusem lub serwetkami. Nie zapominajmy o kwiatach, które zawsze ożywiają przestrzeń stołu i stanowią jego barwny akcent.

Zastawa stołowa z ludowym akcentemZastawa stołowa z ludowym akcentem Fot. Wałbrzych

Serwis obiadowy Chodzież - klasyka w czystej postaci

Astra to serwis obiadowy, który może nas zachwycić klasyczną formą i subtelnym zdobieniem w postaci złotej linii, która dodaje elegancji i jednocześnie nie zaburza delikatnego uroku śnieżnobiałego kompletu. Taki zestaw na pewno docenią fani tradycyjnej ceramiki i klasycznego wystroju wnętrz. Sprawdzi się w jadalniach, wyposażonych w drewniane meble - stylowe krzesła i witryny, prezentujące najpiękniejsze wyroby z kryształu i ceramiki. Serwis obiadowy Astra możemy zestawić ze złotymi sztućcami i eleganckim białym obrusem, wykończonym złotym haftem lub koronką.

Serwis obiadowy kwadratowy - pomiędzy klasyką a nowoczesnością

Serwis obiadowy z talerzami w formie kwadratu to wybór, który wprowadza do naszej jadalni powiew nowoczesności. Zgeometryzowane kształty, które królują we współczesnych, minimalistycznych wnętrzach, znajdują swoje odbicie także na stołach. Wśród licznych propozycji nowoczesnych serwisów obiadowych znajdziemy zarówno surowe w formie naczynia, jak również wersję pośrednią, gdzie klasyka przeplata się z nowoczesnością. Takim rozwiązaniem są na przykład białe zestawy z talerzami w kształcie kwadratu z lekko zaokrąglonymi bokami i delikatnym zdobieniem. Taka propozycja pozwala zachować subtelny urok kruchej ceramiki i jednocześnie wychodzi naprzeciw współczesnym trendom.

Serwis obiadowy Allegro

Szukając odpowiedniego serwisu obiadowego, często dokonujemy zakupów przez internet, np. na Allegro. Znajdziemy tam cały przekrój możliwości, związanych z wyborem zastawy stołowej. Pamiętajmy, aby dobrać ją do stylu naszej jadalni. Jeśli przeważają w niej klasyczne formy, warto zdecydować się na serwis obiadowy w tradycyjnym stylu. Jeśli zaś wystrój naszego domu wykazuje tendencje minimalistyczne, wybierzmy serwis obiadowy, który będzie nas urzekał prostą, zgeometryzowaną formą naczyń.

Więcej o:
Copyright © Agora SA