Lato na talerzu, czyli wakacyjna kolekcja porcelany od Fyrklövern

Lato to pora roku kojarząca się z beztroską i podróżami, szczególnie tymi do nadmorskich destynacji. To też czas, gdy coraz częściej sięgamy po rzeczy w odcieniach błękitu. Kolor niebieski we wnętrzach może pojawiać się wszędzie, także na porcelanie, która idealnie sprawdzi się na letnich przyjęciach w ogrodzie.

Niebieski to kolor morza i bezchmurnego nieba, a więc dwóch elementów kojarzących się z latem i wakacjami. Motyw odcieni błękitu w swojej wakacyjnej kolekcji postanowiła wykorzystać marka Fyrklövern, która stworzyła przepiękną kolekcję luksusowej porcelany. Ozdobna zastawa, ze względu na swój charakter, będzie wspaniałą ozdobą stołu podczas letnich przyjęć, również tych organizowanych pod gołym niebem. 

Skandynawska marka, zainspirowana latem i wakacjami, stworzyła nową kolekcję porcelany. Jej elementy zaprojektowane zostały przez prawdziwych znawców designu, dlatego są prawdziwymi dziełami sztuki. Z drugiej strony, są one również na tyle uniwersalne, że nadają się zarówno do podawania lekkich śniadań, jak i do serwowania grillowanych potraw. 

Błękitne wzory porcelany Fyrklovern kojarzą się ze smakiem lataBłękitne wzory porcelany Fyrklovern kojarzą się ze smakiem lata fot. materiały prasowe

Porcelana w kolorach nieba 

Wakacyjne motywy w odcieniach błękitu znaleźć można na porcelanie z kolekcji LISE, charakteryzującej się najwyższą jakością i wyjątkową estetyką. Elementy zastawy zdobione są niebieskimi kwiatami. Pojawiają się na nich również złote akcenty, które nadają porcelanie luksusowego charakteru. 

Za projekt kolekcji LISE odpowiedzialna jest artystka Jackie Lind, która inspirowała się sztuką kulinarną tworzoną przez kreatorkę smaków Lisę Finckenhagen. Kolejną inspiracją do stworzenia porcelany była dla projektantki także radość jaką niosą spotkania przy stole, rozkosz jedzenia oraz czas świętowania. 

Każdy z elementów wchodzących w skład kolekcji LISE wyróżnia się indywidualnym motywem kwiatowym, delikatnie podkreślającym elegancję i finezję całej zastawy. Niektóre części serwisu okraszone zostały łąką błękitnych kwiatów, które w ciekawy i gustowny sposób okalają podawaną potrawę. Daje to niesamowity, niezwykle piękny efekt, który zachwyci każdą siedzącą przy stole osobę.

SENTIMENT- porcelana inspirowana wspomnieniami

Kolejną wakacyjną linią porcelany od Fyrklövern jest linia SENTIMENT. Inspiracją do jej stworzenia były wspomnienia z dzieciństwa, szczególnie te związane z wakacjami na wsi u babci. Elementy tego serwisu zdobione są motywami delikatnych kwiatów, takich jak piwonie, niezapominajki i maki. Wszystkie ozdoby utrzymane są w odcieniach błękitu, przez co serwis ma iście sielski charakter.

Kolekcja SENTIMENT składa się z ręcznie malowanych elementów, które z jednej strony wpisują się we współczesne trendy, a z drugiej są uniwersalne i ponadczasowe. Taki serwis powinien znaleźć się w kredensie każdego, kto lubi otaczać się pięknymi dodatkami i ceni design nawiązujący do folkowych klimatów.

Jak widać, kolekcja porcelany od marki Fyrklövern to idealna propozycja na letnie biesiadowanie przy wspólnym stole. Potrawy serwowane na tak pięknej zastawie będą wyglądać jeszcze bardziej apetycznie i efektownie, a to z kolei zagwarantuje każdemu wydawanemu przez was przyjęciu uznanie wśród zaproszonych gości. 

Porcelanowe miseczki z kolekcji FyrklovernPorcelanowe miseczki z kolekcji Fyrklovern fot. materiały prasowe

Więcej o: