Czas na letnie przyjęcie w ogrodzie

Lato to najlepszy moment na organizację przyjęć. Warto pomyśleć o przeniesieniu imprezy na taras lub do ogrodu - w otoczeniu zieleni wszystko smakuje lepiej! Wyeksponujmy dary lata za pomocą dekoracyjnych półmisków i salaterek, które wpiszą się w klimat wakacyjnego przyjęcia. Marka Eichholtz przygotowała dla nas kilka propozycji, które uświetnią każdą uroczystość, szczególnie plenerową!

Szkło i metal w roli głównej

Lato to szczególny czas, w którym możemy podać na elegancko zastawionym stole sezonowe przysmaki, które podkreślą wakacyjny nastrój przyjęcia. Letnie warzywa i owoce kuszą nas nasyconym kolorem i wspaniałym zapachem. Warto odpowiednio je wyeksponować, wybierając salaterki i talerze, które będą kontrastować z ich intensywną barwą. Świetnie sprawdzą się w tej roli przezroczyste, szklane naczynia oraz eleganckie, metalowe elementy dekoracyjne stołu w chłodnym odcieniu srebra. Marka Eichholtz oferuje nam stylowe salaterki, półmiski i patery w nowoczesnej formie, które zachwycą naszych gości szlachetnym materiałem.

Kryształowa misa podkreśli kolor sałatki warzywnej, gładki, szklany świecznik doda blasku wieczornej kolacji, a intrygujący, metalowy pojemnik na lód sprawi, że wystrój naszego stołu nabierze oryginalnego wyglądu. Chłodna kolorystyka wzmocni urok subtelnej elegancji. Jeśli jednak bliższe nam są ciepłe barwy, możemy połączyć kryształowe elementy ze złotem. Piękną dekoracją będzie złota misa na charakterystycznej podstawce, przywodząca na myśl elementy układu słonecznego. Świetnie sprawdzi się w zestawieniu z bielą, niezwykle elegancko zaprezentuje się w duecie z granatem.

Dekoracja w wakacyjnym stylu

Każde przyjęcie wymaga odpowiedniej dekoracji, która podkreśli charakter uroczystości i stworzy miły nastrój. Obiad czy kolacja w plenerze ma nieco inny charakter niż przyjęcia zorganizowane w domu lub restauracji. Możemy pozwolić sobie na więcej swobody - wykorzystajmy wakacyjną atmosferę, która sprzyja błogim chwilom odpoczynku. Jednym z ważniejszych elementów będą kwiaty - najlepiej te, które kojarzą się z wakacyjnymi miesiącami. Ciekawym pomysłem może być samodzielne przygotowanie kompozycji z polnych kwiatów i ziół, znalezionych na łąkach. Możemy także stworzyć dekoracje w jednym, wybranym kolorze. Taki wariant świetnie sprawdzi się w zestawieniu ze szklanymi elementami - świecznikami, wazonami i kryształowymi szklankami na drinki. Warto wybrać kolor, który będzie się wyróżniał na uniwersalnym tle, np. chabrowy błękit.

Ogrodowe przyjęcie w świetle świec

Jednym z elementów, które tworzą nastrój przyjęcia jest oświetlenie. Organizując spotkanie na łonie natury, warto zadbać o efektowną dekorację świetlną, która zagwarantuje niezapomniany klimat. Świetnie sprawdzą się w tej roli romantyczne latarenki, które możemy ustawić nie tylko na stole, ale również w innych miejscach, w których będą przebywać nasi goście - obok huśtawki ogrodowej, wzdłuż ścieżki, prowadzącej do domu, koło sadzawki. Warto rozważyć również rozwieszenie efektownego łańcucha świetlnego w postaci girlandy. Dzięki temu miejsce przyjęcia będzie widoczne z daleka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.