Jadalnia - miejsce codziennych spotkań

Jadalnia to serce naszego domu, gdzie toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Czas spędzony przy wspólnym stole zacieśnia więzy i sprzyja wielogodzinnym rozmowom. Jadalnia bywa miejscem rodzinnych uroczystości i eleganckich spotkań. Propozycja wystroju, w którym klasyczne formy idą w parze z nowoczesnymi elementami wydaje się wprost stworzona dla tego pomieszczenia.

Jadalnia to miejsce tętniące życiem, które gromadzi przy wspólnym stole wszystkich domowników. Od jej rozplanowania i umeblowania zależy wygoda i dobre samopoczucie mieszkańców. Warto urządzić ja w taki sposób, aby każdy mógł czuć się w jej wnętrzu komfortowo.

Jadalnia - miejsce spotkań

Jednym z ważniejszych elementów, nadających odpowiedni ton jadalni jest stół. Ważne, aby pomieścił wszystkie bliskie nam osoby. Warto wybrać model wykonany z wysokiej jakości materiałów, który posłuży nam przez długie lata. Niezbędne będą również wygodne i stylowe krzesła. Możemy zdecydować się na monochromatyczny komplet w wybranej gamie barwnej lub postawić na kontrast, np. z udziałem gołębiej szarości i czerni. Ciekawą grę kontrastów zapewni nam również wybór niebanalnych materiałów, np. metalowego stołu o nowoczesnym wyglądzie oraz krzeseł o klasycznym kroju, wykonanych z miękkiej, matowej tkaniny. Takie zestawienia znajdziemy m.in. w widocznych na zdjęciach propozycjach od marki Eichholz, która stawia na elegancki wystrój w niebanalnym wydaniu.

Kontrastowe połączenia materiałów łysk i matKontrastowe połączenia materiałów łysk i mat Fot. Eichholtz B.V., Clue Studio

Praktyczne przechowywanie

Dobrze urządzona jadalnia musi posiadać również miejsce na przechowywanie niezbędnych rzeczy. Od nas zależy, jak wiele elementów będziemy potrzebowali - być może wystarczy nam jeden, stylowy kredens, w którym umieścimy szklane naczynia lub niewielka biblioteczka, na której znajdą się nasze albumy kulinarne, z których czerpiemy inspiracje do tworzenia niezwykłych potraw.

Ozdobny żyrandol: stwórz niepowtarzalny klimat

Nie bez znaczenia jest także odpowiednie oświetlenie jadalni, które zapewni przyjemny nastrój. W tak reprezentacyjnym pomieszczeniu doskonale zaprezentują się duże żyrandole. Zwłaszcza, jeśli wnętrze jest przestronne i wysokie. Ciekawa, przykuwająca uwagę forma żyrandolu zapewni niebanalną ozdobę, która nie wymaga dodatkowych elementów dekoracyjnych.

Detal ma znaczenie

Dokładając wszelkich starań, aby wystrój naszej jadalni był niepowtarzalny i elegancki, nie możemy zapomnieć o detalach. Naczynia na owoce, wiaderko do wina, świecznik czy wazon na świeże kwiaty - w precyzyjnie zaplanowanej aranżacji liczy się każdy szczegół! Dzięki nim przestrzeń naszej jadalni stanie się miejscem wysublimowanym i pełnym uroku.

Więcej o: