Patera na owoce - idealna na każdy stół

Patera na owoce to element, który powinien się znaleźć w każdym domu. Trudno wyobrazić sobie jadalnię bez odpowiednio wyeksponowanych owoców, które dostarczają naszym domownikom odpowiednich witamin. Patera na owoce to również piękna ozdoba, która sprawdzi się w trakcie domowych przyjęć czy letniej uczty w ogrodzie.

Patera na owoce szklana

Szklana patera na owoce doskonale wyeksponuje żywe kolory soczystych owoców. Okres wakacyjny to idealny moment na to, aby ozdobić nasz stół barwnymi darami lata. W szklanej paterze będą one dobrze widoczne - w zestawieniu z kolorowymi kwiatami stworzą piękną dekorację jadalni. Do wyboru mamy patery szklane w tradycyjnej lub w nowoczesnej formie. Ich kształt powinien być zgodny z wystrojem wnętrza oraz z innymi naczyniami - to pozwoli nam zachować harmonię na naszym stole. Szklane elementy zawsze prezentują się bardzo elegancko na stole, szczególnie na białym obrusie, w otoczeniu błyszczących sztućców w srebrnym lub złotym odcieniu.

Patera piętrowa - idealna patery na owoce i ciasta

Patera na owoce piętrowa idealnie nadaje się do tworzenia barwnych zestawów. Możemy ułożyć je kolorystycznie lub pogrupować według innej zasady, np. na jednej powierzchni umieścić cytrusy, na kolejnej - owoce prosto z sadu. Piętrowa patera na owoce doskonale nadaje się także do podania ciast lub mieszanki ciast i owoców, które w słodko - kwaśnym duecie nabiorą dodatkowych walorów smakowych i estetycznych. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się na wszelkich przyjęciach w domu i w ogrodzie - na pewno ubarwi nasz stół i odpowiednio wyeksponuje wszystkie smakołyki.

Patera na owoce ceramiczna

Ceramiczna patera na owoce to piękna ozdoba każdego stołu. Przygotowując się na wielkie przyjęcie, warto wybrać prostą formę w neutralnym kolorze. Najlepiej postawić na subtelną i ponadczasową biel. Jeśli jednak chcemy nadać aranżacji naszego stołu nieco bardziej artystycznego klimatu, postawmy na oryginalną formę i niebanalny kolor, np. przykuwający wzrok turkus. Wiele ciekawych propozycji znajdziemy w pracowniach ceramicznych, które tworzą prawdziwe dzieła sztuki. Taka artystyczna patera na owoce może być bardzo trafionym prezentem urodzinowym czy ślubnym - to piękna pamiątka, która zostaje z nami na lata.

Patera na owoce kryształowa

Kryształowa patera na owoce to dekoracja z nutką luksusu. Kojarzy się z wytwornymi przyjęciami i stylem glamour. Kryształowa patera pięknie odbija znajdujące się w pobliżu kolory, tworząc intrygującą iluzję barwną. To bardzo efektowna dekoracja, która może stać się główną dekoracją stołu. Ważne, aby ustawić ją w otoczeniu przedmiotów, które jej nie przyćmią. Kryształowa patera na owoce najlepiej zaprezentuje się w towarzystwie skromnych pod względem dekoracji naczyń i gładkiego szkła.

Patera na owoce i ciastaPatera na owoce i ciasta Fot. Fabryka Form

Więcej o: