Ściany w salonie z pomysłem

Wygląd ścian w salonie ma ogromny wpływ na to, jak odbierana jest cała przestrzeń najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia. Odpowiednio dobrane kolory, ciekawa faktura, intrygujący obraz potrafią całkowicie zmienić charakter przestrzeni i nadać jej niepowtarzalny wygląd. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego nie musimy zadowalać się gładkim, nijakim pokryciem ściany w salonie. Mamy na nią kilka pomysłów!

Kolory ścian w salonie

Efektowne ściany w salonie mogą nadać kierunek całej aranżacji pomieszczenia. Czasem wystarczy zaskakujący, nietypowy kolor albo ciekawa faktura, aby nasza salonowa przestrzeń nabrała życia. Metamorfoza  ścian w salonie to dobry sposób na szybką zmianę, nie musimy robić generalnego remontu. Liczy się oryginalność i udana koncepcja!

Dobrana kolorystyka ścian w salonie może być przepisem na sukces. Dziś jesteśmy w stanie uzyskać w mieszalni farb każdą barwę, o jakiej pomyślimy. Zawsze warto jednak przed przystąpieniem do rewolucji kolorystycznej zastanowić się nad metrażem naszego pokoju. Jeśli marzą nam się ciemne, szmaragdowe ściany w salonie, koncepcja może okazać się zbyt przytłaczająca dla małego metrażu. Nie musimy jednak całkiem rezygnować z pomysłu. Lepiej w takim wypadku zdecydować się na pomalowanie jednej ściany w salonie na wymarzony kolor. Pozostałe niech będą jasnym tłem w delikatnym odcieniu kości słoniowej lub kremu. Możemy też pomalować ściany w salonie na kilka odcieni jednego, wybranego koloru. Zestawmy je z jasnymi meblami w neutralnych barwach - lepiej zachować umiar. Kolor ściany w salonie, występujący w roli głównej, potrzebuje neutralnego, spokojnego tła.

Naklejki na ścianę w salonie

Ciekawym pomysłem na szybką metamorfozę jest wybór intrygującej naklejki na ścianę w salonie. Jeśli czujemy, że wnętrze jest zbyt monotonne i wymaga elementu, który przyciągnie uwagę, taka ozdoba będzie bardzo dobrym pomysłem. Zdecydujmy się na coś charakterystycznego! Niech to będzie sylweta drzewa w czarnym lub intensywnym kolorze albo zwierzęcy motyw w bieli. Naklejki na ścianę w salonie pozwalają bawić się przestrzenią. Na naszym płaskim, graficznym drzewku mogą rosnąć półki z książkami albo lustra. Będą przypominały oryginalne murale, które współgrają z przestrzenią miejską. Ściany w salonie też mogą mieć dekorację z przymrużeniem oka! Może warto pobawić się literkami? Naklejki na ściany w salonie mogą przybrać formę ważnej dla nas sentencji albo wyrazów, które dobrze nam się  kojarzą. Dzięki temu ściany naszego salonu będą miały bardziej spersonalizowany charakter.

Obrazy na ścianę do salonu

Oryginalny obraz na ścianę do salonu to marzenie wielu z nas. Często jednak temat przysparza nam wielu rozterek. Jaki obraz na ścianę będzie pasował do loftowego wnętrza, a jaki sprawdzi się lepiej w stylu retro? Nie musimy być znawcami sztuki, aby wybrać coś, co będzie cieszyć nasze oczy każdego dnia. Pamiętajmy o tym, że każdy obraz na ścianę wymaga odpowiedniego tła. Klasyczne obrazy na płótnie sprawdzają się zawsze dobrze na jasnym tle. W tak neutralnym otoczeniu możemy sobie pozwolić na obraz w najbardziej wymyślnej kolorystyce. Jeśli jednak ściany w salonie mają mocne barwy, lepiej zdecydować się na grafikę lub fotografię w czerni i bieli. Akwarelowe lub pastelowe obrazy na ścianę do salonu mogą być piękną ozdobą wnętrz utrzymanych w naturalnej, jasnej kolorystyce, np. w stylu skandynawskim. Ważne jest, aby wybrać taki obraz na ścianę, który nie tylko dobrze wpasuje się w charakter pomieszczenia, ale będzie zgodny z naszymi osobistymi upodobaniami

Dekoracja ściany w salonie. Beton dekoracyjny

Jaka dekoracja ściany w salonie będzie efektowna i zgodna z trendami? Poeksperymentujmy z betonem! Materiał kojarzony ze stylem industrialnym może występować w bardzo różnych odsłonach. Dziś zachwycają się nim nie tylko mieszkańcy typowego loftu. Ciekawa, grafitowa faktura ściany w salonie daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Rewelacyjnie współgra z intensywnymi kolorami, sprawdzi jako tło dla błyszczących dodatków. Chłodna, ciemna kolorystyka stworzy także udane połączenie z ciepłymi odcieniami drewnianych mebli. Beton dekoracyjny to efektowna dekoracja, którą możemy wykonać samodzielnie, bez pomocy ekipy remontowej. Możemy nabyć gotowy produkt, który będzie udaną imitacją oryginalnego betonu na wybranej ścianie.Wystarczy odpowiednio go nałożyć i...gotowe! To będzie bardzo efektowna dekoracja ściany w salonie.

Więcej o: