Malujemy ściany: biały kolor w roli głównej

Biały kolor ma swój niepodważalny urok. Jasne ściany dają wrażenie czystego, przestronnego wnętrza wypełnionego światłem. Biały kolor w roli głównej pozostawia wiele możliwości aranżacyjnych. Stanowi podstawę stylu skandynawskiego, świetnie sprawdzi się także w nowoczesnych wnętrzach. Poznajcie zalety, jakie niesie ze sobą wybór białego koloru ścian.

Białe ściany w całym domu

Kolor biały sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Zestawiony z jasnymi meblami, tworzy jasną, harmonijną przestrzeń, która kojarzy się z nieskazitelną czystością i elegancją. Nie jest to może najbardziej praktyczne rozwiązanie - białe ściany i meble szybciej się brudzą, ale posiadają również wiele zalet. Przede wszystkim biały kolor zdecydowanie powiększa optycznie wnętrze. Warto więc zawsze wziąć go pod uwagę, gdy wnętrze jest wąskie lub niskie. Bywa ratunkiem również wtedy, gdy pokój jest słabo doświetlony. Warto wówczas rozważyć także wybór białych mebli, najlepiej tych z błyszczącymi frontami, które pomogą rozświetlić pomieszczenie.

Białe ściany, drewniane meble -  kuchnia i jadalnia w stylu skandynawskim

Naturalny, biały kolor bardzo często pojawia się w naszych kuchniach i jadalniach. Chętnie decydujemy się zarówno na jasny kolor ścian, jak i mebli. Jest to po części zasługa wciąż bardzo popularnego stylu skandynawskiego, który wprowadza do mieszkań niepowtarzalny urok jasnych barw i naturalnych materiałów. Udowadnia, że białe ściany i drewniane meble to połączenie idealne. Naturalne, złote odcienie drewna ocieplają jasne ściany, dzięki czemu przestrzeń staje się bardziej przytulna, domowa. Warto pomyśleć również o akcentach kolorystycznych - biały kolor ścian jest wymarzonym tłem dla każdej wizji kolorystycznej. Turkusowy wazon lub miodowa zasłona ożywią wnętrze i stworzą urokliwą, barwną dekorację.

Białe ściany i ciemna podłoga - kontrastowy salon

Wybór białych ścian i czarnej podłogi do salonu ma wiele zalet zarówno praktycznych, jak i wizualnych. Na ciemnej powierzchni podłóg niełatwo dostrzeżemy jakiekolwiek zabrudzenia czy kurz. Będzie dobrym wyborem dla tych, którzy potrzebują większej swobody, jakiej zdecydowanie nie zagwarantują nam jasne podłogi - widać każdy pyłek.

Połączenie białych ścian i ciemnej - grafitowej lub czarnej podłogi daje nam również bardzo intrygujący efekt wizualny. Taki zestaw przypadnie do gustu fanom stylu nowoczesnego oraz zwolennikom industrialnego klimatu. To duet z charakterem, który dobrze komponuje się ze skórzanymi obiciami sof i foteli, metalowymi regałami, czarnymi framugami okien i dekoracją w postaci graficznych ilustracji oraz stylowych czarno-białych fotografii.

Czarno-biały salonCzarno-biały salon Fot. Komfort

Białe ściany do łazienki

Łazienka to miejsce, od którego oczekujemy nieskazitelnej czystości. Biały kolor ścian pomaga nam ten efekt uzyskać. Chłodna, śnieżna biel daje poczucie perfekcyjnie zadbanej przestrzeni. Jeśli wybierzemy białe płytki o ciekawej fakturze, będziemy mogli zaobserwować subtelną rozgrywkę światła i cienia na tle jasnej, gładkiej powierzchni ściany. Możemy również zdecydować się na delikatny, czarno-biały wzór, który ozdobi wybrany fragment łazienki. W takim zestawie sprawdzą się również czarne dodatki, które sprawią, że przestrzeń nabierze nowoczesnego charakteru.

Więcej o: