Jak zwalczyć chwasty w ogrodzie bez użycia chemii? (Effect 24H)

Każdy kto ma ogród czy choć kawałek trawnika wie jak ciężko walczy się z chwastami, walkę z nimi toczą zarówno amatorzy jak i doświadczeni ogrodnicy i rolnicy. Ciekawą informacją jest to, że w roślinoznawstwie nie występuje taka nazwa gatunku jak chwast. Z punktu widzenia botaniki jako chwasty określane są rośliny segetalne, czyli te, które rosną w siedliskach występujących na polach, łąkach czy w ogrodach. Mianem chwastów zwyczajowo określamy te rośliny, które przez swoje właściwości szkodzą uprawom, trawnikom, kwiatom, krzewom, grządkom warzywnym czy sadom. Chwasty rozwijają się bardzo szybko i agresywnie. Odbierając innym roślinom dostęp do promieni słonecznych, wody czy składników niezbędnych do prawidłowego wzrostu. To rośliny dzikie, które same się rozsiewają, dlatego są tak trudne do wytępienia.

Usuwanie chwastów

Ogromnym wyzwaniem jest pozbycie się chwastów wieloletnich, nazywanych również rozłogowymi, do popularnych chwastów tego typu należą mniszek lekarski (mlecz), babka lancetowata, skrzyp polny czy perz rozłogowy. Chwasty wieloletnie odrastają z pozostałych w ziemi korzeni, aby usunąć taki chwasty trzeba wyrwać je dokładnie z całymi korzeniami. Rzadko się to udaje. Również brak wiedzy na temat rozmnażania chwastów, może zamiast pozbycia się ich doprowadzić do ich rozrostu. Wyrywanie czy wycinanie chwastów w okresie ich kwitnienia pobudza roślinę do wzrostu i zwiększa rozsiewanie nasion. Rozwiązaniem na uporczywe chwasty są nieselektywne środki usuwające. Środkiem takim jest Effect 24H.

Czy Effect 24H jest bezpieczny?

Effect 24H wykazuje działanie doglebowe. Ulega on całkowitej biodegradacji, dzięki czemu nie wpływa szkodliwie na uprawy, które zostaną posadzone w przyszłości. Bez obaw na glebie, na której był stosowany możemy sadzić wszystkie rodzaje roślin w tym warzywa. Jeśli opryskujemy preparatem chwasty znajdujące w sadzie lub w pobliżu warzywnika wystarczy odczekać 1 dzień i można bezpiecznie przystąpić do zbiorów. Preparat ulega rozpadowi i nie pozostaje w owocach i warzywach. Należy jednak pamiętać, że ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

materiał promocyjny

Jak opryskiwać środkiem Effect 24H

Środek ten należy stosować tylko w tych miejscach, gdzie chcemy całkowicie pozbyć się chwastów. Jeśli chcemy się pozbyć się chwastów, pod którymi chcielibyśmy, żeby uchowała się trawa, należy ostrożnie spryskać same liście. Środek nieselektywny jakim jest Effect 24H pomoże nam pozbyć się niechcianych roślin w ogrodzie, jednak nie oszczędzi również pozostałych, jeśli opryskamy nim rośliny, które chcielibyśmy, aby zostały. Effect 24H nie będzie „wybierał” chwastów, dlatego trzeba go stosować bardzo uważnie.

Środki do likwidacji chwastów

Do tej pory większość środków skutecznie likwidujących chwasty były to środki chemiczne zawierające m. in. glifosat, który zbiera coraz więcej negatywnych opinii o jego wpływie na zdrowie. Effect 24H to pierwszy środek likwidujący całkowicie niechciane rośliny, który jest pochodzenia naturalnego. Preparat zawiera kwas pochodzący z pelargonii tzw. kwas pelargonowy. Kwas rozpuszcza błony komórkowe opryskanych części roślin, powodując ich obumieranie.

Gdzie stosować Effect 24H

Środek bardzo dobrze sprawdza się w usuwaniu chwastów z sadów. To również idealne rozwiązanie do dbania o podjazdy i ścieżki, aby nie przerastały chwastami, mchem i trawą. Warto go wykorzystać zakładając ogród na terenie, na którym wcześniej rosły chwasty. Tak oczyszczone podłoże można bez obaw obsiewać i obsadzać chcianymi przez nas gatunkami roślin.

Kiedy stosować Effect 24H

Najlepiej jest stosować środek na rośliny we wczesnym stadium rozwoju. Rośliny powinny być suche w trakcie stosowania preparatu, warto też sprawdzić pogodę i upewnić się, że nie będzie padać przez najbliższą dobę.

Jak szybko działa Effect 24H?

Pierwszych efektów działania preparatu możemy spodziewać się już po godzinie, a pełen rezultat zaledwie po 24 godzinach. Chwasty to trudny przeciwnik, dlatego w tej walce lepiej sięgnąć po profesjonalne rozwiązanie.