Nowoczesność i nieprzewidywalność, czyli współczesny pomysł na udane wnętrze!

Tylko te wnętrza, które tworzone są z pasją oraz miłością, stają się finalnie pomieszczeniami, w których czuje się subtelne połączenie tego co praktyczne z tym, co piękne i niepowtarzalne. O tym, że idea ta się sprawdza, wiedzą architekci, którzy wszystkim swoim klientom starają się przekazać pomysł na wnętrze i wiedzę o produktach w jednym. Wnętrze można jednak zaaranżować także samodzielnie posiłkując się inspiracją, trendami oraz kolekcją produktów pochodzącą od stylowych marek. Jak urządzić wnętrze designerskie, w którym rozsądek łączy się z nieposkromioną chęcią posiadania wnętrza oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju?

Współczesne wnętrza różnią się od tych sprzed lat. Dziś to nie praktyczność, nijakość i przewidywalność przenika do polskich domów, bo wypiera je piękno, elegancja, subtelność, ale również i wysoka jakość.

W kolekcjach prestiżowych marek wyposażenia do domu, nie odnajdziemy ani mebli, które tylko wyglądają, ani takich, które są wyłącznie wygodne. Moda na elegancką wygodę dyktuje zupełnie inne warunki. Tymczasem co w modzie wnętrzarskiej piszczy?

Minimalizm pozbawiony nudy, czyli jak połączyć styl skandynawski z nowoczesnym?

Livingroom

O stylu skandynawskim można poczytać w czasopismach wnętrzarskich wydanych ładnych kilka lat temu. Styl ten przeniknął do naszych wnętrz już na dobre, ale przez te kilka lat swojej popularności zdecydowanie ewoluował. Dziś prezentuje się nie tak przewidywalnie, jak kiedyś. Białe meble, dodatki i kolory ścian, mrożące krew w żyłach każdego, kto wchodził do takiego wnętrza, przeplata się z naturalną fakturą drewna. W polskich kolekcjach mebli i wnętrzach, które reprezentują, bardzo często możemy dzięki temu podejrzeć meble wykonane z solidnego drewna litego – Buk, Sosna, Świerk. Tę przysposobioną modę na wspomniane materiały bardzo polubił także styl nowoczesny, w którym dużą uwagę kieruje się w stronę naturalności.

Livingroom

Minimalizm będący cechą każdego z tych trendów wnętrzarskich, pozwala zachować umiar w dobieraniu poszczególnych produktów, ale i zapewnia harmonię kolorystyczną. To dlatego tak czołowi przedstawiciele kolekcji mebli, jak: LIVINGROOM, Meble plus, mebi.pl czy SWALEN dostępni w Niciarniana Park https://niciarnianapark.com/ tworzą przede wszystkim reprezentacyjne meble do salonu, w tym praktyczne tapicerowane meble rozkładane, wygodne meble wypoczynkowe przy zaakcentowaniu doskonałej jakości, o niepowtarzalnym i nowoczesnym designie.

A jak przenieść modny designerski minimalizm do własnych wnętrz?

Inspiracje wnętrzarskie, a współczesne trendy – gdzie szukać pomysłu na swoje wnętrze?

Livingroom

Choć mogłoby się wydawać, że najlepszym sposobem na stworzenie jedynego w swoim rodzaju wnętrza, będzie wykorzystanie tego, co widzimy u znajomych lub rodziny to nie ma niczego bardziej mylnego. Twoje wnętrze ma być niepowtarzalne, dedykowane Twoim potrzebom i podyktowane potrzebami serca. Nie ma możliwości, by czerpać przyjemność z przebywania we wnętrzu, które jest kopią innego.

Nauczmy się inspirować tym, co widzimy, skalować obrazy, wyciągać to, co najciekawsze i tworzyć. Bo projektowanie wnętrz to nic innego jak magia, która jednemu udaje się lepiej, innemu gorzej.

Livingroom

Dobrym bodźcem do odnalezienia idealnego pomysłu na własne wnętrze jest korzystanie z wystaw, które dla swoich klientów udostępniają najbardziej prestiżowe galerie wnętrz w Polsce. Jedną z nich jest wystawa Young Design 2020 – czyli wystawa, od której nie oderwiesz wzroku. Wspomniane wydarzenie to odsłona silnej współpracy pomiędzy prestiżową galerią wnętrz Niciarniana Park i festiwalu Łódź Design Festival. Wystawa przygotowana została przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a w Łodzi prezentowana jest dzięki współpracy, jaką z IWP zawiązał Łódź Design Festival. Możemy przyjrzeć się na niej zwycięskim projektom tegorocznej edycji Young Design 2020, oraz projektom wybranych laureatów i finalistów z poprzednich 12 edycji konkursu. Wystawa to kwintesencja tego, co czuje i pragnie przekazać młode pokolenie twórców designu. Przez wielu jest określana jako przebojowa, czy odważna.

Wśród wszystkich prac można odnaleźć te, pochodzące od laureatów nagród w dziedzinie wzornictwa, w tym najważniejszych w branży, takich jak: Red Dot Award, iF Award, czy Dobry Wzór IWP.

Na koniec warto podkreślić, że połączenie wystawy z pięknymi wnętrzami galerii Niciarniana Park i prezentacją najlepszych kolekcji mebli o nowoczesnym zacięciu to ukłon w stronę tych osób, które lubią działać, tworzyć i wdrażać swoje pomysły od ręki.

Livingroom

Niciarniana Park to pierwsza taka galeria wnętrz w Łodzi. W jednym miejscu znajduje się kilkanaście sklepów oferujących bogaty wybór materiałów oraz produktów wyposażenia wnętrz. Tutaj znajdziemy receptę na aranżację wnętrz w każdym stylu.

Wybierasz się do galerii Niciarnia Park w Łodzi? Zarezerwuj trochę więcej czasu! Bo niezależnie od tego, jaki styl lubisz, czego oczekujesz od wnętrza i czego się obawiasz to tutaj uzyskasz balans pomiędzy pięknem, modą, trendami i wygodą!