Regulacja OKIEN

Nawet najlepsze i najdroższe okna PVC od czasu do czasu wymagają regulacji.

Warto robić to regularnie, ponieważ wszelkie nieprawidłowości powodują ich rozszczelnienie. Są także przyczyną uciążliwego hałasu docierającego z zewnątrz. Ponadto rozregulowane okno ustawione okna stwarzają trudności podczas otwierania czy zamykania, a z biegiem czasu uszkodzeniu.

W miarę użytkowania poszczególne elementy okien, nie tylko PVC pracują. Wysokie letnie temperatury powodują, że tworzywo sztuczne zwiększa swoją objętość, może podczas otwierania lub zamykania dochodzić do ocierania. Natomiast pod wpływem niskich zimowych temperatur kurczy się i przez powstałe nieszczelności w niekontrolowany sposób ucieka cenne ciepło. Wzrastają również rachunki za ogrzewanie domu. Dlatego w trosce o odpowiedni komfort termiczny, a także stan okien PVC i nasz domowy budżet należy jak najszybciej wyregulować okucia okienne. Elementy te rozmieszczone są na całym obwodzie skrzydła i chociaż są niewielkie, wpływają na termikę, szczelność, wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania okna.

Regulacja okien PVC

Pierwszą kontrolę okien najlepiej przeprowadzić po około roku (najpóźniej po 18 miesiącach) od ich montażu i kolejne przeprowadzać również minimum raz na rok. Oczywiście tuż po montażu okna trzeba ustawić, należy to do zadań ekipy montującej (jest to już wliczone w cenę montażu). Przy okazji regulacji okien  rozwierno-uchylnych nie tylko należy ustawić zawiasy i okucia w odpowiedniej pozycji, warto także nasmarować ruchome elementy oraz uszczelki.  Dzięki czemu okna będą się płynnie otwierały i zamykały. Poza kontrolowaniem opadania skrzydła należy również sprawdzić siłę docisku –skrzydło musi  szczelnie przylegać do ramy.  Jest to szczególnie ważne zimą, kiedy zależy nam na zapewnieniu szczelności okna, a co się z tym wiąże utrzymaniu komfortowych warunków termicznych w pomieszczeniach. Doskonałym rozwiązaniem jest regulacja docisku okien PVC w zależności od pory roku. Na przykład okna MSline+

MSline+ - MS więcej niż OKNA standardowo wyposażone są w okucia Siegenia TITAN AF praktycznie w najwyższej konfiguracji zapewniającej termikę szczelność i komfortową obsługę.

Okucia Siegenia TITAN AF - MS więcej niż OKNA.

Zamontowane na skrzydle okucia z  nastawnymi ryglami rolkowymi KOPIBO umożliwiają  płynną współpracę z umieszczonymi na ramie zaczepami niezależnie od panujących warunków za oknem  –zmniejszając za pomocą regulowanych rygli siłe docisku skrzydła do ramy latem oraz zwiększenie go zimą.

Fachowa regulacja okien MS

Regulację okien należy przeprowadzać regularnie, a na pewno gdy skrzydło okienne ciężko zamyka się i otwiera, jest nieszczelne, przestało płynnie wchodzić do ramy.  Chociaż wydawać by się mogło, że nie jest to trudna czynność i nie potrzeba specjalistycznych narzędzi, a w internecie znajduje się wiele porad na ten temat, to najlepiej pracę tę powierzyć fachowcom, aby nie narobić więcej szkody – możemy nawet uszkodzić elementy okuć a co za tym idzie stracić gwarancji producenta

Salony sprzedaży - MS więcej niż OKNA

Pamiętajmy, że prawidłowe i regularne serwisowanie jest najłatwiejszym oraz najtańszym sposobem, aby uniknąć poważnych uszkodzeń okien, a co się z tym wiąże ich kosztownej naprawy, a w skrajnych przypadkach wymiany na nowe.