Nowoczesne łóżko do sypialni. Kilka porad, jak wybrać odpowiednie łóżko

Nie możesz zdecydować się na odpowiednie łóżko? Zbyt duży wybór rozmiarów, kształtów i dodatkowych opcji przyprawia cię o zawrót głowy? Pokażemy ci, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu tego mebla i jak dopasować go do swoich potrzeb. Przekonaj się, że wybór nowoczesnego łóżka do sypialni wcale nie jest taki trudny!

Wygodne łóżko – na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów?

Pierwszą, najważniejszą rzeczą przy wyborze odpowiedniego łóżka do sypialni, będą jego wymiary. Musisz zorientować się, ile miejsca jesteś w stanie przeznaczyć na ten mebel w docelowym pomieszczeniu. Najbardziej kłopotliwe są wąskie pokoje – wstawienie dwuosobowego łoża może okazać się dosyć skomplikowanym przedsięwzięciem. Pierwszym krokiem powinno więc być zmierzenie odległości ścian. Wielkość pomieszczenia, ale także nasze osobiste preferencje (w tym także stan zdrowia), mają wpływ na wybór wysokości łóżka. Osoby starsze ucieszą się z materaca umieszczonego na optymalnej wysokości 70 cm – wstawanie i siadanie na nim obędzie się bez zbytniego obciążania stawów kolanowych i biodrowych. Dzieci natomiast zachwycone będą łóżkiem piętrowym – spanie tak wysoko stanowi ogromną frajdę!

Rodzaje łóżek dostępnych na rynku

Dwuosobowe, jednoosobowe, a może rozkładane? Ten wybór zależy od użytkownika – dla dzieci i młodzieży pojedyncze łóżko będzie rozwiązaniem idealnym, ponieważ nie zabiera zbyt dużo przestrzeni do zabawy. Osoby dorosłe powinny postawić na duże, wygodne łoże – to inwestycja w przyszłość, także wspólną z partnerem. Rozkładane sofy pozwalają na zaoszczędzenie miejsca, a także dają dodatkową funkcję wygodnego relaksu w ciągu dnia. Poza tym są dobrą opcją dla osób, które śpią w salonie, także dla gości.

Ze względu na wykorzystany materiał wyróżniamy łóżka:

  • tapicerowane,
  • drewniane,
  • metalowe.

Jakie wybrać najlepiej? W zasadzie decyzja dyktowana jest tutaj głównie względami estetycznymi – dopasuj łóżko do wystroju wnętrza w swojej sypialni czy pokoju dziecka. Jedna uwaga! Posiadając w domu rozrabiające koty czy psy, zakup mebla tapicerowanego to duże ryzyko strat! Miękki materiał może nie wytrzymać starcia z pazurkami czy kłami pupili.

Łóżko sypialniane ze skrzynią – idealne rozwiązanie przy braku miejsca

Jeżeli brakuje ci miejsca do przechowywania i stajesz przed wyborem zakupu dużego łóżka, postaw na łóżko ze skrzynią. Pozwala ono na schowanie zarówno pościeli, ozdobnych poduszek czy koców, jak i nieużywanych świątecznych ozdób, ręczników, umieszczonych w kartonach butów czy nawet zabawek! Dzięki temu oszczędzisz miejsce w szafkach bez konieczności wynoszenia rzeczy na strych czy do piwnicy. Nie wiesz gdzie znaleźć tego typu mebel? Sprawdź ofertę łóżek w sklepie https://www.empik.com/dom-i-ogrod/meble/lozka,395350,s.

Pojedyncze łóżko z pojemnikiem na kółkach

Wysuwany spod łóżka pojemnik to doskonałe miejsce do przechowywania pościeli czy zabawek. Takie meble są dedykowane szczególnie do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego, dzięki swojej praktyczności, wielkości i wygodzie użytkowania. Z nimi łatwiej będzie zapanować nad bałaganem!

Możesz także wybrać łóżko na wysokich nogach, a pod spód wsunąć zamykane od góry kartony czy plastikowe skrzynie, by wykorzystać w pełni wolne miejsce i lepiej zorganizować przestrzeń dookoła.