Pralka najnowszej generacji - jak wybierać, by spełniała oczekiwania całej rodziny?

Budowa, funkcje, sposób załadunku czy pobierana energia elektryczna... wybór funkcji pralki może przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych parametrów, aby idealnie spełniała swoją rolę, pozostawiając ubrania miękkie, pachnące i o żywych kolorach.

Najważniejsze funkcjonalności, które ułatwiają pranie

Kiedyś pracochłonne pranie, dzisiaj trudny wybór – nowoczesne pralki mają wiele funkcjonalności, które nie dość, że ułatwiają i przyspieszają pranie, to jeszcze pozwalają zachować ubrania w idealnym stanie na dłużej. Niestety pod wpływem działania wysokiej temperatury z czasem kolorowe i czarne ubrania bledną, jednak można temu zapobiec. Oprócz używania odpowiednich preparatów do prania kolorowych ubrań warto przyjrzeć się systemom, które posiadają innowacyjne pralki. Jedną z funkcji, na którą warto zwrócić uwagę, jest program ochrony kolorów. Przykładowo pralka Toshiba TW-BL100S2PL(SK) 9kg srebrna jest wyposażona w program ColorAlive, opracowany w oparciu o pranie w zimnej wodzie. Dzięki technologii w prosty sposób pozbędziemy się zabrudzeń na ubraniach, jakbyśmy prali je w wyższej temperaturze. Dodatkowo wykorzystanie zimnej wody pozwala zużyć mniej energii i zadbać o środowisko naturalne.

Inną przydatną funkcjonalnością w pralkach Toshiba jest superszybki program, który pozwala skutecznie odświeżyć odzież w zaledwie 15 minut! To doskonałe rozwiązanie dla osób, które żyją w pośpiechu i nie chcą długo czekać na czyste pranie.

Rodzicom z pewnością spodoba się program dziecięcy – pełen cykl prania trwa 1 godzinę 45 minut przy temperaturze 60 stopni C. Nie będziemy musieli długo czekać na czyste ubranka, a dodatkowo zapewnimy ochronę skóry dzieci oraz zabezpieczymy włókna i kolory tkanin.

Na dodatkową uwagę zasługuje również możliwość dorzucenia do włączonego prania zagubionej skarpetki – blokada drzwiczek zwolni się w 3 sekundy.

Ekologiczne rozwiązania z korzyścią dla portfela

Pogniecione i zniszczone ubrania to już przeszłość. Nie musimy prać ręcznie delikatnych tkanin, by utrzymać ubrania w dobrej kondycji i zapobiegać blaknięciu kolorów. Jednym z programów imitujących pranie ręczne jest technologia THE GREATWAVES™ znajdująca się np. w pralce Toshiba TW-BL100S2PL(SK) 9kg srebrna. Na czym tak naprawdę polega? Duża łopatka w kształcie wygiętego skrzydła w gładkim bębnie generuje płuczące fale (Flush Wave). Zimna woda przenika przez materiał, a ubrania w trakcie prania są na zmianę składane i rozkładane tak jak w przypadku prania ręcznego. Dzięki technologii uzyskamy ten sam efekt, co podczas prania w 40 stopniach C.

Jednak to nie jedyna zaleta systemu THE GREATWAVES™. Dzięki praniu w zimnej wodzie zaoszczędzimy aż 70% energii. Nawet w przypadku tak prostych czynności jak robienie prania możemy przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego, a dodatkowo zaoszczędzić na rachunkach. Producent Toshiba zaprojektował najbardziej ekologiczne pralki na rynku – większość z nich ma klasę energetyczną B. Warto przyjrzeć się nowym technologiom, aby na co dzień oszczędzać energię elektryczną.

Elegancka pralka, która ozdobi każdą łazienkę

Funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania są najważniejsze przy wyborze pralki. Jednak technologia może iść w parze z pięknym designem. Pralki Toshiba wyróżniają się niezwykle eleganckim stylem i japońskim minimalizmem. Biały korpus w połączeniu z lśniącymi czarnymi drzwiami sprawiają, że łazienka nabierze nuty elegancji i nowoczesności. Ponadto duży wyświetlacz LED nie tylko jest niezwykle funkcjonalny, pokazując wszystkie informacje na temat prania, ale również podkreśla minimalistyczny wygląd pralki.