Cenisz ekologię i lubisz oszczędzać - oto rozwiązania do domu, które łączą oba światy

Jeśli wprowadzacie się do nowego domu i planujecie zakup wysokiej klasy sprzętu AGD lub poszukujecie funkcjonalnych urządzeń, które zapewnią najwyższą jakość i wydajność, to warto odwiedzić RTV EURO AGD. W ramach kampanii EURO okazje na AGD można skorzystać z ciekawych ofert i skompletować swój wymarzony zestaw do domu.

Mniej znaczy więcej

Osoby, dla których celem jest np. ograniczenie marnowania żywności poprzez odpowiednie jej przechowywanie, z pewnością powinny zastanowić się nad wyposażeniem swojej kuchni w lodówkę nowej generacji. Najnowsze modele nie wymagają rozmrażania i zapewniają równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza. Umożliwiają również utworzenie dwóch stref z różnym poziomem temperatur i wilgotności, dzięki czemu przechowywane produkty mogą być dłużej świeże. Przykładowo, lodówki z serii Samsung Bespoke korzystają z technologii Metal Cooling i oferują większą stabilność warunków wewnętrznej oraz po otwarciu drzwi szybszy powrót do ustawionej temperatury, co pomaga w zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej. Z kolei lodówki LG Door-in-Door zapewniają dostęp do specjalnej części lodówki (przeznaczonej na ulubione przekąski i napoje), która nie jest połączona z główną komorą. Jej otwarcie nie powoduje więc utraty zimnego powietrza oraz wzrostu temperatury w całym urządzeniu.

Ale nie są to jedyne urządzenia do kuchni, dzięki którym będziemy wspierać ekologię i jednocześnie oszczędzać. Dla przykładu zmywarka wolnostojąca Bosch z Serie 8 lub do zabudowy z Serie 4 zużywa na cały cykl około 9,5 litra wody. Jak obliczył producent, pozwala to rocznie zaoszczędzić do 9200 litrów wody, co jest wielki krokiem w kierunku ekologicznego stylu życia. Do tego dzięki technologii PerfectDry pobierają nawet do 20 proc. mniej energii, wykorzystując właściwości zeolitu, naturalnego minerału, który zamienia wilgoć pochodzącą z etapu mycia w gorące powietrze, wspomagające suszenie naczyń w końcowej fazie cyklu. Z kolei zmywarki Whirlpool, korzystają z autorskich rozwiązań: multizone (pozwala umyć nawet niewielką ilość naczyń, załadowanych do jednego kosza, oszczędzając przy tym energię i wodę), power clean (specjalne dysze precyzyjnie kierują strumień wody na zabrudzone powierzchnie) czy natural dry (efektywne suszenie dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza).

Ułatw sobie życie

Równie zaawansowane technologie – oszczędzające wodę i prąd – można znaleźć także w najnowocześniejszych pralkach i suszarkach. Przykładowo w ofercie firmy Bosch znajdziemy modele z Serie 8 z automatycznym systemem i-DOS. Czujniki wewnątrz pralki automatycznie wykryją rodzaj tkaniny, objętość ładunku i stopień zabrudzenia oraz odmierzą dokładną ilość detergentu i wody. W efekcie, jak podkreśla producent, możemy dzięki temu oszczędzić nawet do 10 litrów wody na cykl. Do tego technologia Bosch Home Connect umożliwi bezprzewodową komunikację między pralką a suszarką. Ta ostania przy wykorzystaniu funkcji SmartDry automatycznie dobierze odpowiedni program suszenia na podstawie informacji z ostatniego cyklu prania. Co więcej, energooszczędne suszarki z pompą ciepła ponownie wykorzystają już raz ogrzane powietrze do dalszego suszenia ubrań. Dzięki temu można zmniejszyć zużycie energii nawet o 68 proc. (w porównaniu z konwencjonalnymi suszarkami kondensacyjnymi).

Niemniej w przypadku pralniczych rozwiązań Bosch mamy do czynienia z dwoma wolnostojącymi urządzeniami. Jeśli zaś komuś zależy na efektywnym praniu i suszeniu, a także na zachowaniu wolnej przestrzeni w swojej łazience, to uwagę powinien skierować w stronę firmy Haier. Pralkosuszarka z serii i-Pro 7 z funkcją i-Refresh, przy wykorzystaniu pary, w zaledwie 20 minut, usunie zapachy, oczyści zabrudzenia, zmniejszy zagniecenia i zmiękczy tkaniny. Do tego, za sprawą silnika Direct Motion, ma gwarantować cichą pracę i mniejszy pobór wody i prądu – nawet do 40 proc. w porównaniu do np. urządzeń klasy C.

EURO okazje na AGD

Kampania EURO okazje na AGD, która potrwa do 9 lutego 2022 roku, to rewelacyjne oferty na najnowszy sprzęt gospodarstwa domowego, który nie tylko spełni wasze oczekiwania, lecz także sprawi, że wasza kuchnia i łazienka zyskają nową, bardziej ekologiczną i ekonomiczną funkcjonalność. W ramach akcji możecie skorzystać również z atrakcyjnego systemu wielorabatów – im więcej produktów wybierzecie, tym większy rabat otrzymacie na ostatni z nich. Przykładowo, przy zakupie pięciu urządzeń, piąty możecie otrzymać nawet za złotówkę.