Ponadczasowa włoska elegancja. Poznaj wiele zastosowań skór marki Europell

Co wyróżnia nasze produkty?

W niewielu branżach jakość produktu jest tak istotna jak w branży produktów skórzanych. Finest Italian leather to nieodłączne określenie towarzyszące marce Europell już od prawie dwóch dekad. Europell materiały do produkcji pozyskuje samodzielnie – są to skóry z wyselekcjonowanych źródeł w Europie, Australii, Azji i Ameryce Południowej. W zakresie obróbki wstępnej, garbowania i wykańczania współpracuje z najlepszymi włoskimi kooperantami. Dzięki temu może pochwalić się najwyższą jakością produktu i wysokim standardem wykończenia. Jeśli jesteśmy zainteresowani wybraniem skóry obiciowej, czy też galanteryjnej, warto zwracać się właśnie do producentów, którzy uczestniczą w przygotowywaniu produktu od początku do końca.

Ponadczasowa włoska elegancja. Poznaj wiele zastosowań skór marki EuropellPonadczasowa włoska elegancja. Poznaj wiele zastosowań skór marki Europell 

Skóry meblowe – nieodzowny element w aranżacji wnętrz

Wysokiej jakości skóry zdecydowanie zaznaczają swój powrót w zakresie aranżacji wnętrz. Produkt wykorzystany do obicia naszej najwygodniejszej kanapy czy ulubionego fotelu, który ma posłużyć latami, powinien wyróżnić się wytrzymałością. Skóry z oferty Europell Group przeznaczone dla mebli są odporne na wilgoć, wodę, naprężenia oraz intensywne użytkowanie. Meble ze skóry naturalnej, dzięki właściwej pielęgnacji, mogą zachować swoją żywotność przez wiele lat.

Europell proponuje swoim klientom kilkadziesiąt rodzajów skór: od pięknej i gładkiej Palomy, przez oryginalny, meszkowaty Nubuk aż po ponadczasowy vintage Old England. Każdy z nich w wielu wariantach kolorystycznych. To nieodzowny element przy aranżowaniu ulubionej przestrzeni, która ma cieszyć nasze oczy latami!

Ponadczasowa włoska elegancja. Poznaj wiele zastosowań skór marki EuropellPonadczasowa włoska elegancja. Poznaj wiele zastosowań skór marki Europell 

Akcesoria na lata, czyli skóry galanteryjne

Zaletą skóry jest mnogość jej zastosowań. Poza aranżacją wnętrz skóra od dawien dawna wspaniale odnajduje się w branży modowej, a szczególnie w galanterii. Na naszym rodzimym rynku istnieje wiele firm, w których pracują prawdziwi pasjonaci skóry, potrafiący docenić jej naturalność i trwałość. Budująca jest rosnąca ilość odbiorców i fanów skórzanych wyrobów, dzięki czemu ta część przemysłu stale się rozwija. Wiele dużych marek produkujących wyroby galanteryjne często potrzebuje specjalną skórę wykonywaną na zamówienie. Europell wychodzi tym potrzebom naprzeciw – dla producenta skór nie ma w tym zakresie rzeczy niemożliwych.

Ważnym jest, aby nasi rodzimi projektanci mieli łatwość wyboru odpowiedniej skóry. Można zauważyć, że priorytetem marki w zakresie obsługi klientów galanteryjnych jest nie tylko jakość produktu, ale też jego oryginalność. Warto posiadać w swojej ofercie nie tylko ponadczasowe Aligatory, ale również takie oryginały jak skóra Burbounese, Sioux czy niezastąpiony Nubuk. Marka Europell ma do zaoferowania powyższe rodzaje skór i jeszcze kilkadziesiąt innych typów, wszystkie z rozbudowanymi wariantami kolorystycznymi!

Dzięki świetnej znajomości branży oraz pozycji producenta, Europell doskonale zdaje sobie sprawę z procesu wyboru odpowiedniej tekstury, tłoczenia, koloru czy rodzaju. Dlatego marka oferuje darmowe wzorniki, które na pewno ułatwią wybór i zakup skórzanych materiałów. To doskonała okazja, aby dokonać prawidłowego wyboru.

Zamów darmową próbkę!

Luksusowe rzemieślnictwo

Rzemieślnicy, a szczególnie specjaliści, są dziś mniejszością – wypieraną przez automatyzację i maszyny. Jednak powracająca moda na hobbystyczną renowację starych mebli, odnawianie samochodów sprzed lat czy dopieszczanie zabytkowych jachtów przywraca wiarę w specjalistów korzystających ze skórzanych produktów. Europell, proponując włoską ultratrwałą skórę ma na celu dbanie o komfort użytkowników. W ofercie posiada nie tylko skórę morską, bardzo odporną na światło i tarcie, ale również skórę przeznaczoną specjalnie do tapicerstwa samochodowego. Mercedes oraz Nappa to typy skóry z korygowanym licem, a poza świetną odpornością na światło i tarcie wykazują się niezwykłą gładkością. Są szczególnie polecane fachowcom ceniącym trwałość.

W obecnych czasach dużym wyzwaniem jest sprostanie wymaganiom klientów z tak istotnej części przemysłu, jaką jest branża Automotive i Old Timer. Naturalnym jest, że najlepsi rzemieślnicy w środowisku cenią sobie możliwość zamówienia komponentów prosto u producenta. Dla najbardziej eksploatowanych części samochodów, często należy realizować skórę na specjalne życzenie, która nadal będzie się odznaczała najwyższą jakością.

Rzemieślnikom, którzy trudzą się odnawianiem starych mebli, nie sposób nie polecić skóry Paloma. Skóra w pięknym wydaniu, ze świetną zdolnością do oddychania, gładkością oraz z dobrym chwytem. Po prostu idealna! Od zaprzyjaźnionych tapicerów wiemy, że uwielbiają z nią pracować.

Ponadczasowa włoska elegancja. Poznaj wiele zastosowań skór marki EuropellPonadczasowa włoska elegancja. Poznaj wiele zastosowań skór marki Europell 

Nasza ekologia

Poznaj ekologiczny system Europell Group

Od początku swojego istnienia marka jako nadrzędną ideę postawiła sobie ekologię. To nie tylko szacunek dla środowiska, ale przede wszystkim działania! „To racjonalne i praktyczne podejście do zasobów naturalnych, które wykorzystujemy w produkcji naszych skór. Utylizujemy tony odpadów, które powstają po uboju bydła w postaci skóry naturalnej. Pozostawiona sama sobie stanowiłaby nic innego jak zanieczyszczenie najbliższego otoczenia. My tę skórę uszlachetniamy i zamieniamy w dobro użytkowe, które dzięki swojej wytrzymałości zapewnia długotrwałe wykorzystanie. Oferowana przez nas skóra nie zmusza do szybkiej wymiany na inne, najczęściej plastikowe substytuty, wykonane przede wszystkim z przepełnionej szkodliwą chemią tkaniny. Naszym klientom często proponujemy skórę roślinną, czyli roślinnie garbowaną, dostępną w wielu pięknych, naturalnych wariantach kolorystycznych" – opowiada właściciel marki Europell Group.

Sztuczna skóra zwana błędnie „ekoskórą" potrzebuje setek lat, aby ulec biodegradacji, podczas gdy produkty z naturalnej skóry, oferowane przez markę Europell, posłużą nam przez wiele, wiele lat. Dodatkowym atutem są certyfikaty potwierdzające działanie producenta w ramach zrównoważonego rozwoju oraz zgodnie z obowiązującymi w Europie normami. Marka stawia na transparentność, która w obecnych czasach niejednokrotnie przesądza o wyborze konsumenta. Warto sprawdzić, co oznacza trwałość, komfort i włoska elegancja oferowane przez Europell Group.