Jak elegancko urządzić dużą łazienkę?

Atutem niektórych mieszkań lub domów jest duża łazienka. Trudno podać konkretną powierzchnię, pozwalająca na wyznaczenie, która łazienka jest duża, a która mała. Chodzi o takie pomieszczenie, w którym zmieszczą się wszystkie niezbędne elementy wyposażenia i mogą się w nim jeszcze swobodnie poruszać co najmniej dwie osoby. Jak urządzić większych rozmiarów łazienkę, aby była funkcjonalna i atrakcyjnie prezentowała się przez długie lata?

Płytki do dużej łazienki

Ściany i podłoga łazienki, niezależnie od jej powierzchni, powinny być wyłożone płytkami. Warto wspomnieć, że jeśli chodzi o ściany, niektórzy inwestorzy ograniczają się do ułożenia płytek jedynie przy umywalce, wannie i prysznicu. Na pozostałych ścianach pozostawiają tynk lub gładź. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykafelkować wszystkie powierzchnie łazienki. Szczególnie teraz, kiedy na rynku dostępne są płytki łazienkowe w większych rozmiarach. Większa płytka pozwala bowiem na szybsze wykonanie remontu.

Zaufany sklep internetowy elazienki.pl proponuje swoim klientom liczne kolekcje płytek pochodzących od wielu producentów, w tym: Tubądzin, Paradyż, Domino, AB, Cerrad, Nowa Gala lub Italgraniti. Do wyboru są płytki gładkie, szkliwione, strukturalne w różnych deseniach, kolorach i odcieniach.

Osoby, które chcą, aby ich łazienka wyglądała stylowo przez długie lata, z całą pewnością powinny zdecydować się na płytki o uniwersalnym wyglądzie i barwie. Świetnym rozwiązaniem są płytki drewnopodobne lub imitujące kamień. Takie materiały nigdy nie wychodzą z mody. Na podłodze dużej łazienki na pewno sprawdzą się płytki Nickon Chrome marki AB, Wood love Grys Mat marki Paradyż lub Bestone White Mat marki Ceramica Limone. Z kolei na ścianę idealne są, między innymi: Arbaro Desert marki Ceramica Limone, Integrally Gray marki Tubądzin lub Shades of grey Dark Mat marki Paradyż.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadać dużą łazienkę wyłożoną małymi płytkami. Wciąż dużą popularnością cieszy się kolekcja płytek łazienkowych Tamoe marki Paradyż.  

Armatura do dużej łazienki

Korzyścią z posiadania dużej łazienki jest możliwość ustawienia w niej zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej. Jeśli chodzi o wanny, to w sprzedaży dostępne są ich liczne warianty, w tym: wanny wolnostojące, asymetryczne, narożne, prostokątne, retro. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wanny małe, które pozwalają na kąpiel bez konieczności wlania w nie dużej ilości wody. Są niezwykle przydatne przy małych dzieciach. Osobom, które lubią odrobinę luksusu, spodobają się wanny z hydromasażem.

Równie szeroki wybór dotyczy kwestii prysznica. Właściciele łazienki mogą zdecydować się na kompletną kabinę prysznicową z brodzikiem, jak również ściankę prysznicową, parawan lub drzwi prysznicowe.

Obowiązkowym elementem wyposażenia łazienki jest także umywalka. Katalog produktów sklepu elazienka.pl obejmuje: umywalki podwieszane, stawiane na blat, stojące, podblatowe, wpuszczane w blat. Każdy znajdzie swój wymarzony model.

Meble do dużej łazienki

Na koniec warto wspomnieć o meblach łazienkowych. Meble w łazience mogą być wykorzystywane nie tylko do przechowywania kosmetyków, ale także ręczników, pościeli i artykułów służących do utrzymania w czystości. W dużej łazience można ustawić szafkę podumywalkową, słupek, szafki dolne, a także zawiesić szafki na ścianie. Godne uwagi są kompletne zestawy mebli łazienkowych.