Dodatkowe funkcje w smartwatchach, które mogą cię zaskoczyć

Smartwatche stały się ulubionymi zegarkami sportowców i osób, którym aktywny tryb życia jest zdecydowanie bliski! Tymczasem inteligentne zegarki oferują wiele przydatnych funkcji, które ułatwią funkcjonowanie na co dzień nie tylko tym, którzy lubią się ruszać. Szereg opcji pozwoli lepiej zarządzać czasem, sterować urządzeniami, a także - zbierać informacje na temat swojego zdrowia.

Przyjrzyjmy się najciekawszym funkcjom, jakie mają smartwatche!

Jak monitorować stan swojego zdrowia dzięki zegarkowi?

Można się spodziewać, że smartwatche, które zachęcają do aktywności fizycznej, pozwalają także dokładniej przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Oprócz danych na temat liczby zrobionych w ciągu dnia kroków dostaniemy całkiem konkretne informacje na temat stanu naszego zdrowia!

Na jakie funkcje szczególnie warto zwrócić uwagę?

  • Pomiar tętna – to najprostsza, a jednocześnie niezwykle przydatna funkcja inteligentnych zegarków, która pozwoli dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu. Pomiary tętna mogą odbywać się w spoczynku i marszu, a dodatkowo w niektórych modelach możemy śledzić ich dokładny, dzienny przebieg. Zintegrowanie smartwatcha z systemową aplikacją „Zdrowie" na telefonie pozwoli dokładnie przeglądać archiwalne zapisy.

  • Pulsoksymetr – to funkcja, która pozwala mierzyć poziom nasycenia krwi tlenem. Najpopularniejsze są pulsoksymetry napalcowe, które zakładamy, by zbadać saturację. W przypadku smartwatcha wykorzystywany jest mechanizm nadgarstkowy. Zwykle nie jest on aż tak dokładny jak urządzenie zakładane na palec, jednak skutecznie ostrzega przed obniżonym poziomem tlenu we krwi.

Wygodne sterowanie dzięki smartwatchowi

Smartwatch to także wygoda sterowania innymi urządzeniami. Za pomocą kliknięć na niewielkim ekranie możemy uruchamiać funkcje w innych sprzętach, takich jak na przykład smartfon czy komputer – bez sięgania po nie.

Na jakie funkcje szczególnie warto zwrócić uwagę?

  • Odtwarzanie pliku video, streaming serialu lub muzyki – zmiany piosenek lub odcinków, włączanie lub wyłączanie odtwarzania. To wygodne rozwiązanie, gdy telefon ze Spotify mamy w kieszeni, torebce lub plecaku, a chcemy przejść do innej piosenki lub odcinka podcastu.

  • Uruchamianie migawki aparatu – to sprytny sposób na to, by uruchomić migawkę aparatu na odległość – na przykład samemu fotografując się na ciekawym tle. To dużo wygodniejsze rozwiązanie niż samowyzwalacz – uruchamiając migawkę poprzez zegarek, jesteśmy pewni, że zdążyliśmy dotrzeć na wybrane miejsce i przyjąć zakładaną pozę.

Jak być ze wszystkim na bieżąco?

Inteligentne zegarki to wiele funkcji, które pozwolą być na bieżąco z powiadomieniami o przychodzących wiadomościach tekstowych czy informacjami z różnego rodzaju serwisów społecznościowych. Szybkie zerknięcie na wyświetlacz pozwoli zweryfikować, czy to jakaś ważna sprawa, czy coś, co śmiało może poczekać.

Jakie są najciekawsze funkcje w tym zakresie?

  • Przeglądanie wiadomości SMS i gotowe szablony odpowiedzi – w ten sposób, nie musimy tracić czasu na wpisywanie wiadomości – wystarczy, że jednym kliknięciem wybierzemy gotowy szablon i wyślemy go z poziomu zegarka. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy nadawcy może zależeć na potwierdzeniu, że wiadomość do nas dotarła.

  • Przeglądanie wiadomości z Messengera – w ten sposób nie ominiemy tego, co piszą do nas znajomi na jednym z najpopularniejszych serwisów. Rzut oka pozwoli sprawdzić, czy to coś ważnego, czy zaproszenie do zagłosowania w kolejnym konkursie.

Smartwatche już dawno przestały być akcesorium tylko dla sportowców. Oferują szereg opcji, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie i pozwalają ograniczyć czas wpatrywania się w ekran telefonu.

W MediaMarkt.pl znajdziesz wiele smartwatchów do wyboruwarto sprawdzić, który odpowiada naszym potrzebom i wpisuje się w określony przez nas budżet.