Jak działa toaleta myjąca?
Choć na naszym rynku to wciąż ciekawa nowinka, to toalety i deski myjące są standardem wyposażenia już od dziesięcioleci, szczególnie w krajach azjatyckich. Obecnie dużą popularnością cieszą się u naszych zachodnich sąsiadów, powoli zyskując zwolenników też na polskim rynku. Za ich największą zaletę uznaje się możliwość zachowania wysokiej higieny po każdorazowym skorzystaniu z toalety, bez konieczności kąpieli lub brania prysznica. Praktyka pokazuje, że to ogromna wygoda, realna poprawa samopoczucia i dbałość o zdrowie.
Co to jest toaleta myjąca?
Najprościej mówiąc, toaleta myjąca to inteligentne połączenie muszli WC z bidetem. Z zewnątrz wygląda jak zwykła miska WC, ale inna jest jej konstrukcja wewnętrzna. Specjalny kształt muszli, ukryte wewnątrz mechanizmy oraz dodatkowe wysuwane dysze odpowiadają za możliwość umycia się po skorzystaniu z toalety. Dla osób, które szczególnie cenią sobie wysoką higienę i świeżość, to idealne rozwiązanie. Bez potrzeby wygospodarowania miejsca i montowania osobnego bidetu, mogą włączyć jego funkcję w podstawową bryłę miski WC.
W bryle toalety myjącej w tylnej części miski jest ukryty mechanizm, dzięki któremu miska pełni także funkcję bidetu, czyli: przyłącze wody, wysuwająca się dysza, grzałka oraz elementy sterujące. Sama konstrukcja toalety wewnątrz też nieco się różni. Asymetryczna konstrukcja pozwala na okrężny przepływ wody, co ułatwia opłukiwanie misy pod ciśnieniem przed i po użyciu.
Toaleta samomyjąca – jak działa?
Specjalna konstrukcja toalety myjącej sprawia, że nie tylko pozwala podmyć się po skorzystaniu z toalety, ale też utrzymać samą miskę w nienagannej czystości.
Jak działa toaleta myjąca?
Jak uruchomić miskę WC myjącą? Po skorzystaniu z toalety należy uruchomić funkcję mycia. W zależności od modelu, wykorzystuje się do tego przyciski na panelu sterującym z boku toalety lub dołączonego do zestawu pilota sterującego. Z tylnej ścianki toalety wysuwa się dysza, z której tryska strumień ciepłej wody (zwykle o temperaturze ciała). Panel sterowania pozwala regulować natężenie wody, z jakim woda wypływa z dyszy. W zależności od modelu, można personalizować temperaturę i nasilenie strumienia wody, a nawet wysunięcie dyszy. W niektórych toaletach myjących są dostępne opcje suszenia, co pozwala zapewnić maksymalny komfort i wysoką higienę.
Toaleta myjąca – dodatkowe funkcji
Opcja automatycznego mycia i suszenia to nie wszystko. Modele toalet myjących dostępnych na rynku różnią się zakresem dostępnych funkcji. W modelach z nieco wyższej półki można regulować wysunięcie dyszy oraz temperaturę i natężenie wody, a potem wybrane ustawienia przypisać do konkretnej osoby. Inteligentne modele mają także opcje rozpoznawania użytkownika i automatyczne dopasowanie ustawień. To ogromna zaleta, a każdy członek rodziny może mieć przypisany swój własny przycisk.
Jakie inne dodatkowe funkcje toalet myjących są ważne? Niektóre toalety pozwalają wybrać różne poziomy natężenia i temperatury ciepłego powietrza do suszenia, odsysania zanieczyszczonego powietrza z deski oraz ogrzewanie deski sedesowej.
Toaleta myjąca Geberit
- W miskach WC myjących Geberit zastosowano opatentowaną technologię natrysku WhirlSpray, dzięki której strumień wody wydobywający się z dyszy jest dynamicznie napowietrzony i rotacyjny. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia dokładne i delikatne mycie.
- Toaleta myjąca Geberit wyposażona jest także w technologię spłukiwania TurboFlush. Asymetryczna wewnętrza konstrukcja miski pozwala dokładnie omyć całą muszlę przy wyjątkowo cichej i dokładnej pracy. Boczny otwór spłukujący wymusza rotacyjny ruch wody, bez rozchlapywania. Bezrantowe miski WC są konstrukcyjnie pozbawione narożników i krawędzi, co dodatkowo przyczynia się do utrzymania wysokiej higieny.
- Myjąca miska WC Geberit jest wyposażona także w zintegrowane urządzenie do odciągania nieprzyjemnych zapachów bezpośrednio z muszli.
- Ramię natryskowe posiada osobną damską dyszę, który dostarcza wyjątkowo delikatny natrysk.
- Podgrzewana deska sedesowa, które jest aktywowana dzięki czujnikom zbliżeniowym. W spoczynku ta funkcja nie zużywa prądu.
- Automatyczne otwieranie pokrywy sedesowej dzięki czujnikom zbliżeniowym, co pozwala na utrzymanie wysokiej higieny w łazience. Po użyciu toaleta jest zawsze zamknięta.
Jak działa toaleta myjąca?
Toaleta myjąca – moda czy realna korzyść?
Czy miska WC z funkcją podmywania to nowy standard czy raczej moda, która przeminie za kilka lat? Doświadczenie z rynków, na których toalety myjące zdobyły dużą popularność, pokazuje, że rozwiązanie to przyjmuje się na stałe. Użytkownicy, mimo początkowych oporów, przekonują się, jak ogromną korzyść daje możliwość wykorzystania funkcji mycia po każdorazowym skorzystaniu z toalety.
Toalety myjące to kolejny krok naprzód na rynku wyposażenia WC. Choć obecnie wydają nam się nowinką technologiczną, to z powodzeniem są powszechnie stosowane w wielu krajach jako obowiązkowy element wyposażenia. Także u nas tzw. washlety pojawiają się już w łazienkach i toaletach, a osoby z nich korzystające na co dzień polecają to rozwiązanie jako idealny sposób aby zadbać o higienę i zdrowie.
Miska wc myjąca – jak utrzymać w czystości?
Aby toaleta myjąca spełniała swoją funkcję i pozwoliła na zachowanie wysokiej higieny użytkowników, musi być utrzymana w nienagannej czystości. Zadbali o to producenci tych rozwiązań, wbudowując w toalety systemy samooczyszczania.
Dysza myjąca wysuwa się dopiero po jej uruchomieniu na panelu sterowania. Przedtem jest ukryta w bryle toalety. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy jest opłukiwana strumieniem wody pod ciśnieniem, alby zachować jej wysoką czystość. Taki sam zabieg jest przeprowadzany po zakończeniu mycia. W ten sposób dysza zawsze pozostaje czysta.
Unikalna asymetryczna budowa miski (z bocznym otworem spłukującym) i bezkołnierzowa konstrukcja wymusza rotacyjny ruch wody, co zbiera zanieczyszczenia z całej wewnętrznej powierzchni misy. Ceramika zazwyczaj pokryta jest specjalną powłoką, która ułatwia spłukiwanie osadu i zanieczyszczeń.
Toaleta myjąca wymaga jedynie umycia delikatnym detergentem w razie potrzeby. Dzięki wbudowanym systemom samooczyszczania nie potrzebuje skomplikowanych procedur utrzymania w czystości.
Jak działa toaleta myjąca?
Toaleta czy deska myjąca – czym się różnią?
Na rynku dostępne są dwa rozwiązania, które pełnią podobne funkcje. Pierwsza to kompletny system WC w postaci miski z wbudowaną dyszą, grzałką i panelem sterowania. Montowana zamiast muszli klozetowej, wymagaj jedynie dodatkowych podłączeń dla elektroniki.
Drugie rozwiązanie to deski myjące, które są nakładką na tradycyjną toaletę. Mają większość funkcji toalety myjącej, jednak z pewnymi ograniczeniami. To świetne rozwiązanie, kiedy chcemy wypróbować system myjącej miski WC, ale bez potrzeby wymiany całej ceramiki.
-
Piękna ceramika i porcelana z Answear. Wprowadź wiosnę do swojej jadalni!MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Jedna z najlepiej sprzedających się gier - The Sims. Czy może wpływać pozytywnie na rozwój?
-
Dzieci chcą wiedzieć więcej o bezpieczeństwie w sieci. I liczą na rodzicówMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Luksusowa pościel idealna do eleganckiej sypialniMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Kuchenne trendy 2023. Jak urządzić modną kuchnię?
- Zabawki edukacyjne dla najmłodszych: szczeniaczek robi furorę. A cena? Na każdą kieszeń
- Dom Jane Austen został wystawiony na sprzedaż. Tak mieszkała słynna pisarka!
- Jakie rośliny ozdobne do ogrodu wybrać? Oto najpiękniejsze kwiaty ogrodowe!
- Pufy - komfortowe siedziska do wnętrza i ogrodu!
- Czym wyczyścić mosiądz? Skuteczne sposoby na czyszczenie i pielęgnację