Dlaczego warto postawić na oświetlenie LED?

Nowoczesne, energooszczędne i niezwykle funkcjonalne oświetlenie LED nieprzypadkowo wypiera tradycyjne żarówki. Jeśli wykańczasz, remontujesz lub po prostu odświeżasz wnętrze swojego domu, przy pomocy oświetlenia LED możesz tworzyć wspaniałe aranżacje świetlne, dobierając charakter źródła światła do potrzeb w poszczególnych pomieszczeniach i strefach. Poznaj wszystkie plusy wynikające z wyboru oświetlenia LED na przykładzie szerokiej oferty produktów marki Philips.

Wielokrotnie dłuższe działanie

Technologia LED stanowi prawdziwą rewolucję w oświetleniu. Zakup tego typu oświetlenia jest bardzo opłacalną inwestycją. Wystarczy wspomnieć, że przy wszystkich swoich pozostałych zaletach LED-y prezentują znacznie wydłużony czas działania – 25 razy dłużej niż tradycyjne żarówki i 10 razy dłużej od żarówek halogenowych. Ten imponujący czas eksploatacji nie zmusza użytkowników do ciągłej wymiany żarówek. Jednak na technologię LED warto postawić również z innych powodów.

Niższe zużycie energii

Niskie zużycie energii to prawdopodobnie najpopularniejsza zaleta oświetlenia LED, ale warto raz jeszcze przypomnieć o skali tej oszczędności. Tradycyjna żarówka potrafi w ciągu jednej godziny zużyć aż 70W energii elektrycznej. Oprawy LED marki Philips są znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ zastosowana w nich żarówka, aby wytworzyć identyczną ilość światła, potrzebuje zaledwie 9W, co oznacza blisko 10-krotną oszczędność. Po wybraniu nowoczesnego oświetlenia Philips natychmiast zauważysz różnice w rachunkach za energię elektryczną.

LED w służbie ekologii

Korzystny wpływ świetlówek LED na środowisko dotyczy nie tylko bardzo niskiego zużycia energii. Warto wspomnieć, że żarówki LED nie emitują ciepła, więc mają podwójnie korzystny wpływ na klimat, ale to wciąż nie wszystko! Do produkcji żarówek LED nie wykorzystuje się substancji mających negatywny wpływ na środowisko, przede wszystkim rtęci. Większość z surowców użytych do wytworzenia można poddać recyklingowi!

Niezwykła jakość światła i uniwersalne przeznaczenie

Teraz przejdźmy do możliwości, które oferuje zastosowanie nowoczesnych żarówek LED. Pod względem funkcjonalności być może jeszcze mocniej dystansują one tradycyjne rozwiązania w postaci zwykłych żarówek i halogenów. LED-y świecą światłem ciągłym, co bardzo poprawia jakość światła. Ogromną zaletą oświetlenia LED jest również bardzo wierne oddawanie barw. Ponadto oświetlenie to oferuje bardzo szeroki wybór kolorów, co jest osiągane bez stosowania filtrów, a więc oprawa LED zawsze świeci ze swoją maksymalną intensywnością. Kolejną zaletą oświetlenie LED jest pełen zakres temperatur barwowych od pobudzającego światła chłodnego po uspokajające ludzki organizm światło ciepłe. Z punktu widzenia komfortu użytkownika nie bez znaczenia pozostaje fakt, że światło LED jest dobrze zogniskowane, co świetnie sprawdza się w przypadku oświetlenia punktowego, kierowanego w konkretne miejsce.

Te wszystkie zalety dają oświetleniu LED ogromną przewagę nad innymi źródłami światła, a producentom szerokie pole manewru. Wystarczy wspomnieć o oprawach marki Philips stanowiących kompleksową ofertę do domów i mieszkań. Jeśli planujesz modernizację oświetlenia w swoim domu, w ofercie marki znajdziesz żyrandole, plafony, lampy sufitowe, ścienne i kinkiety, a także reflektory, lampy biurkowe i stołowe, lampy stojące oraz oświetlenie ogrodowe. Na uwagę zasługują też same oprawy o zróżnicowanej stylistyce – od klasycznej po futurystyczną. Niezależnie od tego, w jaki sposób urządzasz wnętrze domu, w ofercie Philips z łatwością znajdziesz pełną gamę niezbędnego, funkcjonalnego i designerskiego oświetlenia!