Drabiny aluminiowe - sprzęt, który warto mieć pod ręką przez cały rok

Zima zbliża się wielkimi krokami! Za chwilę temperatury zaczną regularnie spadać poniżej zera, a więc definitywnie zakończą się prace porządkowe wokół domu. Czy to oznacza, że pora schować drabiny aluminiowe w dobrym miejscu, w kto rym doczekają wiosny? Zdecydowanie nie! Ten sprzęt przyda się nie tylko podczas wiosennych prac w ogrodzie czy letnich remontów, ale również w okresie przedświątecznym. Które modele sprawdzą się teraz najlepiej? Podpowiadamy, jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort podczas świątecznych porządków i dekoracji domu.

Aluminiowe drabiny wolnostojące – niezastąpione nie tylko latem

W żadnym gospodarstwie domowym nie może zabraknąć stabilnej i wygodnej drabiny aluminiowej! W końcu prace na wysokości to nie tylko remonty czy naprawy, ale również porządki czy rozmaite bieżące prace konserwacyjne. Nawet zwykła wymiana żarówki w przypadku wyższych pomieszczeń czy ganku wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Niestety, wiele osób wciąż ma tendencję do wykorzystywania prowizorycznych rozwiązań i sięgania po mało stabilne taborety czy krzesła, które ustawiają na przykład na stole. Bez dwóch zdań, zdecydowanie lepszym wyborem będzie stabilna drabina wolnostojąca, zwłaszcza że nowoczesne modele zostały zaprojektowane tak, by maksymalnie zwiększyć zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo użytkowania. Choć zimą nie wykonujemy prac ogrodowych, w przypadku awarii i innych nagłych sytuacji sprawdzona drabina aluminiowa to podstawa. Warto, by pozostawała pod ręką także w czasie zimy!

Świąteczne porządki? Nie ma to jak drabina aluminiowa

Przedświąteczne sprzątanie to nie przelewki – tu nie wystarczy odkurzanie podłóg i dywanów oraz starcie kurzu z szafek. Zwykle w okresie przedświątecznym decydujemy się na gruntowne porządki, podczas których punktami obowiązkowymi są: mycie okien, pranie firanek, sprzątanie w wyżej położonych szafkach, usuwanie kurzu z żyrandoli… Lista prac wykonywanych na wysokości jest naprawdę długa, a do każdej z tych czynności przyda się stabilna drabina. Lekkie drabiny wolnostojące ze stopniami to praktyczne rozwiązanie – z powodzeniem można je wykorzystywać wewnątrz pomieszczeń dzięki zabezpieczeniu w postaci antypoślizgowych stopek. Szerokie stopnie ułatwiają zachowanie równowagi, a zaokrąglony pałąk bezpieczeństwa może być wyposażony w hak na wiadro – to udogodnienie przyda się w szczególności podczas domowych porządków! Drabiny wolnostojące po złożeniu nie zajmują dużo miejsca, dlatego świetnie sprawdzą się nie tylko w domach, ale również niewielkich mieszkaniach. Jeśli powoli zabierasz się za planowanie świątecznych porządków, sprawdź stan techniczny swojej drabiny. Być może to czas, by Twój dom zyskał nowy sprzęt? Gwarantujemy, że dzięki nowoczesnej drabinie wolnostojącej prace przebiegną o wiele szybciej!

Drabiny aluminiowe - sprzęt, który warto mieć pod ręką przez cały rokDrabiny aluminiowe - sprzęt, który warto mieć pod ręką przez cały rok 

Dekoracje świąteczne? Zawieś je bezpiecznie

Nieważne, czy dekorujesz swój dom symbolicznie, czy też należysz do grona miłośników wielu świątecznych akcentów – w obu przypadkach bez drabiny może być naprawdę ciężko zawiesić dekoracje w wybranym miejscu.

Na jakie dekoracje stawiają Polacy? Najpopularniejsze są wszystkie ozdoby świetlne zawieszone w oknach lub ustawione na parapecie. Pięknie się prezentują przede wszystkim po zmroku, nadając wnętrzu świąteczny i przytulny nastrój. Ale od kilku lat obserwujemy szybki wzrost popularności świetlnych ozdób ogrodowych. Moda, który przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych, z każdym rokiem ma coraz więcej zwolenników w naszym kraju. Lampkami chętnie ozdabiamy ogrodowe iglaki, wieszamy kurtyny świetlne na występach dachu i stawiamy na tarasie lub przy drzwiach wejściowych figurki reniferów i bałwanów. Poza ostatnimi dekoracjami, do zawieszenia pozostałych konieczna będzie stabilna drabina. Najlepiej podczas takich pracach sprawdzają się drabiny aluminiowe – są lekkie, łatwe w obsłudze i możesz wybrać rodzaj, jaki najbardziej Ci odpowiada – od prostych modeli przystawnych, przez drabiny wolnostojące, po modele wielofunkcyjne. Te ostatnie wyróżnia szerokie spektrum zastosowań – kupując jedną drabinę zyskujesz tak naprawdę kilka modeli, które sprawdzą się podczas prac w domu, jak i wokół budynku. Warto zwrócić uwagę na akcesoria do drabin aluminiowych, na przykład szpice, dzięki którym drabina stanie stabilnie również na śliskim, zamarzniętym trawniku, albo dodatkową półkę/stopień, którą samodzielnie zamontujemy do drabiny.

Drabiny aluminiowe - sprzęt, który warto mieć pod ręką przez cały rokDrabiny aluminiowe - sprzęt, który warto mieć pod ręką przez cały rok 

A może przedświąteczny remont?

Każda okazja do remontu jest dobra! Jeśli planujesz odświeżenie mieszkania, warto zrobić to przed świętami i cieszyć się miłą atmosferą oraz nową aranżacją. Drabiny aluminiowe to rozwiązania do zadań specjalnych – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W przypadku remontów i innych długotrwałych prac na mniejszej wysokości doskonale sprawdzą się zwłaszcza drabiny przegubowe, które można ustawiać w kilku konfiguracjach. Na szczególną uwagę zasługuje model z opcją rozstawienia pomostu roboczego. To najlepszy sposób na zapewnienie sobie wygodnej przestrzeni do pracy na mniejszej wysokości roboczej. Nie musisz odkładać remontu do wiosny – przygotuj wszystkie narzędzia i materiały oraz drabinę aluminiową i zacznij prace już teraz!

Drabiny aluminiowe - sprzęt, który warto mieć pod ręką przez cały rokDrabiny aluminiowe - sprzęt, który warto mieć pod ręką przez cały rok 

***

Drabiny aluminiowe to sprzęt, który przydaje się niezależnie od pory roku. Jeśli planujesz generalne świąteczne porządki, dekorowanie domu lub drobny remont, bezpieczna i stabilna drabina to niezbędne wyposażenie. Postaw na wysoką jakość i wybierz drabinę renomowanej firmy.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.