Małżeńskie, młodzieżowe, dziecięce, czyli łóżka tapicerowane inne niż wszystkie

Łóżko to łóżko i nic poza tym? Chociaż zajmuje w sypialni honorowe miejsce to mimo wszystko może wydawać się dość zwyczajnym elementem wyposażenia. Jednak pozory mylą. Nie bez powodu od dłuższego czasu stawiamy na uwydatnienie łóżka na tle całej aranżacji sypialni.

Zdecydowanie przyciąga wzrok i skutecznie zachęca do chwili odpoczynku. Tak, mowa o łóżku, które dominuje wśród wszystkich elementów wyposażenia sypialni. Nic w tym dziwnego, bo przecież taką właśnie rolę pełni sypialnia, choć jej urządzenie może sprawiać niemałe zawirowania. A możliwości jest naprawdę wiele! Niezależnie od tego, czy właśnie urządzasz sypialnię małżeńską, dziecięcą, młodzieżową czy pokój gościnny to z pewnością poszukujesz inspiracji. Ciekawych rozwiązań wnętrzarskich nie brakuje, lecz warto pamiętać o sprawdzonych sposobach, które zawsze się obronią. I to niezależnie od pożądanego stylu.

MyBed, Łóżko Galla, tkanina Jasmine 21

Rodzaje łóżek tapicerowanych, które zapadają w pamięć

W takim rozróżnieniu ze zdecydowaną przewagą wygrywa tapicerowane łóżko kontynentalne, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Wysokie, masywne i niezwykle wygodne, a wszystko dzięki zastosowaniu wielu różnorodnych warstw. Jedną z nich stanowi wewnętrzny, główny materac, dzięki czemu kupując łóżko kontynentalne nie musisz już martwić się jego osobnym wyborem. Ponadto całość zbudowana jest na wysokiej skrzyni, która pełni funkcję podręcznego pojemnika na pościel. Alternatywą dla tego dość masywnego modelu może być łóżko kontynentalne na nogach, które zachwyca swoją lekkością. Dobrze, a co z pozostałymi rodzajami? Łóżka tapicerowane dostępne są także w wersji klasycznej, z pojemnikiem na pościel czy na nogach. Ponadto znajdziesz także dedykowane modele, takie jak małżeńskie, młodzieżowe i dziecięce – dwa pierwsze w wersjach o zróżnicowanej powierzchni spania.

MyBed, Łóżko Lara, tkanina Matt Velvet 08

Łóżko tapicerowane – niebanalny pomysł ze smakiem

Wśród wielu różnorodnych produktów możemy znaleźć naprawdę ciekawe rozwiązania. I chociaż jeszcze do niedawna decydowaliśmy się na zakup łóżka wchodzącego w skład całego zestawu mebli sypialnianych to jednak ta moda przemija. Producenci coraz częściej tworzą kolekcje sypialniane nie uwzględniając w nich ramy łóżka. Dzieje się tak, ponieważ w naszych wnętrzach na dobre zagościła moda na uwydatnienie głównego elementu wyposażenia każdej sypialni. Nic więc dziwnego, że wśród niezliczonych inspiracji wnętrzarskich możemy spotkać okazałe łóżka z niewielką ilością dodatków wokoło. I w tym miejscu do gry wkracza łóżko tapicerowane, które doskonale odnajduje się w każdej aranżacji, a przy tym nie zaburza granicy smaku. To sprawdzony i ceniony sposób na uwydatnienie tego, co najważniejsze w sypialni.

Dlaczego warto zdecydować się na łóżko tapicerowane?

Glamour, klasyczny, vintage, retro, industrialny, a może loftowy? Łóżko tapicerowane pasuje do każdego stylu i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wszystko za sprawą niebanalnych form, materiałów oraz wykończenia. Tak, finalny efekt całości nadaje właśnie tkanina obiciowa, której obecność sprawia, że wnętrze zyskuje na przytulności. To jednak nie wszystko. Decydując się na wybór łóżka tapicerowanego możesz dowolnie wybierać spośród wielu dostępnych modeli, gdzie każdy reprezentuje odmienny charakter. Zaokrąglony zagłówek, delikatne przeszycia, zdobienia czy geometryczne wzory to dopiero początek. Na stronie MyBed.pl, każdy model łóżka możesz definiować według własnego uznania, a to daje niemal niczym nieograniczone możliwości. To właśnie niebywała zaleta łóżka tapicerowanego, które idealnie wkomponujesz w każdą aranżację.

MyBed, Łóżko Nola, tkanina Abriamo 7

Wiele możliwości dopasowania, czyli własna konfiguracja

Wspominaliśmy już o rodzajach i zaletach łóżek tapicerowanych, więc teraz przyszedł czas na więcej szczegółów dotyczących własnej konfiguracji. Owszem, łóżko tapicerowane możesz dopasować do własnych wymogów, jednak nie każdy producent przewiduje taką możliwość. Tutaj z pomocą przychodzi polski producent łóżek tapicerowanych MyBed – to marka, której myślą przewodnią jest tworzenie produktu idealnie dopasowanego do potrzeb klienta. Z tego względu, każdy produkt dostępny na stronie MyBed.pl możesz dowolnie konfigurować według własnego uznania.

Jak to działa? Wybierz dowolny model łóżka tapicerowanego spośród bogatej oferty, a następnie określ wszystkie szczegóły. Wysokość wezgłowia, powierzchnię spania, kolor i fakturę tkaniny obiciowej, stelaż, materac, a nawet rodzaj ozdobnych nóg (jeśli dotyczy) – to wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Takie podejście sprawia, że bez problemu dopasujesz łóżko do własnych, ściśle określonych potrzeb. To także świetny sposób na stworzenie wymarzonej i swobodnej przestrzeni sypialnianej, w której absolutnie nic Cię nie ogranicza.

MyBed, Łóżko Enzo, tkanina Matt Velvet 68

Reklama marki MyBed. 

Copyright © Agora SA