Jaki ekspres na kapsułki wybrać? Sprawdź polecane przez nas modele

Chcesz cieszyć się smakiem ulubionej kawy i przygotować ją zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę? Sprawdź ekspres na kapsułki! To popularne urządzenie, które zmieści się w każdej kuchni. Zobacz, czym się kierować przy wyborze i jaki model będzie dla ciebie najbardziej odpowiednim zakupem.

Jaki ekspres warto kupić? Poznaj wszystkie rodzaje!

Ekspres do kawy potrafi sprawić, że przygotowywanie ulubionego napoju stanie się przyjemnością. Możesz wybrać spośród modeli przelewowych lub ciśnieniowych. Te pierwsze z pewnością kojarzysz z amerykańskich filmów: to pękate dzbanki, z których kelnerka nalewa kawę klientom baru. Z kolei ekspresy ciśnieniowe to bardzo zróżnicowane urządzenia. Znajdziesz wśród nich modele kapsułkowe, jak również kolbowe i ciśnieniowe automatyczne. Które będą najlepsze? To zależy od twoich potrzeb!

Sprzęt na kapsułki to najlepszy zakup do niewielkiej kuchni. Zmieści się praktycznie wszędzie - w tym w kawalerce czy na działce. Jest łatwy w obsłudze, a przy tym - niedrogi. Jeśli nie chcesz wydawać na urządzenie dużej kwoty, trudno o lepszą rekomendację. Pamiętaj jednak, że do konkretnego rodzaju ekspresu przypisane są również kapsułki. Oznacza to, że wybór tego, jaką kawę możesz przygotwać, zależy od producenta urządzenia. Zwykle to szeroka gamą różnorodnych napojów, obejmująca kakao, a nawet herbatę! Jednostkowy koszt takiego specjału jest jednak droższy niż w przypadku przygotowywania kawy z ziaren.

Ekspresy kolbowe to dobre rozwiązanie dla kawoszy, którzy chcą mieć wpływ na każdy etap przygotowania napoju. Korzystanie z tego urządzenia wymaga nieco wprawy. W końcu - ekspresy ciśnieniowe automatyczne to łatwe w obsłudze, ale drogie urządzenia, które zajmują znaczą część blatu. Napój możesz w nich przygotować z ziaren lub kawy mielonej. Do wyboru zwykle masz kilka rodzajów - najczęściej espresso i którąś z kaw mlecznych.

Jak wybrać ekspres na kapsułki?

Jakimi parametrami kierować się, wybierając ekspres na kapsułki? Cena jest ważna, ale ponieważ to niedrogie urządzenia, nie powinna być jedynym kryterium. Zwróć przede wszystkim uwagę na:

  • wielkość pojemnika na wodę;
  • łatwe sterowanie;
  • dostępność kaw konkretnego producenta;
  • moc;
  • ciśnienie;
  • możliwość przygotowania kawy w wyższej szklance;
  • możliwość regulacji wielkości napoju.

Polecane ekspresy kapsułkowe - jaki model kupić?

Zastanawiasz się, jaki model ekspresu kapsułkowego kupić? Zobacz najchętniej wybierane propozycje, które zbierają świetnie recenzje użytkowników. To gwarancja, że sprzęt będzie działał dobrze nawet po dłuższym użytkowaniu!

  • KRUPS Nescafe Dolce Gusto KP123B30 MINI ME - dobrze oceniany model za ok. 350 zł o mocy 1500 W. Zbiornik na wodę ma pojemność 0,8 l. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, a przy tym - kompaktowych rozmiarów. Zmieści się nawet na niewielkim blacie! Model automatycznie się wyłącza, by zadbać o oszczędność energii. Masz do wyboru siedem zaprogramowanych wielkości napełnienia filiżanki.
  • KRUPS-NESPRESSO Essenza Mini XN1101 - kolejny kompaktowy model w podobnej cenie. Moc w tym przypadku to 1260 W. Urządzenie odznacza się eleganckim wzornictwem. Zbiornik na wodę ma tu 0,6 l. Docenisz szybki czas nagrzewania oraz wygodną, ruchomą podstawkę na filiżankę, by przygotować napój w ulubionym naczyniu. Po dziewięciu minutach urządzenie automatycznie się wyłącza.
  • De LONGHI-NESPRESSO EN510.B Lattissima One - model za 1000 zł, a więc droższy od większości ekspresów kapsułkowych. Tym, co go wyróżnia, jest specjalny pojemnik na mleko - tak, że możesz przygotować ulubiony napój mleczny z puszystą pianką. Zachwyci cię elegancki design i szybki czas nagrzewania. Jak inne omówione modele - automatycznie się wyłącza.

Chcesz poznać inne propozycje? Sprawdź wszystkie ekspresy na kapsułki w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, który sprzęt najlepiej wpisuje się w twoje potrzeby!

Reklama MEDIA SATURN HOLDING POLSKA SP. Z O.O.

Copyright © Agora SA