Zastosowanie technologii VEKA w adaptacji przestrzeni loftowych - przegląd rozwiązań okiennych

Adaptacja przestrzeni loftowych to wyzwanie wymagające nie tylko kreatywności, ale i zastosowania odpowiednich technologii. Firma VEKA, znana z innowacyjnych rozwiązań w zakresie stolarki okiennej, oferuje szereg produktów idealnie wpisujących się w estetykę loftów. Przedstawiamy przegląd najnowszych technologii i rozwiązań okiennych VEKA, które mogą znacznie podnieść funkcjonalność i estetykę mieszkań w stylu loftowym.

Przegląd rozwiązań okiennych VEKA w adaptacji przestrzeni loftowych

Okna to inwestycja na lata. Nowoczesne i dobrze dobrane zapewnią ciszę i spokój w domu, a także doskonałą izolację termiczną, co ma ogromne znaczenie dla domowego budżetu. Niezależnie, czy mowa o oknach tradycyjnych, czy też do wnętrz w stylu loft – każde musi spełnić określone wymagania, m.in. z zakresu izolacyjności i bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest wybranie producenta, którego oferta zagwarantuje doskonałe parametry przeszklenia. To oferuje marka VEKA.

Okna VEKA spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa; stosowane są w szpitalach, szkołach i wielu innych budynkach użyteczności publicznej. Producent dostarcza wyłącznie najwyższej jakości profile klasy A, spełniające najbardziej rygorystyczne standardy. Dlaczego warto wybrać właśnie je? Powodów jest kilka, ale wystarczy wymienić, że takie profile okienne efektywne chronią przed utratą ciepła, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie i klimatyzację, ponadto mogą być wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, co zwiększa ich cechy antywłamaniowe.

VEKA bazuje wyłącznie na nowoczesnych materiałach i technologiach, w tym stosuje powłoki niskoemisyjne. Każdy element okna wykonany z profili A przechodzi testy i badania, co potwierdzają certyfikaty, takie jak ten z instytutu RAL Deutsches Institut für Gütesicherung und Kennzeichnung e. V., zajmującego się niezależnym etykietowaniem produktów.

Marka VEKA istnieje od 1969 roku (w naszym kraju VEKA Polska działa od 1994 roku) i od tego czasu wyspecjalizowała się we wszechstronnych rozwiązaniach, również w rozwiązaniach dla stylu loft, udowadniając, że nawet duże przeszklenia mogą być długotrwale, niezawodne i zapewniać komfort mieszkania. Systemy okienne dostępne są w szerokiej gamie kolorów, w tym w popularnych wśród loftów odcieniach antracytu, szarości i czerni, imitujących metal lub wręcz z nakładkami z aluminium (AluConect). Nie brakuje również profili o smukłych ramach, które nadają nowoczesnego i minimalistycznego wyglądu, idealnie pasującego do przestronnych loftowych przeszkleń.

>>Zobacz też: Styl loftowy a duże przeszklenia

Cechy charakterystyczne stylu loft

Mieszkanie w stylu loft charakteryzuje się otwartą przestrzenią, wysokimi sufitami oraz dużymi oknami. Odpowiednio dobrane przeszklenia zapewniają dopływ naturalnego światła i podkreślają przestronność wnętrza. Żeby jednak odgrywały swoją rolę, szklenia muszą być nie tylko duże, ale też funkcjonalne. Jest to o tyle ważne, że okna loftowe mogą mieć nawet wysokość kilku metrów, co narzuca konkretne wymagania co do stosowanych rozwiązań.

Jakie są najważniejsze cechy stylu loftowego? Oto one:

  • otwarta wysoka przestrzeń, najczęściej utworzona z połączenia salonu z kuchnią;
  • duże okna bez zasłon i firan;
  • przeszklone ściany między pomieszczeniami, aby wzmocnić efekt przestronności;
  • widoczne instalacje wodne i elektryczne;
  • mało dekoracji, a jak już się pojawiają, to w stylu vintage;
  • stonowana kolorystyka inspirowana bielą, szarością i barwami metalu.

Warto tu wspomnieć, że często terminy „styl loftowy" oraz „styl industrialny" są stosowane wymiennie, jednak w aranżacji nie oznaczają tego samego. Salon w stylu industrialnym jest chłodny i minimalistyczny. Natomiast salon loftowy jest bardziej przytulny i przyjazny, można powiedzieć, że domowy. Taki efekt osiąga się poprzez dodanie roślin w doniczkach czy też przełamanie szarości barwami pastelowymi. Pojawiają się także puchate dywany i miękkie poduszki.

Okna VEKA idealne do stylu industrialnego salonu loft

Styl industrialny to trend wystroju wnętrz inspirowany estetyką dawnych fabryk, magazynów i hal produkcyjnych. Cechuje się surowością, minimalizmem i wykorzystuje materiały kojarzone z przemysłem, takie jak cegła, drewno i beton. Doskonale sprawdza się w mieszkaniach, gdzie sufit jest wysoki – daje to więcej możliwości adaptacyjnych pod kątem przestrzeni i światła. Taki salon potrzebuje dużych i dobrych okien.

Okna VEKA podkreślą zarówno surowy charakter wnętrz industrialnych, jak i pomogą ocieplić salon w stylu loft. Tak na przykład można wybrać duże powierzchnie szklane z wąskimi ramami, co doskonale wpisze się w industrial. Jeśli jednak zechcemy nadać bardziej ciepłego charakteru, doskonale sprawdzą się okna ze szprosami, które nawiązują do klasycznego stylu okien. Wprawdzie szprosy sprawiają, że okna wydają się optycznie mniejsze, ale z drugiej strony nabierają lekkości i neutralności, przez co nie dominują tak we wnętrzu. 

Okna panoramiczne VEKA

Lofty i panoramiczne okna to duet doskonały. Dlatego też takie okna spotkamy nie tylko w dawnych budynkach fabrycznych, które obecnie są modernizowane, ale też w nowych budynkach, które czerpią inspiracje z autentycznych loftów (mamy wówczas do czynienia ze stylem soft loft).

Najważniejszą rolą okien panoramicznych jest maksymalizacja naturalnego światła. Dzięki temu, że do wnętrza wpada go więcej, nie tylko zyskuje się ciekawe efekty aranżacyjne, ale też doświetla każdy kąt, co ogranicza konieczność załączania światła sztucznego. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia rachunków, ale też zdrowia – światło naturalne poprawia koncentrację i samopoczucie; pomaga też zredukować zmęczenie.

Okna panoramiczne VEKA tworzą płynną granicę między wnętrzem a zewnętrzem. Ułatwiają obserwację otoczenia. Sprawiają, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe i bardziej przestronne.

Aranżacje z użyciem okien panoramicznych VEKA

Okna panoramiczne VEKA są uniwersalne i mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach. W salonie będą idealnym sposobem na doświetlenie wnętrza i pomogą stworzyć strefę wypoczynkową z wygodną kanapą i fotelami. Możemy przy ich pomocy doświetlić także strefę jadalną z dużym stołem. Natomiast w sypialni zapewnią piękne widoki przy zasypianiu i o poranku, co jest gwarancją dobrego snu. Wpadające przez duże okna naturalne światło pomoże wyregulować rytm dobowy.

Okna panoramiczne są też wykorzystywane do przekształcania starych fabryk w mieszkania w stylów soft loft.

Systemy drzwi przesuwnych VEKA

Mówiąc o dużych przestrzeniach, nie można zapomnieć o tarasie lub balkonie. Należy zwrócić uwagę na jedną z istotniejszych kwestii, a mianowicie sposób otwierania drzwi balkonowych i tarasowych. Najwygodniejszy będzie system przesuwny, który zapewnia maksimum komfortu przy minimum wysiłku. Oznacza to, że nie trzeba wkładać wiele siły, aby drzwi przesunąć, co ma znaczenie, jeśli w domu przebywają małe dzieci lub osoby schorowane.

W ofercie VEKA znajdziemy systemy podnoszono-przesuwne, takie jak VEKAMOTION 82 i VEKAMOTION 82 MAX, VEKAMOVE 76, które bez problemu można dopasować nawet do dużych przeszkleń. Mechanizmy te zapewniają nie tylko znakomitą izolacyjność i płynność otwierania, ale są też niezwykle wytrzymałe.

Specjalistyczne technologie w oknach VEKA

Wprawdzie Okna PVC mają swoje ograniczenia co do wymiarów, ale to nie oznacza, że musimy rezygnować z dużych przeszkleń. Skrzydło okienne może mieć maksymalnie 1500 x 1500 mm (dla stałego przeszklenia będzie to 2260 x 2260 mm), jednak z powodzeniem możemy zamontować okna jedno przy drugim, zyskując ciekawy efekt, a jednocześnie nie martwiąc się o parametry cieplne.

W oknach VEKA znajdziemy nowoczesne technologie zapewniające wysoką efektywność energetyczną i rozwiązania, które zapewnią komfort termiczny.

Dlaczego warto postawić na okna VEKA?

Okna VEKA to produkty wysokiej jakości, które zapewniają wiele korzyści, m.in. energooszczędność, bezpieczeństwo, komfort, estetykę i trwałość. Wybierając właśnie je, z łatwością zaadaptujemy przestrzenie loftowe, łącząc estetykę z funkcjonalnością. Dzięki nowoczesnym technologiom i szerokiej ofercie produktów VEKA pozwala na tworzenie unikalnych wnętrz, które są zarówno piękne, jak i praktyczne.

Reklama marki VEKA 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.