Zadbaj o to, co nosisz. Oto sposób na higieniczną czystość i dłuższą trwałość ubrań

Każdy chce, by jego ulubione ubrania jak najdłużej zachowały atrakcyjny wygląd. Umożliwia to m.in. odpowiednia, systematyczna pielęgnacja, która szczególnie w przypadku tkanin luksusowych bywa skomplikowana i uciążliwa. Istnieją jednak sposoby na to, by ubrania były czyste i pozostały z nami na długi czas. Na rynku dostępne są urządzenia, które ułatwią proces dyzenfekcji i będą ozdobą każdego pomieszczenia. Zachwycają designem i zaawansowanymi parametrami.

W samej UE co roku produkuje się aż 5,8 mln t odpadów tekstylnych*, co z kolei sprawia, że tematy ekologii i zrównoważonej mody coraz bardziej zyskują na popularności. Warto pamiętać, że podejmowanie nawet najprostszych działań może mieć pozytywny wpływ na środowisko i przyszłość planety.

#ZadbajoToCoNosisz i świadomie dbaj o odzież

Firma LG przygotowała kampanię poświęconą odpowiedzialnej konsumpcji odzieży. Zostały w niej poruszone m.in. następujące kwestie:

  • sposoby na zwiększenie trwałości ubrań,
  • instruktaż ze wskazówkami pomagającymi kupować ubrania dobrej jakości z drugiej ręki,
  • sposoby na upcycling odzieży,
  • dostępne metody pozbywania się starych ubrań w zgodzie z ekologią.

W ramach kampanii #ZadbajoToCoNosisz firmy LG oraz NET-A-PORTER nawiązały współpracę, w wyniku której powstała kapsułowa kolekcja LG x NET-A-PORTER NET SUSTAIN. Część dochodu z jej sprzedaży zostanie przekazana organizacjom ekologicznym. Kolekcja jest dostępna w sklepie NET-A-PORTER.

Najnowsze technologie dają możliwość dbania o wygląd, a także czystość naszych ubrań

LG, jako firma technologiczna, nie zapomina o wdrażaniu ekologicznych rozwiązań w swoich sprzętach. Z troski o środowisko i higienę marka stworzyła pralkę LG Vivace i szafę parową LG Styler. Urządzenia te pomogą szybko i efektywnie rozprawić się z roztoczami, bakteriami i alergenami, a przy tym pozwolą długo cieszyć się idealnym stanem ubrań.

Design LG Vivace i LG Styler jest elegancki, a kolorystyka sprzętu pozwoli na dopasowanie ich do każdego wnętrza. Szafa parowa LG Styler została dodatkowo wyposażona w duże lustro, które ułatwi przeglądanie się, a także powiększy optycznie pomieszczenie! LG Styler będzie ozdobą każdej sypialni czy garderoby. Pralka LG Vivace ma natomiast czytelny i duży wyświetlacz, a także gałkę z metalicznym wykończeniem, która dodaje całości nowoczesnego charakteru. 

Pralki Vivace – idealne dla alergików

Pralka LG VivacePralka LG Vivace fot. LG, materiał promocyjny

Pralka LG Vivace z technologią parową Steam+™ usuwa nawet do 99,9% alergenów i roztoczy kurzu domowego z ubrań i pościeli, a wszystko dzięki programowi Allergy Care, mającemu certyfikat BAF (British Allergy Foundation). To sprzęt idealny dla alergików, którym mogą nie wystarczać standardowe rozwiązania, w które wyposażone są pralki. Program parowy pozwala bowiem na całkowitą rezygnację ze środków chemicznych, które nierzadko podrażniają skórę – taka pielęgnacja ubrań jest delikatna, a zarazem skuteczna.

Pralkę wyposażono także w funkcję TurboWash™360°, która skraca czas prania do 39 min. Równie istotnym atutem LG Vivace jest sztuczna inteligencja; zastosowana w pralce technologia AI DD™ oblicza objętość i ciężar wsadu, a czujniki rozpoznają skład znajdujących się w bębnie tkanin. Następnie uruchamia się automatycznie dobrany program, który zapewnia jeszcze większą skuteczność prania przy jednoczesnej oszczędności wody i energii. Dzięki temu nie trzeba już martwić się o ubrania z wełny, kaszmiru czy jedwabiu. Vivace można obsługiwać zdalnie za pomocą smartfona przy użyciu specjalnej aplikacji LG ThinQ (istnieje możliwość pobrania dodatkowych programów prania).

Szafa parowa LG Styler – dezynfekcja ubrań bez korzystania ze środków chemicznych

LG StylerLG Styler fot. LG, materiał promocyjny

Przed rozpoczęciem sezonu zimowego ciepłe kurtki i płaszcze są zanoszone do pralni, w celu ich odświeżenia. Jest to dość uciążliwe, ale samodzielne pranie odzieży wierzchniej wiąże się z dużym ryzykiem. Najlepszą metodą dezynfekowania ubrań jest para. Takie rozwiązanie jest przyjazne środowisku i pozwala wyeliminować środki chemiczne. Dzięki szafie parowej LG Styler można zadbać o swoje ubrania, nie wychodząc z domu.

W szafie parowej można zdezynfekować i odświeżyć nie tylko ubrania, lecz także rzeczy trudne do wyprania, takie jak obuwie, odzież sportową, pluszowe zabawki czy poduszki. LG Styler to również suszarka, która suszy odzież zaraz po wypraniu. Po wyciągnięciu lekkie zagniecenia zostaną usunięte, a nieprzyjemne zapachy (np. jedzenia czy dymu papierosowego) – zniwelowane. Szafą parową można sterować zdalnie za pomocą wspomnianej już aplikacji LG ThinQ. Dostępne są w niej również dodatkowe programy odświeżania, np. odzieży ze skóry, sztucznych futer czy kurtek puchowych.

*„Tekstylia i środowisko w gospodarce o obiegu zamkniętym", Europejska Agencja Środowiska, 2019

Więcej o: