Szukasz najwyższej jakości stylowych drzwi wejściowych do domu? Podpowiadamy, którym modelom warto dokładniej się przyjrzeć

Realizacja ambitnych projektów architektonicznych wymaga odpowiedniej stolarki budowlanej. Bardzo istotnym ogniwem są tu drzwi wejściowe. Najbardziej wymagający inwestorzy oczekują, że idealnie wpiszą się one w estetykę budynku. Chcą też, by skutecznie zapobiegały stratom ciepła, a jednocześnie miały najlepsze zabezpieczenia przeciwwłamaniowe. Czy wszystkie te elementy można ze sobą połączyć? Tak! Ale pod warunkiem, że zainwestujemy w drzwi wejściowe klasy Premium.

Nowoczesne materiały

Jak szukać tych najlepszych rozwiązań? Przede wszystkim nie obawiać się nowoczesnych materiałów, takich jak aluminium, stal nierdzewna czy włókno węglowe. One bowiem zapewniając najwyższy komfort użytkowania i najlepsze parametry techniczne, umożliwiają jednocześnie piękną aranżację wejścia do domu. Warto więc postawić na drzwi aluminiowe lub wykonane z aluminium i stali nierdzewnej. Bardzo wiele takich modeli ma swojej w ofercie firma Hörmann. Klika z nich znaleźć teraz można w specjalnej ofercie.

To drzwi, które doskonale pasują do szerokich reprezentacyjnych wejść i świetnie komponują się z modną minimalistyczną architekturą. Niektóre modele dobrze wpisują się także w tradycyjne budownictwo. Styl miejski i podmiejski – wszędzie dobrze się sprawdzą. To wszystko za sprawą bardzo bogatego wyboru wzorów i kolorów, naświetli bocznych i górnych oraz opcjonalnych uchwytów, zamków i przeszkleń, a także rozmaitych innych designerskich detali, które pozwalają na indywidualne zaaranżowanie wejścia do domu. Niezależnie od tego czy będzie to nowoczesny loft, gdzie drzwi łączyć będą się z betonem, cegłą i szkłem czy podmiejska rezydencja, gdzie korespondować będą z drewnem i rozległym krajobrazem.

Drzwi wejścioweDrzwi wejściowe Fot. Hörmann

Piękne skrzydło

Klasa Premium to dbałość o detal w każdym szczególe. Najlepsze drzwi wyróżnia skrzydło z niewidocznym profilem. Wraz z ościeżnicą tworzy ono jedną zlicowaną płaszczyznę z wewnętrznej, a w niektórych drzwiach także z zewnętrznej strony. To daje bardzo elegancki efekt. Najbardziej wymagającym inwestorom dodatkowo oferowane są ukryte zawiasy - wtedy harmonii jednolitej dużej powierzchni nie zakłóca już żaden zbędny detal. Dzięki temu całe wejście sprawia wrażenie większego i staje się jeszcze bardziej eleganckie. Od zewnątrz takie drzwi stanowią niezwykle efektowną wizytówkę naszego domu, od środka natomiast harmonijnie komponują się z domowym wnętrzem.

Aluminium jak ze stali

Inwestując w drzwi wejściowe klasy Premium, mamy pewność, że to inwestycja na długie lata. Poza atrakcyjnym designem drzwi o zlicowanej powierzchni ościeżnicy i płyty drzwiowej cechuje bowiem duża sztywność i stabilność. Szczególnie wytrzymałe są drzwi o specjalnej konstrukcji powstałej z połączenia aluminium i stali nierdzewnej. Dzięki zastosowaniu po zewnętrznej stronie skrzydła malowanej proszkowo blachy ze stali nierdzewnej są one odporne na działanie czynników atmosferycznych i nie odkształcają się nawet pod wpływem dużych różnic temperatur panujących wewnątrz i na zewnątrz domu, czyli np. podczas upalnego lata lub mroźnej zimy. Takie wyjątkowe drzwi klasy Premium znajdują się teraz ofercie specjalnej firmy Hörmann. To 12 wzorów drzwi ThermoSafe Hybrid, które do końca roku kupić możemy w promocyjnej cenie.

Drzwi wejścioweDrzwi wejściowe Fot. Hörmann

Bezpiecznie i bez strat energii

Energooszczędność podyktowana także wymogami ochrony środowiska jest dziś koniecznością. Dlatego producenci prześcigają się w konstruowaniu drzwi o coraz lepszej izolacyjności cieplnej. Najlepsze na rynku drzwi aluminiowe, których niewidoczny profil skrzydła wykonany został z kompozytu karbonu i włókna szklanego, znacznie przekraczają wymagania stawiane w tym względzie drzwiom w domach pasywnych. Ale co ważne, w najlepszych drzwiach klasy Premium energooszczędność idzie w parze z wysokim poziomem zabezpieczeń przeciwwłamaniowych. Niektóre z tych drzwi standardowo oferowane są klasie przeciwwłamaniowej RC 3, a opcjonalnie w klasie RC 4.

Warto przyjrzeć się ofercie promocyjnej firmy Hörmann. Poza drzwiami aluminiowymi znajdziemy tu także ciekawą propozycję drzwi stalowo - aluminiowych.

Więcej o: