Nowoczesne bramy garażowe, które uchronią przed nieproszonymi gośćmi

Nowoczesne domy jednorodzinne to zazwyczaj budynki, w bryłę których zostają wbudowane garaże. To wygodne rozwiązanie niesie za sobą konieczność bardzo rozważnego wyboru bramy garażowej. Ważna jest bowiem nie tylko jej estetyka, funkcjonalność i energooszczędność, ale także odpowiednie zabezpieczenia chroniące przed włamaniem. Podpowiadamy jakie bramy najlepiej się tu sprawdzą.

Myśląc o zabezpieczeniach przeciwwłamaniowych, inwestorzy zazwyczaj skupiają się na drzwiach wejściowych i oknach. Tymczasem garaż, który wykorzystujemy jako miejsce na samochód, a często przechowujemy w nim także rowery, sprzęt sportowy i inne cenne przedmioty, także warto solidnie zabezpieczyć przed włamaniem. Szczególnie jeśli jest bezpośrednio połączony z domem, do którego można wejść przez łączące go z nim drzwi. Dla złodzieja to bardzo kuszące, bowiem po pokonaniu bramy garażowej może ponownie ją zamknąć i przez nikogo niezauważony zająć się drzwiami prowadzącymi do części mieszkalnej.

Brama garażowaBrama garażowa Fot. Hörmann

Piękne, ciepłe i w klasie RC 2

Gdy już zatem wybierzemy bramę, która wzorem i kolorem dobrze wpisywać się będzie w elewację naszego domu, a dzięki odpowiedniej konstrukcji zatrzymywać ciepło w całym budynku, warto zadać sobie pytanie: czy utrudni ona potencjalnemu złodziejowi dostęp do garażu i zgromadzonych w nim sprzętów? Czy uniemożliwi dostanie się przez garaż do domu? Warto wiedzieć, że najlepsze nowoczesne bramy segmentowe z napędem mają mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem, które praktycznie uniemożliwia podniesienie zamkniętego skrzydła bramy. Takie bramy od dawna już oferuje firma Hörmann. A teraz bramy segmentowe tego producenta można wyposażyć w specjalny zestaw przeciwwłamaniowy w klasie RC 2, który dodatkowo podnosi poziom ich odporności na włamanie. W najgrubszych i najcieplejszych automatycznych bramach LPU 67 Thermo stanowi on wyposażenie standardowe. Opcjonalnie natomiast zamówić go można do bram segmentowych LPU 42 wyposażonych w napęd, także tych wcześniej kupionych i już zamontowanych.

To certyfikowane wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2 jest zgodne z normą DIN/TS 18194 oraz Kryteriami Technicznymi Instytutu Techniki Budowlanej. Da nam zatem pewność, że włamywacz odejdzie spod naszej bramy z kwitkiem.

Komfortowe i inteligentne

Estetyka, energooszczędność i pełne bezpieczeństwo to jednak nie wszystko. Nowoczesna brama garażowa oznacza też prawdziwy komfort użytkowania. Posiada opatentowane rozwiązania chroniące np. przed przytrzaśnięciem palców czy zapobiegające nadmiernemu wzrostowi wilgotności powietrza w garażu. Firma Hörmann oferuje nawet system automatycznej wentylacji garażu. Dzięki tak doskonałej kontroli poziomu wilgotności powietrza nie musimy obawiać się powstawania pleśni, ani korodowania auta. Nawet zimą, gdy wwieziony do garażu śnieg zaczyna topnieć, możemy spać spokojnie.

Przede wszystkim jednak najwyższy komfort użytkowania bramy garażowej zapewniają nowoczesne napędy służące do jej sterowania. Te najnowszej generacji, które wykorzystują zaawansowane inteligentne technologie, pozwalają na zdalną szybką obsługę bramy nie tylko za pomocą pilota, ale także za pomocą smartfona z funkcją Bluetooth lub systemów.

Brama garażowaBrama garażowa Fot. Hörmann

Smart Home. I co ważne – także z uwagi na bezpieczeństwo – z dowolnego miejsca umożliwiają kontrolę czy brama jest otwarta czy zamknięta. A w razie potrzeby nawet z bardzo daleka pozwalają wydać odpowiednie dyspozycje.

Warto wiedzieć, że dobra brama garażowa może łączyć wszystkie te zalety. Wybierając bezpieczeństwo, możemy jednocześnie mieć bramę piękną, energooszczędną i bardzo komfortową.

Więcej o: