Jakie meble z rattanu syntetycznego warto wybrać? Mamy piękne propozycje

Meble z rattanu syntetycznego mają bardzo dużo zalet. Charakteryzuje je też różnorodny styl wykończenia, dzięki czemu potrafią pięknie prezentować się w każdej przestrzeni. Oto wybrane hity w dobrych cenach.

Meble z rattanu syntetycznego.Meble z rattanu syntetycznego. Fot. Shutterstock

Rattan syntetyczny nazywany jest też technorattanem czy ekorattanem, ponieważ często bardzo przypomina naturalny rattan i też jest materiałem ekologicznym, który nie szkodzi środowisku. Powstaje jednak z tworzyw sztucznych, polietylenu, dlatego jego właściwości są zupełnie inne. Jest o wiele bardziej wytrzymały i odporny na różnorodne warunki atmosferyczne i uszkodzenia od jego naturalnej odmiany. Meble z rattanu syntetycznego świetnie znoszą skrajne temperatury, promienie UV czy deszcz, a ponadto wyglądają bardzo stylowo. Dlatego często dekorują ogrody, tarasy i balkony. Potrafią być też piękną ozdobą salonu, sypialni czy kuchni. 

Meble z rattanu syntetycznego mają różne plecionki 

Do produkcji mebli z rattanu syntetycznego wykorzystuje się różne rodzaje plecionek - płaską, okrągłą i półokrągłą. Między sobą różnią się nie tylko kształtem włókien, ale też strukturą powierzchni, która może być gładka lub szczotkowana. 

  • Meble z rattanu syntetycznego z płaską plecionką. Są wykonane z płaskich pasków, które dają się łatwo formować. W produkcji takich produktów wykorzystuje się mniej materiału. 
  • Meble z rattanu syntetycznego z plecionką okrągłą. Często do złudzenia przypominają produkty z naturalnego rattanu. Wymagają jednak sporego nakładu pracy i dużej ilości materiału, dlatego często ich cena jest bardzo wysoka. 
  • Meble z rattanu syntetycznego z plecionką półokrągłą. Najczęściej zdobią ogrody, tarasy i balkony. Tworzą je paski zaokrąglone z jednej, zewnętrznej strony, które przypominają naturalny rattan. 

Zestaw mebli z rattanu syntetycznego marki Halmar.Zestaw mebli z rattanu syntetycznego marki Halmar. Fot. Stokrzesel.pl

Jakie meble produkuje się z rattanu syntetycznego?

Najwięcej powstaje różnych mebli do ogrodu, ale jest też sporo propozycji do domowych wnętrz. W ofercie producentów są zestawy wypoczynkowe, pojedyncze sofy, narożniki, fotele, krzesła, stoliki kawowe, skrzynie ogrodowe, parawany, osłony balkonowe czy donice. 

Zalety mebli z rattanu syntetycznego

Meble z rattanu syntetycznego są o wiele bardziej trwałe od produktów z naturalnego rattanu. Oto czym się od niego jeszcze różnią. 

  • Meble z rattanu syntetycznego są odporniejsze na promieniowanie UV i zmienne warunki pogodowe. Dlatego nie odbarwiają się i nie niszczą pod wpływem niskiej i wysokiej temperatury
  • Meble z rattanu syntetycznego łatwo nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym
  • Meble z rattanu syntetycznego są lżejsze 
  • Meble z rattanu syntetycznego nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. W zimie i podczas niekorzystnych warunków pogodowych należy je przykrywać specjalnym pokrowcem
  • Meble z rattanu syntetycznego można łatwo wyczyścić. Wystarczy przemyć je wodą z odrobiną delikatnego płynu
  • Meble z rattanu syntetycznego są bardzo wygodne i stylowe

Zestaw mebli z rattanu syntetycznego Halmar.Zestaw mebli z rattanu syntetycznego Halmar. Fot. Stokrzesel.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.