Lunchboxy na co dzień. Jaki pojemnik na jedzenie wybrać?

By dbać o zdrową i zbilansowaną dietę warto pamiętać o regularnym spożywaniu posiłków. Dzięki lunchboxom możesz zabrać obiad ze sobą gdziekolwiek idziesz. Pudełka wykonane z nietoksycznych materiałów przydadzą się nie tylko do szkoły czy do pracy, wypróbuj je również podczas weekendowych wyjazdów

LunchboxLunchbox Fot. Pexels

Przygotowywanie jedzenia do pracy i szkoły

Pracując w dużej firmie często możemy liczyć na stołówkę lub restaurację w pobliżu, wtedy zadbanie o regularne posiłki jest zdecydowanie prostsze. Jednak takie rozwiązanie często ma wady, jedzenie nie zawsze będzie nam smakować, albo posiłki będą tłuste i niezdrowe. Dodatkowo żywienie się "na mieście" może negatywnie wpłynąć na nasz domowy budżet. Najzdrowszym i najtańszym rozwiązaniem jest więc pakowanie własnego jedzenia, a wtedy z pomocą przychodzą nam pudełka na lunch. 

'Też bym zjadł' lunchboxy plastikowe'Też bym zjadł' lunchboxy plastikowe Fot. Empikfoto

Gdy sami przygotowujemy posiłki do pracy lub szkoły możemy odpowiednio zadbać o zdrowie i zbilansować swoją dietę. Mamy też wtedy pewność że przygotowane dania będą nam smakowały i zjemy je z przyjemnością. 

Pojemniki na lunch - materiały

Na jaki materiał zdecydować się wybierając pudelka na lunch? Najczęściej w sklepach możemy znaleźć pudełka szklane lub plastikowe. Szklane pojemniki z pewnością nie są tak praktyczne jak plastikowe lub silikonowe, ale świetnie sprawdzą się do potraw gotowanych. Szklane pudełko jest odporne na temperatury, a takie pudełko można podgrzewać, myć w zmywarce, a nasze potrawy nie będą zmieniały swojego smaku. 

Szklane pudełka to świetne rozwiązanie do pracy.

Drugim rozwiązaniem są plastikowe pojemniki na jedzenie, które łatwo utrzymać w czystości, a wybierając odpowiedni plastik możemy być pewni że nie będą pochłaniać zapachów i nie będą odbarwiać się, nawet gdy spakujemy sałatkę z burakami, lub ryż z sosem curry. 

Przygotowanie lunchboxaPrzygotowanie lunchboxa Fot. Pexels

Lunchboxy to świetne rozwiązanie na pakowanie przekąsek do pracy i szkoły. Z łatwością spakujecie owoce, warzywa ale także ciasteczka lub gotowe kanapki. 

Szczelne lunchboxy umożliwiają również zabranie ze sobą gotowych dań obiadowych, a szczelna pokrywka zapobiegnie wypadkom. 

Więcej o: