Gadżety, które pomogą przewidzieć pogodę. Domowa stacja meteorologiczna przyda się jesienią!

Stacja pogodowa to przydatny gadżet, który pomoże ci przygotować się do wyjścia każdego dnia. Współczesne modele potrafią prognozować pogodę już na 7 dni.

Czym są domowe stacje pogodowe?

Domowe stacje pogodowe to niewielkie urządzenia, które umożliwiają pomiar i monitorowanie jakości powietrza, a także prognozowanie pogody. 

Prywatna domowa stacja pogodowa z czujnikami jakości powietrza umożliwia pomiar stężenia CO2, a także określa poziom wilgotności i temperatury. Dzięki monitorowaniu pogody i prognozowaniu jej, domowe stacje pogodowe wskażą również najlepszy moment na przewietrzenie mieszkania i aktywność na zewnątrz. Ten przydatny domowy gadżet jest w stanie przewidywać pogodę nawet na 7 dni do przodu. 

Stacje pogodowe działają skutecznie dzięki zbieraniu odpowiednich danych. Analizują i przetwarzają takie informacje jak między innymi temperatura, wilgotność powietrza, prędkość wiatru, ilość opadów czy ciśnienie atmosferyczne.

Domowa stacja pogodowaDomowa stacja pogodowa Fot. Zhome

Stacja pogodowa przyda się szczególnie jesienią, gdy pogoda płata nam figle. Sprzęt ten składa się z wyświetlacza z wewnętrznym czujnikiem oraz czujnika zewnętrznego - dzięki temu pozwala nam ona uzyskać dokładne dane na temat pogody, a szczególnie: temperatury, wilgotności i wiatru. Nowoczesne stacje pogodowe łączą się bezprzewodowo za pomocą sygnału radiowego. 

Gdzie zamontować czujnik stacji pogodowej?

Odpowiednie umiejscowienie czujnika stacji pogodowej wpływa na wiarygodność wyników urządzenia. Gdy umieścimy go w nieodpowiednim miejscu, możemy fałszywie zaniżyć lub zawyżyć informacje o temperaturze, sile wiatru czy wilgotności powietrza. 

Bezprzewodowy czujnik temperatury i wilgotnościBezprzewodowy czujnik temperatury i wilgotności Fot. Zhome

Czujnik zewnętrzny stacji pogodowej należy zainstalować w miejscu, które nie jest bezpośrednio wystawione na działanie promieni słonecznych, a także z dala od elementów, które ingerują w przepływ powietrza, co może zaburzać wyniki mówiące o sile i kierunku wiatru, a także na mierzoną temperaturę. 

Zanim zamontujemy czujnik stacji pogodowej, warto przez co najmniej jeden dzień obserwować planowane miejsce i zobaczyć jak zmienia się nasłonecznienie tego punktu w ciągu dnia. Gdy umieścimy zewnętrzny czujnik stacji pogodowej bezpośrednio na słońcu, może to zakłamać wyniki nawet o 10 stopni Celsjusza. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA