Albumy na zdjęcia. Nasze wspomnienia w pięknych oprawach

Chociaż dzisiaj zdjęcia gromadzone są przeważnie na nośnikach cyfrowych, warto czasem wybrać wśród nich fotografie do wywołania. W formie papierowej mają ponadczasowy charakter, a wklejone w album stają się pamiątką na lata dla nas i dla kolejnych pokoleń.

Klasyczne wsuwane albumy 

Wspomnienia - warto je gromadzić i utrwalać w odpowiedniej oprawie. Elegancki i stylowy album to piękna oprawa naszych wspomnień, jak również ozdoba regału czy stolika, na którym się znajduje. Album na zdjęcia w odpowiedniej oprawie idealnie upamiętni ważne wydarzenia w naszym życiu: ślub, chrzest, komunię, urodziny czy rocznicę ślubu. Będzie także niebanalnym prezentem dla rodziny i bliskich. Klasyczne wsuwane albumy w eleganckich, botanicznych oprawach będą wspaniałą ozdobą każdego wnętrza. Ich sporą zaletą jest możliwość wielokrotnej zamiany kolejności fotografii, a także ich wymiany na inne. Roślinne motywy są obecnie bardzo modne, ale i ponadczasowe. 

albumy na zdjęciaalbumy na zdjęcia fot. empikfoto

Albumy na zdjęcia wklejane i do scrapbookingu

Innym rodzajem albumów na zdjęcia są modele do wklejania. W tym przypadku fotografie przykleja się na twardą kartkę kartonową za pomocą kleju lub taśmy samoprzylepnej. Albumy takiego rodzaju umożliwiają umieszczanie dowolnej liczby zdjęć w różnych rozmiarach – tych standardowych, jak i nietypowych. Można przechowywać je w orientacji pionowej, poziomej lub ukośnie. Album tego typu pozwala zamieszczać obok fotografii także notatki, naklejki, bilety i inne dodatki. Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Czy jest piękniejszy sposób na przechowywanie wspomnień? Takie albumy możemy dowolnie spersonalizować. Są idealne do wklejania, rysowania i ozdabiania. 

Albumy na zdjęcia wklejaneAlbumy na zdjęcia wklejane fot. empikfoto

Motywy albumów 

Warto zwrócić również uwagę na motyw albumu, aby jak najlepiej dopasować go do tematyki fotografii. Albumy na zdjęcia z wakacji mogą mieć oprawę z motywem przywołującym lato, dobrą zabawę, odprężenie.  Elegancki album na zdjęcia ślubne, komunijne czy z innych uroczystości często jest zaprojektowany w stylu roślinnym, vintage, rustykalnym. Może być dodatkowo zdobiony za pomocą złotych czy srebrnych wzorów i napisów.  Aby album mógł służyć jak najdłużej, powinien mieć utwardzoną okładkę z trwałego materiału, np. skóry czy zamszu. Album w skórzanej oprawie to wyjątkowy i elegancki sposób na przechowywanie wspomnień. Z powodzeniem będzie mógł przechodzić z rąk do rąk przez pokolenia. 

Skórzane albumy na zdjęciaSkórzane albumy na zdjęcia fot. empikfoto

Więcej o: