Jak stylowo ozdobić ściany? Przegląd najciekawszych obrazów i grafik

Jeśli chcemy nadać wnętrzu charakteru, szybko i niedrogim kosztem odmienić sypialnię, salon, czy domowe biuro, świetnym pomysłem będą obrazy, grafiki i plakaty na ścianę!

Obrazy i grafiki pozwolą w szybki sposób odmienić wnętrze. Ogromny wybór różnorodnych wzorów, motywów, kolorów oraz ram sprawi, że z pewnością dopasujemy dekoracje do stylu, w jakim urządzony jest nasz dom. A w przyszłości w prosty sposób przeprowadzimy kolejną metamorfozę wnętrza, zastępując dany obraz innym motywem.

Nowoczesne grafiki z miastami

Grafiki ścienne z mapą ulubionego miasta, celu podróży albo miejsca, z którym związane są najpiękniejsze wspomnienia to doskonały pomysł na dekorację pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy wybraliśmy to miasto do życia, czy też właśnie tutaj się urodziliśmy, możemy wyrazić swój lokalny patriotyzm poprzez niezwykle stylową dekorację - plakat z mapą miasta. Dzięki monochromatycznej tonacji  jest to uniwersalny dodatek do wnętrz, który bardzo dobrze wpisze się w wiele stylów aranżacyjnych. Mapa satelitarna w czarno-białej kolorystyce to nie tylko sentymentalna grafika, ale również intrygująca faktura tworzona przez jaśniejsze i ciemniejsze plamy. Doskonale dopełni nowoczesną aranżację wnętrza. Zaproś ją do swojego salonu, sypialni lub innego pomieszczenia.

Grafiki z miastamiGrafiki z miastami fot. empikfoto

Plakaty idealne do domowego biura

Domowe biuro wcale nie musi być nudne. A to wszystko za sprawą plakatów, które każdemu wnętrzu dodadzą charakteru i świeżości. Plakaty z różnych zakątków świata w czarno-białej stylistyce będą się znakomicie prezentować np. na ścianie nad biurkiem. Możemy stworzyć interesującą dekorację ścienną, wieszając obok siebie kilka plakatów w tej samej stylistyce i jednakowych ramach. Tak zaaranżowane domowe biuro z pewnością zyska klasy i stylu. 

obrazy w ramachobrazy w ramach fot. empikfoto

Subtelna i minimalistyczna grafika

Jeśli szukamy inspiracji, aby nieco odświeżyć wnętrze, minimalistyczne grafiki świetnie się sprawdzą. Subtelne, minimalistyczne grafiki w pastelowych barwach to esencja kobiecości. To także znakomity pomysł na prezent. Na pewno ucieszy mamę, siostrę czy przyjaciółkę. Takie grafiki wniosą do pomieszczenia harmonię i spokój, wprowadzą przytulność. 

Jeśli chcemy udekorować mieszkanie bez najmniejszej ingerencji w ściany, możemy umieścić nasze plakaty na półkach, regale bądź toaletce. Takie ustawienie umożliwi nam natychmiastowe zmiany w aranżacji wnętrza! 

Subtelna i minimalistyczna grafikaSubtelna i minimalistyczna grafika fot. empikfoto

Więcej o: